folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Western Digital Elements Alacakların Dikkatine - Sakın Almayın

Western Digital Elements Alacakların Dikkatine - Sakın Almayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

HGST, RAID 1/10 ve off site backup ile hocam :)

HGST de WD yıllar önce satın aldı hocam :)

Ben marka model seçemiyoruz, Datacenter daki SAN sistemlerin (EMC, HPE, IBM, Hitachi...) içindeki neyse, aynı diskten sipariş geçiliyor. Genelde her markadan var ama pahalı 7/24 çalışmak için özel seri diskler.
    Bunlar bile bozulduktan sonra son kullanıcı diski napsın :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

15 yıldır haricilere fobim var.

yedeğin yedeği olmadan asla veri barındırmıyorum içlerinde.

nezaman bozulacakları asla belii olmaz.

her markasını kulandım 10 yıl çalışıp tam önemli iş yapacakken patlayanıda gördüm .

sıfır olup 1 gün sonra bozulanıda.

bu işler adamı şişler. dikkatli kullanın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Konuyu okurken icim ciz etti.

Bendede wd var. Hersey orada. Ne zamandir yukledim bakmiyorum. 

Eger o da cokerse butun gecmisim ucacak.

Yarin ilk isim baska bir yedek almak olacak.

2 sefer bilgisayar çöktü. Korku filmi gibiydi.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

HGST, RAID 1/10 ve off site backup ile hocam :)

HGST de WD yıllar önce satın aldı hocam :)

Ben marka model seçemiyoruz, Datacenter daki SAN sistemlerin (EMC, HPE, IBM, Hitachi...) içindeki neyse, aynı diskten sipariş geçiliyor. Genelde her markadan var ama pahalı 7/24 çalışmak için özel seri diskler.
    Bunlar bile bozulduktan sonra son kullanıcı diski napsın :)

Hocam datacenter edition ile son kullanıcı ürünü zaten çok ayrı; parası olan her adam datacenter ürünü alır 7'24 için :D

Hocam yükümlülüğün yedekleme sistemi ama birden fazla ve offsite backup; hatta teybe bile veri alıyorlar hala ki Google çok büyük br verisetini teyp verisinden kurtardı yoksa data gidiyordu :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Bende tam alıcak tım konuyu gördüğüm iyi oldu

Yav he he
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Başka bir hdd sonra bütün yedekler yeni ve güncel olan hdd ye artı Google  yandex amazon yedekleme sistemleri bunları bir kenara koyup unutmak ta çözüm değil sürekli güncel tutulacaklar 2004 yılında fotoğraflarımı CD çantasında taşıyordum bir gün gezi sırasında Muğla /Milas ta euromoss kalıntıların da gezerken unuttum İzmir e gittiğimde aklıma geldi fişmekan.bütün hdd markaları güzel özenle kullanmak gerekiyor benim de WD 250 GB sata hariciden şüphelerim var ama yedeğini başka hdd ye attığımdan dert etmiyorum sorunlu bir şekilde olarak duruyor o kadar. 

weskeyy tarafından 16/Nis/21 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

3 ay önce bende taşınabilir disk almıştım.. konun üzerine bakayım dedim benımki marka modeli neydi unutmuştum çunku

wd element ssd  1tb.. Taylan üretim imiş..  boku yedik desene...

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Her ürün bozulabilir. Ancak 2 aylık ürün bozulup firma arkasında durmayınca güven sarsılıyor. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Şimdilik top onlarda.

Daha önce farklı markalardaki disklerim hepsi RAW oldular. Ancak ubuntu yada farklı programlarla çözdüm. Hatta düzelttiğim yine RAW oldu.  Ancak verilerin genelde tamamını kurtardım. Ama bu seferki farklı büyük ihtimalle içindeki parçada hasar var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Benzer sorun bende de var bende hepsiburadan seagate 4 tb harddisk aldım ama perfonrmans ve çalışmasından memnun değilim  mevcutta 2 Tb ve 1 TB liklerim var amacım onları tek bir diske düşürüp yine yedekleme olarak veri ömürlerini yeni diskle 4-5 sene daha ileri atayım düşüncesiyle aldım ama güvenemiyorum bazen bilgisayara taktığımda 15-20 dakka disk aktif olmuyor sonradan gözüküyor bazen MAC bilgisayarıma takıyorum orda işlerimi yapıp diğer windows bilgisayarımda biçimlendirme uyarısı veriyor deliriyorum aha gitti disk diyorum ama bir kaç defa söküp taktığımda düzeliyor. Garantiye yolliyim diyorum ama oda kim bilir ne zaman gelir kabul ederlermi etmezlermi oda meçhul.

Artık şimdiki yeni nesil bilgisayar parçaları eskiye nazaran aynı performans ve güveni vermiyor garanti konusunda bile düşündürüyor ki senin başına gelmiş müşteriyi yıldırma noktasına gelebiliyor. Açıkcası kime güvenip ne alacağımızı bile bilemiyoruz bu markalarda böyle yapıyorsa artık ne desek boş.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    weskeyy bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Başka bir hdd sonra bütün yedekler yeni ve güncel olan hdd ye artı Google  yandex amazon yedekleme sistemleri bunları bir kenara koyup unutmak ta çözüm değil sürekli güncel tutulacaklar 2004 yılında fotoğraflarımı CD çantasında taşıyordum bir gün gezi sırasında Muğla /Milas ta euromoss kalıntıların da gezerken unuttum İzmir e gittiğimde aklıma geldi fişmekan.bütün hdd markaları güzel özenle kullanmak gerekiyor benim de WD 250 GB sata hariciden şüphelerim var ama yedeğini başka hdd ye attığımdan dert etmiyorum sorunlu bir şekilde olarak duruyor o kadar. 

Bulutta durunca sanki calinacak gibi geliyor insana.

Cem yilmazin dedigi gibi fisini cektigim sey benimi ele gecirecek demisti ya sifresi baslasinin elinde olan sey nasil guvenli olabilir ki :)

Ama iste el mahkum. 2 yedek aldim. 

Annem bir tane elimizde foto yok ki bakalim diye sinirleniyordu. O yıllarca duzenli album yapmis. O yuzden bende fotografcida cikartip album yapacagim. 1000lerce fotoğraf nasil olacaksa . 

Yine iki yerede yedeklerim yeter. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2693 Toplam Mesaj: 24
hdd western digital hard disk elements digital western