Windows 11 Kullanan Yazilimcilar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

forumlarda denek olmayın hemen geçmen milyon tane bug var önce onlar fixlensin demekten yoruldum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Konu sahibinin müsadesiyle yazıyorum.

Hangi işletim sistemini önerirsiniz her şeyde kasan ama bir süre daha idare etmesi gereken pc için

Vscode ve browser kullanıyorum sadece Browser tavsiyesiyle beraber alabilirim

Arch linux + i3wm kur.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Mutubilir hocam pro kurup bu gereksiz uygulamalari nasil kaldirabilirim? defender ne kadar gerekli bilmiyorum ama antivirus var bende bir tane. Bir de anti-malware var ama ikisi cakistigi icin kaldirdim. 

@PanxeR haklisin hocam :) Görünen o ki cok fazla sorun var windows'ta. macOS icin hic duymadim deneme tahtasi yapmayin kendinizi diye cünkü adamlar yaptiginda stabil yapiyor.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Win8.1 kullanıyorum, aşşırı mutluyum.

7 - İyi

8 - Kötü 

8.1 - İyi - Aktif kullanıyorum

10 - Beğenmedim, aktif kullanmıyorum. Objektif olarak yorum yapacak olursam iyi derim.

11 - Kullanmak için çok erken

11 ve 10 arasında seçim yapacaksan 10 derim.
    Win8.1 de visual studio'da sorun yaşamıyorum.

TheAvenqer bunu yazdı

Hangi işletim sistemini önerirsiniz her şeyde kasan ama bir süre daha idare etmesi gereken pc için

Win 8.1 + Chrome

NoktaliVirgul tarafından 01/Şub/22 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

AdemYakups hocam ben ev kullanicisi degilim, suan icin evden calistigim icin is bilgisayari :) Visual studio'nun enterprise ya da pro versiyonunu kullaniyorum mesela. Community versiyonu isime yaramaz. Windows Home'u kullanmistim bir aralar, cok hantal calisiyordu (windows 10 icin olmayabilir hatirlamiyorum). O yüzden o gün bugün pro ya da enterprise kullaniyorum. Isminden anlasilacagi gibi enterprise daha uzman isler/kisiler icindir ama cok farkini bilmiyorum tabi. Ama mesela windows kurulurken bir sürü gereksiz seyler geliyor ve belki enterprise ile daha kolay sekilde bunlari silebilirim. Olmadi pro kullanirim ama home neden kurayim? Ayrica pro lisanslarim var zaten.

Mod olanlar nedir tam olarak? Ben orjinal iso'lardan kurmayi tercih ediyorum. Bu sekil degistirilmis windowslara neden güveneyim ki? adam kücük bir trojan sokup hayatimi karartabilir zor is degil. 

Anladım o zaman pro kullanmanızı tavsiye ederim Enterprise bi zamanlar kullnadım sanırım vista ve win7 de (vindows 7 te enterprise ultimate olarak geçer) ama anladım sırf hava olsun diye kullnıyoruz.

Bence visual studio ve benzeri programlar adobe programları ve ara ara oyunlar oynuyorum evde kullanıyorum Home yeter olmadı Pro ama tabi şu sıraralar MS nin çıkardığı LTSB/LTSC özel sürümleri hepsinden iyi.

Çünkü arkada çalışan metro uygulamaları yok.Ama lisans sorunları oluyor ben satın aldım. Pro anahtarı uyumlu geldi.

Bu tarz konular yıllardır forumlarda yapılıyor benim gibi yap kendin denersin.

Yukarıdaki link virüs trojan yoktur tnctr ekibi yapıyor dünya forumlarında dahil tnctr ve sordum uygulamaları tertemiz üne sahiptir.Şuana kadar belki 10 yılı geçti hiç sorun çıkmadı.Rahat ol.

Karşılaştırma tablosu  https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/compare-windows-10-home-vs-pro

TheAvenqer 

Eğer HDD varsa Windows 7 starter yada basic yada MS nin özel çıkardığı 32 bitlik Windows 7 Tiny.

Eğer SSD varsa Win8 Embedded Produr.(Yukarıdaki Modlu olanıda kullanabilirsin.)

Yok bunlarda olmuyorsa Tek çaren Windows benzeyeri Linux Mint

Mod farkı şudur sizin yapacağğınız ince ayarlar önceden yapılmıştır mesela Netfx 4,8 yüklemek nete hızlı girsin programlar daha hızlı açılsın bilgisayar daha verimli çalışsın vs. Ben hepsini tek tek reg ayarları ile yapıyorum yada modlu olanı kullnıyorum.

AdemYakups tarafından 01/Şub/22 14:23 tarihinde düzenlenmiştir

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Windows kasıyor diye ubuntuya geçtim kafam rahat gerçektende tavsiye ederim

Memento Mori
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı

Anladım o zaman pro kullanmanızı tavsiye ederim Enterprise bi zamanlar kullnadım sanırım vista ve win7 de (vindows 7 te enterprise ultimate olarak geçer) ama anladım sırf hava olsun diye kullnıyoruz.

Bence visual studio ve benzeri programlar adobe programları ve ara ara oyunlar oynuyorum evde kullanıyorum Home yeter olmadı Pro ama tabi şu sıraralar MS nin çıkardığı LTSB/LTSC özel sürümleri hepsinden iyi.

Çünkü arkada çalışan metro uygulamaları yok.Ama lisans sorunları oluyor ben satın aldım. Pro anahtarı uyumlu geldi.

