Whatsapp Yeni Gizlilik İlkeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

https://twitter.com/ZetLorento/status/1347166585010724870

"WhatsApp, verilerilerinizi 8 şubat 2021 tarihinden itibaren toplayıp paylaşmayacak. WhatsApp, verilerinizi zaten toplayıp paylaşıyor. Yasal olarak bu verileri daha çok toplayabilecek. [Örneğin: Mesajlar, cihaz-konum-ödeme bilgileri, bağlantılar, durum bilgileri vb. gibi şeyleri] "

https://www.webtekno.com/verilerini-facebookla-paylasmayanlar-whatsappi-kullanamayacak-h104483.html

Muhakkak bildirimi karşınıza çıkmıştır. Şimdi değile basıp geçmiştim ben. 8 Şubatta yürürlüğe girecek metnin tam halini bulamadım. 

Sizler neler düşünüyorsunuz bu konuda? Zaten alıyor olduğu verileri yasal zemine oturtacak, kullanmaya devam mı yoksa alternatiflere mi yöneliyoruz.

Telegram var mesela bir numaralı alternatif, ama o da korkutuyor beni. Şöyle bir göz gezdirdim. Kuruculardan pavel'in 2015te paylaştığı videolar hâlâ cloudda duruyor. İnanılmaz bir depolama alanları var. Belki petabaytlarca belki daha fazla veri muhafaza ediyorlar. ( Sadece benim üye olduğum gruplarda paylaşılan veri belki günlük 1tb civarındadır. Bütün kullanıcılara vurunca muazzam veri ediyor. )

Sırf bunun depolaması için bile çok fazla paraya ihtiyaç var. Reklam falan göstermeden, bunları karşılamak için, muhakkak verilerimizi satıyor olmalılar. Kimsede o kadar para yok.

Gerçi yakın zamanda gelir elde etme planlarını açıklamış pavel, artık kişisel birikimimden çeviremiyorum demiş, ama bilmiyorum nasıl bir birikim o.

https://eksisozluk.com/8-subat-2021-whatsapp-gizlilik-ilkesi-degisimi--6790038

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bence ByLock kullanın. :)

Şaka bir tarafa Muhittin Topalak triplerine girmeye gerek yok. Whatsapp zaten konuşmada geçen anahtar kelimelerden tespit yapıp Instagram ve Facebook'ta reklam gösteriyordu. Sonuçta bir ürüne para ödemiyorsan para sen olursun. Mantık gayet basit. 

Bu arada Whatsapp o sözleşmeyi Şubat ayına kadar kabul etmezseniz hesabınızı silmek zorunda bırakacakmış. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

eğer bu zamana kadar bu verileri kullanmadıysa helal olsun. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Veri meri sikimde değil senelerdir götümü yırtıyordum telegrama geçin diye. Bu olay iyi oldu. Iphone alan ama mail atmayı beceremeyen mallar da belki kullanmaya başlar da fotoğraf çıkartırken Telegram'dan kalitesi bozulmadan gönderirler. Whatsapp'ın pc'den oturum açınca telefonun internete bağlı olmasını şart koşmasına da uyuz oluyordum. Telegramda telefonun interneti açık olmasa bile bilgisayardan kullanabiliyorum.

DarkSkull tarafından 08/Oca/21 18:19 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Elon musk bugün signal kullanıyorum diye mesaj atmıştı bu konuda

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

hangi sürüm bu benim şu an kasım sürümü ona göre eski sürümü kullıcağım

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Türkiye'deki operatörler ve internet servis sağlayıcılar malum yerlere bu iş için özel bir ekip çalıştırıp canlı yayın yapıyor. Bu konu Whatsapp hadisesinin yanında hiç kalıyor.

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    FireX bunu yazdı

Türkiye'deki operatörler ve internet servis sağlayıcılar malum yerlere bu iş için özel bir ekip çalıştırıp canlı yayın yapıyor. Bu konu Whatsapp hadisesinin yanında hiç kalıyor.

Daha detaylı hocam !!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

Daha detaylı hocam !!!

Tanıdığım ayrı iki kişi, üniden arkadaş ve işyerinden bir amca bu işe bakıyordu. Bankalara da takip amaçlı yerleştiriliyorlar.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

turizim bakanlığı bile mobil sinyalden kim nereye tatile gidiyor diye takip ediyor.

takip etmeyen uygulama yok zaten.

ne datalar dönüyor piyasada.

adamlar sadece önden çıkarıp arkaya geçirdiler.

hemen ohoooo watsap bizi izleyecek demenin anlamı yok.

biz ayfonculara önlem çıkmaz ama androidçiler için veri toplanmasını engelleyecek birsürü apk var.

belkide yeni birşeyler yazılıp dağıtılır.

uygulama konum yada başka bilgi istediğinde yanlış yada farklı bilgi verecek bir uygulamadan bahsediyorum.

önemli olan adamlara olabildiğince sağlıksız bilgi vermek

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gunumuzde privacy'den bahsetmek mi ?!:)

Haritalarından, takvimine, mesajlaşma uygulamalarından, cloud alanlarına, indirim kuponlarına kadar her boktan faydalanıp hayatımızı kolaylaştırıyoruz(!), zaten adamlara bütün datalarımızı açmışız, bu saatten sonra önüne geçmek cidden zor. İstedikleri gibi güdecekler insanlığı, güdüyorlar zaten.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 24147 Toplam Mesaj: 122
whatsapp gizlilik sözleşmesi 8 şubat 2021