Windows 10 Update Ve Über Yavaşlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhabalar

2 gündür pcde über bir yavaşlık vardı, miner yediğime emindim. format atma planları yapıyodum ki işyerinden biri de 2 gündür aynısı olduğunu söyledi.

ikimizin tek ortak noktası ne olabilir diye düşünüp updatelere bakayım dedim, baktım bi tane windows update bekliyor. yükledim update i bilgisayar kendine geldi. orospu evladı microsoft updateleri yükleyelim diye bilerek mi yapıyo napıyo anlamadım. 

benzer sıkıntı yaşayan varsa updatelere bakabilir. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

update için baya geriden geliyorum ben zaten o zamana da komple yeni sürüm geliyor yeniden kuruyorum kafa rahat, tavsiye ederim.

Update = Sorun, sıkıntı, zaman kaybı.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Geçen 1 2  hafta önce  laptop taş devrine dönmüştü 

Update vardı ama öyle böyle değil 1 2 saaten fazla sürdü  kur kur bitmiyor en az 3 4 res attı . 0 dan kursam bu kadar sürmezdi 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Turkenet kullanıyorum, updateler cok hızlı yükleniyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Turkenet kullanıyorum, updateler cok hızlı yükleniyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Bir diger ortak noktaniz da SSD kullanmiyor olmaniz olabilir. 

Gecenlerde version 20H2 guncellemesi yayinlandi, makinalariniz onceden indirmeye baslamis olabilir, bu da HDD ye darbogaz yaptirir.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

Bir diger ortak noktaniz da SSD kullanmiyor olmaniz olabilir. 

Gecenlerde version 20H2 guncellemesi yayinlandi, makinalariniz onceden indirmeye baslamis olabilir, bu da HDD ye darbogaz yaptirir.

sanmam. @yolculucu iş yerinde ssd kullanmayanlara karşı ayrımcılık yapan bir arkadaşımız.

rebellisch tarafından 12/Mar/21 00:44 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Ne zaman bir toplu bir update çıksa hep sıkıntı hep yeni sorunlar doğuruyor. Bu son toplu güncelleştirmelerinde yavaşlık değilde bende donmalar olmaya başladı. Ayrıca "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" gibi sanki benim bilgisayar bir domaine katılmış ve yönetiliyor gibi garip garip hatalar ortaya çıktı. Teslim iyiliştirme kapalı ama task managerden bakıyorum birşeyler Upload ediyor. Bir çok kayıt defterinden düzeltme yapmama rağmen sorun devam ediyor. Format atmadan çözülemeyeceğini karar verdim. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

benim gördüğüm win 10 kullanacaksan en az 6 gb ram ve mutlaka ssd lazım hdd ile dönmüyor bu sistem

dükkanda i3 vardı böyle yaptım hdd yedek yaptım sistemi ssd ye kurdum harika oldu

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Son güncelleme ile Kyocera yazıcılar eğer windowsun sürücülerini kullanıyorsa mavi ekran veriyor.

Kyocera üzerinden güncel sürücüleri indirince sorun ortadan kalktı.

Windows Update=Sorun

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

yazan arkadaşlar gibi görüpte yazamayanlar adına genel olarak yazayım; windows update=sorun+ yavaşlık+gereksiz beklemeler... gibi şeyleri çoğaltabiliriz (: bugüne kadar windows update yapıpta tavsiye edeni duymadım o derece :D

öyle bi yavaşlık mı hissettin kesin çözümü= hemen yedek al format at (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 1668 Toplam Mesaj: 15
windows update