folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Windows 10 Sorunu - Simgeler Otomatik Düzenleniyor

Windows 10 Sorunu - Simgeler Otomatik Düzenleniyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı
    ZeroCooL bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    ZeroCooL bunu yazdı

Merhaba, dün öğle saatlerinden beri kullanmakta olduğum bilgisayarımda kurulu olan windows 10 işlerim sisteminde masaüstü sorunu yaşıyorum her yenile dediğimde ve simgeler sol tarafa diziliyor (Simgeleri otomatik düzenle seçili değil.) Yeniden başattığımda simgelerin boyutları büyüyor ve sola sıralanıyor. Yeni Kullanıcı Hesabı oluşturup onu kullanmayı denedim ama aynı sorun oluşturduğum yeni kullanıcılarda da mevcut bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı?

Bu sorun ile bende karşılaştım ve epey araştırdıktan sonra yabancı bir forumda sorunun aslında sadece windows 10 değil, 8 ve 7 de de karşılaşılabilineceğine ek olarak Direct-X yüklemesiyle (ki ben bir oyun yükledim) oluştuğu bilgisine ulaştım. Tek çare format gibi görünüyor ...

teşekkür ederim ama format atma ihtimalim neredeyse sıfır. güncellemeleri beklicem sanırım düzeltme yolu bulamazsam.

Güncellemeler ile düzelecek bir durum değil maalesef ...

tek çözüm yolu format atmak mı? sebebi hakkında bilgisi olan var mı? format attım diyelim yeniden aynı sorunla karşılaşıcam.

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

DesktopOK programini arastir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

bazı konularda ui de sikmiş ibneler. Mesela daha önceki  sürümler de aynı uygulamanın birden fazla penceresi açık olursa bu görev çubuğunda belli oluyordu. Şimdi belli olmuyor. Başlat çubuğunun arama özelliği ise tam bir rezalet. Allah muhtaç etmesin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo
    DrKill bunu yazdı

bazı konularda ui de sikmiş ibneler. Mesela daha önceki  sürümler de aynı uygulamanın birden fazla penceresi açık olursa bu görev çubuğunda belli oluyordu. Şimdi belli olmuyor. Başlat çubuğunun arama özelliği ise tam bir rezalet. Allah muhtaç etmesin.

başlat menüsünü sadece program aramak için

diğer kalan tüm dosyalar için search everything programını kullanınız

ntfs indeks özelliğini kullandığından dosyalar yazarken sıralanır saniyede

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    ZaDaft bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

başlat menüsünü sadece program aramak için

diğer kalan tüm dosyalar için search everything programını kullanınız

ntfs indeks özelliğini kullandığından dosyalar yazarken sıralanır saniyede

zaten sorun o, program arama işlevi eskisi kadar hassas değil. Örn: Win7 veya win8veclassic shell ile yaptığım arama gibi hemen tamamlamıyor. Enter a basmam gerekiyor program belirmesi için.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

o zaman pstart kullan benim gibi

xp'de ben onu da bulamıyorum ben ne yapayım :)

win X tuşuna basınca menü çıkarması için ayarladım, kısayolları klasörleme seçeneği de var ama ben sevmiyorum

bu da benim çakma start menum:

Toplam Hit: 2038 Toplam Mesaj: 17
windows 10 masaüstü sorunu simgleri düzenleme