folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wifi Güçlendirici (İstek)

Wifi Güçlendirici (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalarım,

Malum wifi güçlendiricilerin çoğu 2.4ghz hız sunuyor. Xiaomi den tutun tp-link kadar bir çok marka mevcut. Fakat benim isteğim şu şekilde. 2,4ghz ve 5ghz desteği olsun. Ayrıca 2-3 ethernet çıkışı olsun ve wifi üzerinden aldığı interneti hem wifi üzerinden dağıtıp hemde ethernet ile PC-TV gibi cihazlara takayım onlarda kablo üzerinden internete bağlansın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Kısaca "hem karnım doysun, hem de pastam dursun" diyorsun yani :))

5ghz e çok takılma normal bir odanın duvarının arkasında bile sinyal gücünün yarısını kaybediyor. Stabil bir 2.4 cihaz yeterli olur.

İlla olsun diyorsan Keenetic modellerine bak, 5 GHz destekleyeni de var. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalarım,

Malum wifi güçlendiricilerin çoğu 2.4ghz hız sunuyor. Xiaomi den tutun tp-link kadar bir çok marka mevcut. Fakat benim isteğim şu şekilde. 2,4ghz ve 5ghz desteği olsun. Ayrıca 2-3 ethernet çıkışı olsun ve wifi üzerinden aldığı interneti hem wifi üzerinden dağıtıp hemde ethernet ile PC-TV gibi cihazlara takayım onlarda kablo üzerinden internete bağlansın. 

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-wifi-pro-sinyal-guclendirici-300-mbps-pm-HBC00000PLTWB?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635662159adgr63142828275&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQjw-daUBhCIARIsALbkjSYRymUE5cHCAFHFanH4JEI1RC2kknXbZNag_AoD_FXVvYmV0mcmGqoaApTqEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bunu alma hocam 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı

5ghz e çok takılma normal bir odanın duvarının arkasında bile sinyal gücünün yarısını kaybediyor. Stabil bir 2.4 cihaz yeterli olur.

İlla olsun diyorsan Keenetic modellerine bak, 5 GHz destekleyeni de var. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

hocam hemde ek olarak ethernet çıkışıda olsun ve onunlada kablo ile internet verebileyim. Hangi modelini önerirsin ? Direkt araştırayım

@Mutubilir 

Hocam heryerde bu cihazlar var kalitesi vs nedir? 5ghz olanıda gördümde o 300 tl civarı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı

hocam hemde ek olarak ethernet çıkışıda olsun ve onunlada kablo ile internet verebileyim. Hangi modelini önerirsin ? Direkt araştırayım

@Mutubilir 

Hocam heryerde bu cihazlar var kalitesi vs nedir? 5ghz olanıda gördümde o 300 tl civarı

Akşam fotoğrafını atarım hocam evde var bu cihazdan. İlk çıktığında aldıydım. Avrupa tipi priz ağzı vardı hatta aptal bi dönüştürücü ile veriyorlardı. Modemin çekim kalitesi %5-10 arttı daha fazla değil. Annemlerin evinde benim odada az çekiyor idi modem. Bunu takınca yatakta sola sağa dönmediğim sürece çeker olmuştu. Öte yandan ara ara anlamsız kopmalar da cabası. Ha bana gelen cihaz bozuktu belki bilmiyorum. Arada sadece 1 duvar vardı daha fazla değil bu arada

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

mercusys halo h50g

Beleş wireless kahramanı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Evde ki 12 senelik aztech bozulsun bakalım modem işlerine.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam dediğin şekilde cihaz deli para eder.

bunun yerinde 5ghz destekleyen türktelekom modemleri var. 

onlardan bitane uyguna denk getirip alırsan acess point olarak kullanabilirsin.

hem 2 kanal wifi hemde boşta 3 portundan internet verir.

kurulumu biraz cins olabilir ama pahallı satılan endüstriyel ürünlerden daha uyguna işi bitirmiş olursun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Aha bak bundan memnunuz galiba 

https://consumer.huawei.com/tr/routers/ax3-quad-core/

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek

Xiaomi Mi Router AX1800 Wi-Fi 6 Router,

Wifi'ın zar zor çektiği bir noktaya kablosuzu taşımak için kullanıyorum(araya yerleştirdim cihazı).

4 Ethernet portu var, bazı cihazları kablo ile bağlıyorum.

Toplam Hit: 3356 Toplam Mesaj: 35
wifi 4ghz xiaomi ethernet access point 5ghz güçlendirici