Windows 10 Yavaşlıktan Ölüyo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Hdd sentinel mi ne vardı bi tarasana 

%100 health verdi hocam

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Yüklediğin birşeyin içinde bitcon miner tarzı birşeyler olabilir. Ya da d diski falan varsa diske çift tıklamanla aktif olan virüs varsa onlar da yapabilir. Geçen hafta bana nerden bulaştığını bilmediğim bitcoin miner bulaşmış işlemci %100'e yakın kullanılıyordu kaldırdım kurtuldum. Çıktığından beri windows 10 kullanıyorum hiç sorun yaşamadım donanımınla, kullandığın bir yazılımla, ya da yaptığın bir ayarla ilgili sıkıntı olabilir. Benim kurduğum windows'larda da photoshop'ta filter gallery açılmıyor yönetici olarak çalıştırmak lazım ama öyle yapınca da başka sorunlar çıkıyor filter gallery lazım olduğunda yönetici olarak çalıştırıp işimi halledip sonra normal çalıştırıyorum. Bu yüzden windows'a hiç sövmedim diğer windows 10'larda normal çalışıyor sadece benim kurduklarımda sıkıntı var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Başka bir win10 iseo dene bence,  indirdiğin iso da var bişeyler sanki..

Işık Savaşçısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hdd sağlıklı ise öncelikle şunlara bakmak lazım : Kaynak kullanımları. Cpu - Ram vs nekadar kullanılıyor anlık olarak bir bak takip et hocam. Ayrıca bir de güvenli modda aç bak bakalım ne var ne yok. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek

Windows10 kurduğumda bende aynı sorunu yaşıyorum. 

Çözüm için:

1- task managerdan processleri network kullanım sırasına gore diz.

2- en yuksek kullanani bul ve servisini disable yap

Bende "delivery optimization" service hayvan gibi internet kullaniyodu. Onu disable yaptim ve processini öldürdüm sorun cozuldu. 

Windows10 da farkli servisler aynı bu sekilde internet kullanabiliyo. Her sorun yaşadığında 2 adım seklinde yazdığımı uygulayabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lich
    Lich's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hizmetlerden - Hızlı getirme yi iptal edip analiz yaparmısın.

not : iptal ettikten sonra re-start et bilgisayarı.

Lich tarafından 16/Eki/17 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

o(╥﹏╥)o 卐 ㏒ 卐
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 10'a bugün yeni güncelleme geldi. Komple ISO çekiyor. Sistem yedeğini alıyor. Sonra kuruyor. Sıkıntı çıkarsa eski haline yedekten olduğu gibi dönüyor.

Mekanik disk ve 3mbps internet ilkelliğinde mecburen yada isteyerek kalanlar için sabır diliyorum.

mkyb tarafından 17/Eki/17 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows 10'a bugün yeni güncelleme geldi. Komple ISO çekiyor. Sistem yedeğini alıyor. Sonra kuruyor. Sıkıntı çıkarsa eski haline yedekten olduğu gibi dönüyor.

Mekanik disk ve 3mbps internet ilkelliğinde mecburen yada isteyerek kalanlar için sabır diliyorum.

Valla benim iş yerindeki laptopta da arama yapınca resmen bayılıyor ilk başlarda düzgün çalışıyordu sonradan gözünün önüdeki dosyayaı bulamaz oldu.. SSD bir de

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Win 10 hatalı işliyor, kötü belliki!

Ama dediğin ilkellikte mekanik disk harddiskle win7 kullanıyom babalar gibi çalışıyo.. sistemim 8Gb ram ve i3 işlemci ile 64 bitte muhteşem çalışıyor. Ama aynı sistem win10 yüklediğimde oluyor eşşek.

Işık Savaşçısı...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kurtismail bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Win 10 hatalı işliyor, kötü belliki!

Ama dediğin ilkellikte mekanik disk harddiskle win7 kullanıyom babalar gibi çalışıyo.. sistemim 8Gb ram ve i3 işlemci ile 64 bitte muhteşem çalışıyor. Ama aynı sistem win10 yüklediğimde oluyor eşşek.

affedersinizde y*rak gibi os w10

w7nin canına kurban he bazı yerlerde w10dan biraz yavaş olabilir amma sıkıntısı yok çatır çutur gidiyo

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 4044 Toplam Mesaj: 28
nalet w10