Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam adamlar konuşmalardaki bazı kelimeleri filtre edip hangi bölgede en çok hangi kelime kullanılıyor onu biliyorlar. Diğer adam diyor ki abi bana bi pazar araştırması yap şu kelimeler olsun içinde. En çok hangi bölgede, hangi zaman aralığında kullanıyor bunları bildir bana. Bu tarz bi modelle para kazanıyorlar ben en basitinden yazdım tabi ki daha karmaşık bi yapıları vardır. 

Ellerindeki datayla herşeyi yapabilirler. Sen whatsappta arkadaşına "nike ayakkabı" yazıyorsun facebook'a webten bi giriyorsun "nike ayakkabı" reklamı veya öneri sayfası önüne geliyor.

Birde para kazandırmasa bile adamlar yarın kimlerin rakipleri olacağını öngörüyor bu yüzden bu tarz uygulamaları bize göre astronomik rakamlara satın alıyorlar.

bykamu tarafından 31/May/16 15:40 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Reklamdan para kazanan en büyük şirket Google'dir başka hiçbir şirket Reklamdan para kazanamaz. Kazanmaz. Data satarlar vs vs. Reklam gelirlerinin en fazla %20 sini kapsar. belki bu bile çoktur.

Hızlı büyümenin formülü Bilgi satmaktır. Numara satarsın. Veri satarsın örneğin Sosyal medyayı en aktif kimler kullanıyor. Diyelim Tumblr %90 'ını kızlar oluşturuyor. Ver abi veriyi sektör kızlara dönsün. Ne bileyim boyalı ayakkabılar çantalar basılsın. Istatistik verilere göre. bu en saçma örneği daha neler neler vardır. Mesela bi proje vardı insanlar en çok nereye dokunuyor (Akıllı Telefonlar'da ) android sürümlerinde ve ios sürümlerinde izleniyordu bu . ve sol üst sağ üst gibi yerlere menü simgeleri koyuldu . çünkü insanlar en çok oraya basıyor gibi gibi.... Bu tür şeylerden gelirler elde ediyorlar. Birde büyük şirketlerin rekabetleri yüzünden. X şirketi Y ürününü üretti büyük firma çalıyor ondan veya onun ürününü alıyor . Kendisi satıp para kazanıyor. gibi gibi...

EDİT : Google amca Google nin Gelirlerinin %12 sinin Reklam gelirleri olduğunu söyledi

:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Reklamdan para kazanan en büyük şirket Google'dir başka hiçbir şirket Reklamdan para kazanamaz. Kazanmaz. Data satarlar vs vs. Reklam gelirlerinin en fazla %20 sini kapsar. belki bu bile çoktur.

Hızlı büyümenin formülü Bilgi satmaktır. Numara satarsın. Veri satarsın örneğin Sosyal medyayı en aktif kimler kullanıyor. Diyelim Tumblr %90 'ını kızlar oluşturuyor. Ver abi veriyi sektör kızlara dönsün. Ne bileyim boyalı ayakkabılar çantalar basılsın. Istatistik verilere göre. bu en saçma örneği daha neler neler vardır. Mesela bi proje vardı insanlar en çok nereye dokunuyor (Akıllı Telefonlar'da ) android sürümlerinde ve ios sürümlerinde izleniyordu bu . ve sol üst sağ üst gibi yerlere menü simgeleri koyuldu . çünkü insanlar en çok oraya basıyor gibi gibi.... Bu tür şeylerden gelirler elde ediyorlar. Birde büyük şirketlerin rekabetleri yüzünden. X şirketi Y ürününü üretti büyük firma çalıyor ondan veya onun ürününü alıyor . Kendisi satıp para kazanıyor. gibi gibi...

EDİT : Google amca Google nin Gelirlerinin %12 sinin Reklam gelirleri olduğunu söyledi

:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Admob geliri fazla değil google'un Play store gibi Android gibi birçok gelirleri var. Reklam gelirleri %30-%10 arasında bütün sitelerde farklı veriyor.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı

Data satamazlar, kullanım sözleşmesine aykırı, ama dataları fb için kullanabilirler ve bu şekilde para kazanabilirler

datayı öyle satılık facebook datası diye satmıyorlar zaten.

Örnek veriyorum; facebooktan data istenir, facebook kullanıcı gizliliği veremeyiz der. ama işte facebooku hekleyenler derneği bizim açığımız olduğunu söylüyorlar, onlara bir sorun der.

Zaten o dernekte facebook'un paravanıdır. Sen o kuruluşa gidersin, ona parasını verir alırsın. Facebook yine gizliliği ihlal etmemiş olur ;)

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ocr1991
    ocr1991's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

soru saçma olabilir cahiliğime verin. sanıyorumki ilk çıktığı zamanlar yıllık ücret alıyormuş filan ben 2013 den beri kullanıyorum ve kendim dahil o yıllardan sonra para veren görmedim. üstelik bildiğiniz üzere hep kendileri uzattı kendileri almadı.

e reklamda göstermiyor.  bu kadar çok kullanıcı kulladnığında göre eşşek gibide server merkezleri filan ollmalı. sonuçta geliri olmalı ama aklım almıyor kafama takıldı sorayım dedim

whatsapp para kazanmıo hocam , para kazanmasınada ihtiyacı yok zaten çünkü feysbukun elinde, feysbukun elinde olmadan öncede para kazanmıodu ancak yatırımlarla ayakta kaldı sonrada zaten feysbuk aldı belki ilerde whatpsapp için kazanç modeli geliştirir ama geliştirmesede bi şekilde o server parasını çıkartır (instagram örneği ). data satıp para kazanan uygulamalar whatsap çakması uygulamalar, öyle 3-5 kuruş için kalkıpta feysbuk millete data satmaz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

kızların gönderdiği meme resimlerini satarak

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

hahahaha :D

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

çok iyi be :D

imza.
Toplam Hit: 3467 Toplam Mesaj: 29
what