Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

soru saçma olabilir cahiliğime verin. sanıyorumki ilk çıktığı zamanlar yıllık ücret alıyormuş filan ben 2013 den beri kullanıyorum ve kendim dahil o yıllardan sonra para veren görmedim. üstelik bildiğiniz üzere hep kendileri uzattı kendileri almadı.

e reklamda göstermiyor.  bu kadar çok kullanıcı kulladnığında göre eşşek gibide server merkezleri filan ollmalı. sonuçta geliri olmalı ama aklım almıyor kafama takıldı sorayım dedim

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

verileri satarak para kazanıyor.

mark zuckerberg nasıl dünyanın en zenginlerinden biri oldu, öyle sağdan soldan reklam işiyle elde edilecek gelir değil.

paravan şirketler aracılığı ile hisse satıyor , backdoor veya data veriyor.

en son whatsapp 3-4 bin kişilik veri için 40 milyon euro gibi bir rakam istiyor diye bir haber dolanıyordu.

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ama bu biraz komplo teorisi gibi değilmi?

yani gerçeklik ihtimali yüzde yüz dahi olsa kağıt üzerindede olsa bir gelir modeli olur.

hani hizmetimiz şu parasıda şu burdan para kazanıcaz gibisinden. yanlışmı düşünüyorum yine bilemedim.

birde ali koç bir konferansta whatsapp ın bir yıllık geliri THY nin yıllık gelirinin 11 katı demişti.

burda takıldı kafama soru evet whatsapp kullanıyoruz ama bunlar parayı nereden kazanıyor diye

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

veri satıyor olabilir. direk kişisel veri değil istatistik modeller. bunu saymazsak kazanmıyor :D bunun haricinde kazanabileceği herhangi bir alan yok.

facebook reklamları ile gayet milyonlar kazanabilir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Whatsapp'ın sahipleri eski yahoo çalışanı iki kişi. Amerikalı, yani büyük ihtimalle hristiyan. Bizim "Allah böyle güzel bir programı bedava yapandan razı olsun" diye ettiğimiz dualardan sevap kazanıyorlar. Bu yüzden sevap karşılığında, başka bir kazanç kapısı beklemeden, yapıyorlar.

Sıradaki şarkı Whatsapp'ın kurucularına geliyor: Stairway to heaven https://www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

"The short answer is $1 at a time. In some countries, the app costs about $1 to download; in others, the first year is free but, each subsequent year costs $1. With over 700 millions active user and about 1 million new users per day, yearly revenue can be estimated at $700 million per year."

Asıl sorulması gereken soru, twitter reklam almadan önce nereden para kazanıyordu ?

ozgunlu tarafından 31/May/16 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Data satiyor adamlar

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

"The short answer is $1 at a time. In some countries, the app costs about $1 to download; in others, the first year is free but, each subsequent year costs $1. With over 700 millions active user and about 1 million new users per day, yearly revenue can be estimated at $700 million per year."

Asıl sorulması gereken soru, twitter reklam almadan önce nereden para kazanıyordu ?

twitter reklam almadan önce kazanmıyordu zarar ediyordu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

twitter reklam almadan önce kazanmıyordu zarar ediyordu

oha twitterda reklammı var 

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Bence üreticinin ülkesi hangi ülke ise destek veriyor. Or: ABD sömürge yapacagi ülkelere savaş ekipmanlarını indirirken bir yandan da coca Cola fabrikası kuracak ekipmanları da yanında getiriyor muş. Belgeselde gordum. Savaşıp o ulkeyi sömürgesi yapacak ve kendi kültürünü empoze edecek..

Bu da bunun gibi olabilir. Yanı tüm dünyanın kullandığı bir uygulamanın sahip ülkesi olmak tüm dünyanın verisinin kendinde olduğunu düşünmemiz bile onlar için bir güç gosterisidir.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

veri satmasına bile gerek yok. facebook için kullansa yeter o verileri. zaten mark bunu aldığında bir haftada whatsapp hisseleri şirket değeri iki katına çıktı. fbnin de değeri arttı. yani bedavaya aldı üstüne para da kazandı gibi oldu.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 3458 Toplam Mesaj: 29
what