Whatsapp Yeni Gizlilik İlkeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Benim bile rehberimdeki kişiler son zamanlarda seriye bağladılar.

Telegram'ın wp ye göre çok fazla artısı var. Grupta numara gerekmemesi ve kişi sayısı neredeyse sınırsız olması, dosya boyutu, fotoğrafı bozmama vs..  Gönderdiğin mesajı herkesten silme...Ayrıca bot olayı, 

Bot olayı muhteşem ya. Denemelik 1-2 şey yapmıştım gerçekten mesajlaşma uygulamasının ötesine taşımışlar. 

Forumdada dökümanı vardı örnek botun ama o kütüphane üzerinden çok zaman geçtiği güncel haliyle arasında syntax değişiklikleri vardı.

@Lightsaber atmış dökümanı.

https://www.tahribat.com/document-python-ile-telegram-botu-olusturma-5521/

çok daha kişiselleştirilmiş botlar yazılabiliyor.

Telegrama gelenler yine wp' ye dönecektir diye öngörüyorum ben ama bakalım.

Güvenlik noktasında ise en iyisi signal tabi. Telegramında bu noktada şüpheleri var birazcık, ufaktan.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

PanxeR tarafından 10/Oca/21 00:33 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

İnstagram için ne yapılabilir ki, .? Ona sözleşeme yediremezler gibime geliyor ama zaten oda data topluyor ( dur)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Telegram'ın wp ye göre çok fazla artısı var. Grupta numara gerekmemesi ve kişi sayısı neredeyse sınırsız olması, dosya boyutu, fotoğrafı bozmama vs..  Gönderdiğin mesajı herkesten silme...Ayrıca bot olayı, 

Bot olayı muhteşem ya. Denemelik 1-2 şey yapmıştım gerçekten mesajlaşma uygulamasının ötesine taşımışlar. 

Forumdada dökümanı vardı örnek botun ama o kütüphane üzerinden çok zaman geçtiği güncel haliyle arasında syntax değişiklikleri vardı.

Güvenlik noktasında ise en iyisi signal tabi. Telegramında bu noktada şüpheleri var birazcık, ufaktan.

gerçekten signal mi acaba? :D

https://twitter.com/harikasinlidya/status/1347526813321486337

Allah Türktür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    ershn bunu yazdı
    Https bunu yazdı

gerçekten signal mi acaba? :D

https://twitter.com/harikasinlidya/status/1347526813321486337

https://youtu.be/W_xhe_QGNog

8.30 da Signal den bahsetmiş.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Gunumuzde privacy'den bahsetmek mi ?!:)

Haritalarından, takvimine, mesajlaşma uygulamalarından, cloud alanlarına, indirim kuponlarına kadar her boktan faydalanıp hayatımızı kolaylaştırıyoruz(!), zaten adamlara bütün datalarımızı açmışız, bu saatten sonra önüne geçmek cidden zor. İstedikleri gibi güdecekler insanlığı, güdüyorlar zaten.

+1

Asıl soru şu neden whatsapp böyle bir şekilde gizliliği değiştirdi. ?

apple'ın marketiyle ilgili bir durum vardı sanırım. verileri ne yapıyorsunuz ne ediyorsunuz kullanıcılıarı bilgilendirmeyen app'i markette istemiyorum dedi. whatsapp'ta açık açık yazmak zorunda kaldı. diye biliyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Aklıma geldi bilmiyorum. En azından durum benim için böyle :D

https://www.youtube.com/watch?v=AjHSRfo-W6g 

CYılmaz'ın algı yapan yayınlar yaptığı uzun süredir bilinen bir gerçek. İlyas Salman uzun süre önce bu durumu görüp "Saray soytarısı (Buradaki saray kastedilmiyor)" olarak tanımlamış. Son çektiği filmlerinde anlaşılmayan saçma sapan kısımların hepsi üstü kapalı mesaj amacı taşıyor. Bu sebeple polisin radarına dahi girdiği biliniyor. Bunları besleyen ise İngiliz uşağı K.o.c. ailesi. Elinde en son kaz heykeli ile poz verdiğinde boşuna linç edilmedi.

Avrupa ülkeleri kişisel verilerin korunmasına özen gösteriyor. Önemli kademelerde olan ya da bu kademelere ileride gelecek olan pek çok kişinin tüm sırları, özel bilgileri bu yolla toplanıp uzun vadede ona karşı kullanılabilir.

CYılmaz'ın diğer yayılan sakat düşüncesine gelirsek, toplumsal konulara özen gösterenlere "emekli albay" vb. aptalca benzetmeler yapılması. Ufak sorunları dahi çözmeyen birisinin büyük sorunları çözme olasılığı yoktur. Bu bir zihniyet meselesidir. Ülkede herkes kapısının önünü süpürmeye başlasa etrafı böyle bok götürmez.

Bir kalem çalmak ile ülkeyi soymak arasında fark yoktur. Kalem çalan adam siyasetçi olursa ülkeyi soyar. Kalem çalana tepki göstermeyen ülkeyi çalana da seyirci kalır. Kalem çalmayı basit görüp hırsızlık olarak bilmeyen için hırsızlığın da sınırı yoktur. 1 milyon TL çalmak da bir iş adamı, siyasetçi için ufak bir meblağdır. Ancak bu parayı çoğu vatandaş ömrü boyunca bir arada görmeden ölür.

anonim6918524 tarafından 10/Oca/21 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bip e geçin kafanız rahat olsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

En güzeli uçtan uca şifreli kendi mesajlaşma yazılımını kullanmak. Mevcut SMS altyapısını ya da Facebook mesajlaşma sistemini kullanıp server masrafı olmadan da veri aktarılabilir. Şifreli bir şekilde buradan geçip gidecek. Şifreleme/çözme kısmında bu veri akışı için altyapısı kullanılan yer ile muhatap olmayıp sadece sömürecek.

anonim6918524 tarafından 10/Oca/21 13:40 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    FireX bunu yazdı

En güzeli uçtan uca şifreli kendi mesajlaşma yazılımını kullanmak. Mevcut SMS altyapısını ya da Facebook mesajlaşma sistemini kullanıp server masrafı olmadan da veri aktarılabilir. Şifreli bir şekilde buradan geçip gidecek. Şifreleme/çözme kısmında bu veri akışı için altyapısı kullanılan yer ile muhatap olmayıp sadece sömürecek.

Zamanında winampı yapanlar buna benzer birşey yapmıştı tamam çok farklıydı ama keyleri abd vermeyince kapandılar 

Dediğin gibi birşey yapılırmı yapılırda kim yapacak...

Toplam Hit: 24306 Toplam Mesaj: 122
whatsapp gizlilik sözleşmesi 8 şubat 2021