folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Wep Şifreli Wireless Ağlarını Windows Ortamında Kırmak ?

Wep Şifreli Wireless Ağlarını Windows Ortamında Kırmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İnternetten araştırdım ama illa Linux'un bi sürümünü kurmak gerekiyormuş.Linux kurmadan sadece Windows ortamında yapabileceğim bi program var mıdır ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Wireless kartlarının bazıları Commview programını desteklemiyor

anlatımı aşağıda

http://zyphyto1.host56.com/winwepcrack.pdf

DE5TROY3R tarafından 19/Mar/13 14:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı

Wireless kartlarının bazıları Commview programını desteklemiyor

anlatımı aşağıda

http://zyphyto1.host56.com/winwepcrack.pdf

Maalesef benim kart desteklemiyormuş.Ralink markası.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

o dediğin linux sürümü backtrack heralde  backtrack kurduğun vakit kendi içerisinde bir çok araçla gelmektedir örnek:
    http://g1303.hizliresim.com/17/m/l76vv.png

bu tarz şifre kırmak için var olan araçlar  exploitler vs genelde pyton ruby perl vb gibi dillerle yazılmıştır kullanmak istediğin aracın hangi dille yazılı olduğuna bak önce sonra gerekli dili windowsa kurup kullanabilirsin. (ben denemedim açıkçası ama daha önce perl ile başka araçlar denedim bu tarz şifre kırma vs ile ilgli)

BEn özelleikle Wirelles adaptör aldım  bnacktrack uyuymlu yazıyor üstünde direk :)

SeRDaR tarafından 19/Mar/13 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

o dediğin linux sürümü backtrack heralde  backtrack kurduğun vakit kendi içerisinde bir çok araçla gelmektedir örnek:
    http://g1303.hizliresim.com/17/m/l76vv.png

bu tarz şifre kırmak için var olan araçlar  exploitler vs genelde pyton ruby perl vb gibi dillerle yazılmıştır kullanmak istediğin aracın hangi dille yazılı olduğuna bak önce sonra gerekli dili windowsa kurup kullanabilirsin. (ben denemedim açıkçası ama daha önce perl ile başka araçlar denedim bu tarz şifre kırma vs ile ilgli)

Bende netbook olduğundan dolayı cd-rom yok.Bunu usb üzerinden çalıştırabilir miyim ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet usb ile unetbootin aracılığıyla  live olarark kurup çalıştırabilirsin gerekli bilgilendirme

http://www.backtrack-linux.org/tutorials/usb-live-install/

SeRDaR tarafından 19/Mar/13 14:37 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

backtrack5 kurdum takır takır kırıyorum şifreleri :D ama baya zor oldu çok sıkıntılı.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

backtrak in tanımadığı wireless kartlarını sisteme nasıl tanıtacaz ??

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

vmware gibi bir sisteme kurduysan tanımıyorsa live cd gibi bir versiyon ile açmayı dene.. usb belleğe de kurabilirsin live cd versiyonunu.. o zaman wireless kartını görmesi daha muhtemel.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

vmware gibi bir sisteme kurduysan tanımıyorsa live cd gibi bir versiyon ile açmayı dene.. usb belleğe de kurabilirsin live cd versiyonunu.. o zaman wireless kartını görmesi daha muhtemel.

Yanlış bilgi vermeyelim hocam . Backtrackın wireless kartını görmemesi tamamen wirelessın chipsetinden kaynaklanıyor . Tanıtabilmen için profesyonel biçimde sistem programlamadan gömülü sistemlerden vs anlayıp kendi driverını yazman lazım linux için :) Bunlarla uğraşmak yerine rtl8187/l chipsete sahip bir usb wireless adaptör alabilirsin. Bknz: Alfa awus 036h / 50 tl

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Ayda 50 lira verip int bağlatmak daha mantıklı değilmi ?

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 9091 Toplam Mesaj: 30