Yukarıdaki link virüs trojan yoktur tnctr ekibi yapıyor dünya forumlarında dahil tnctr ve sordum uygulamaları tertemiz üne sahiptir.Şuana kadar belki 10 yılı geçti hiç sorun çıkmadı.Rahat ol.

Karşılaştırma tablosu  https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/compare-windows-10-home-vs-pro

cevap icin sagolasin. Karsilastirma tablosunu sevdim. Simdi ben kendim o özellikleri cikarmak istesem nasil yaparim? Mesela bitlocker ve diger seyler. Normalde windows services icin script bulup kapatiyorum ise yaramayanlari ama onun belki daha iyi bir yolu vardir.

Kripto cüzdanlarim var bu bilgisayarda, kücücük bir trojan bile büyük sikinti yasatir zaten temiz kurulumdan sonra macbook'a tasiyacagim bu kripto olayini, cok fazla hacklenme haberi duyuyorum. O yüzden ne kadar güvenilir denilse de %100 kimse bir garanti veremez, ben o riski almam. 

Yani windows 10 home ile pro arasindaki tek fark ekstra servisler mi? Eger sadece onlar ise home kullanmak daha mantikli. Ama atiyorum bazi ayarlar yapmak istiyorum (firewall'dan port acmak, masaüstü düzenleme araci (fences) kullanmak, hyper v kurmak vs vs) bunlardan birinde kisitlama yaparsa isime yaramaz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

cevap icin sagolasin. Karsilastirma tablosunu sevdim. Simdi ben kendim o özellikleri cikarmak istesem nasil yaparim? Mesela bitlocker ve diger seyler. Normalde windows services icin script bulup kapatiyorum ise yaramayanlari ama onun belki daha iyi bir yolu vardir.

Kripto cüzdanlarim var bu bilgisayarda, kücücük bir trojan bile büyük sikinti yasatir zaten temiz kurulumdan sonra macbook'a tasiyacagim bu kripto olayini, cok fazla hacklenme haberi duyuyorum. O yüzden ne kadar güvenilir denilse de %100 kimse bir garanti veremez, ben o riski almam. 

Yani windows 10 home ile pro arasindaki tek fark ekstra servisler mi? Eger sadece onlar ise home kullanmak daha mantikli. Ama atiyorum bazi ayarlar yapmak istiyorum (firewall'dan port acmak, masaüstü düzenleme araci (fences) kullanmak, hyper v kurmak vs vs) bunlardan birinde kisitlama yaparsa isime yaramaz

Rica ederim.Bende  skript ve reg kayıtları ile kapatıyorum.Başka yolu yok.Ama yok ben yukardaki gibi modlama yaparım dersen Hazır MS kalıbını aç Dism++ yada Nlite ile istediğini çıkar yap sonra modlama bittikten sonra iso kalıbına çıkar kullan.Bu kadar.Youtubede yapım videoları var ben daha önce yaptım bu tnctr 2006dan beri var hiç sorun olmadı ama sen haklısın yinede olur olmaz dikkat etmek lazım.

Evet ekstra servisler ama HyperV gibi teknloji kullanacaksan alternatif  bir uygulama bulmazsan Homede ASLA kullanamazsın. Hyper V için Pro şart. Zaten Pro ve üzeri sürümler ev değil daha çok ofis ve şirketi kapsadığından bitlocker applocker HyperV kullnıyorlar, yoksa Performans olarak hemen hemen aynılar.Ama dediğim gibi En performanslısı en alt sürümden başla hatta hatırlarmısın bilmem 2006 vista çıktığında 2009 da win7 çıktığında bu Celeron gibi çakma ucuz ürünlere Starter sürüm koyarlardı ki kasma bükme yapmasında rezil olmasından oradan anla sen.

Sen kendin seç hangisi uyarsa ama ne kadar çok uygulama o kadar çok şişirme demektir.

Eğer Windows 10 2015 LTSB de Net fremwork 4,8 çalışsaydı şuan 2016 ltsb kullanmazdım.O sürüm acayip performanslı ama ne adobe ve MS nin bizzat kendisi o sürüme artık destek vermiyor. Herşeyi yüklersin ama en son sürümleri yükleyemezsin.

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Daha önce windows 11 konusu acilmis ancak benim merak ettigim daha farkli. Herkes farkli seyler söylüyor tabi. Calisma arkadasi da windows 11 kullaniyordu, canli olarak 3 kere falan mavi ekran geldigine sahit oldum.

Hocam Su soyledıgıne Cevap vereyim, 2019 dan beri calısan sisteminde Mavi ekran görmemiş bir windows 10 cu olarak diyecegım su 1 ayda 2 kez mavi ekran gördüm, ve bunun son guncellemeden sonra olduguna kesınlıkle emın oldum, guncelleme sonra belirli araliklarda oldu ve son dun gelen guncelleme ile sorun kalmadi sanki.

Windows11 Hıc kurmadım tecrubem yok ama Update kapanmıs bir windows 11 ıyı olacagının kanaatindeyim,ne oluyorsa bu guncellemede oluyor ve sanırım bug dan yapıyor..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tüm cevaplar icin tesekkürler. Dism++  - Nlite  programlarina bakayim. Kendi özellestirmemi yapayim en mantiklisi bu gibi görünüyor. Bir süre daha windows 10 ile devam 

Toplam Hit: 2637 Toplam Mesaj: 35
windows 11