Windows 7 Formatla İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

simdi komsu laptopunu getirdi de, ben de daha önce hic windows 7 kurmadım.

cd takılı, boot olurken:

"windows önyükleme seçeneklerini düzenle : Windows 7"

en altta da /NOEXECUTE=OPTIN yazıyor. enterlıyorum laptop normal acılıyor.

ne yapmam gerek ?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_AnymosRE
    By_AnymosRE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bundan önce elimiz boot'lu bir windows 7 olmak zorunda . sonra f2 f10 f12 vs tuşlarına basarak dvd-rom seçeneği ile başlatacaksın.laptop'un bıos'una göre değişir tuşlar ayarlacaksın işte bir şekilde :D sonra sana DVD kurulum için bir tuşa bas dicen . gerisi resimlerde war . kurulumu kolaydır uğraştırmaz..

Kurulum aşamaları:

Windows kurulum dosyalarını yüklüyor.

Kurulum dosyaları hazırlandıktan sonra kurulum dilini, zaman ve yerel ayarlar için  ülkeyi ve klavye dilini seçiyoruz.

Sonraki adımda kurulumu başlatmak için Install Now yazısına tıklıyoruz. 

Karşımıza lisans ve kullanım koşulları geliyor.I accept the license terms kutusunu işaretleyip next düğmesine tıklayalım.

Bu aşamada Upgrade seçeneği ile önceki windows sürümlerinden yükseltme yapabiliriz.Ya da Custom (advanced) seçeneği ile yeni bir kurulum yapabiliriz.Bu seçeneği seçip devam ediyoruz.

Windows 7'yi kuracağımız sabit disk bölümünü seçip next düğmesine tıklayalım.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri 801x597.

Bu ekranda windows kopyalanacak dosyaları ayıklıyor.Bu adımda biraz beklemelisiniz.

Ayıklama ve kopyalama işlemi devam ediyor.

Dosyaları ayıklama ve kopyalama bitti.Ek özellikler yükleniyor.Bu işlemden sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.

Registry ayarları yükleniyor.

Kurulum tamamlanıyor.

Görüntü performansını kontrol eden açılış ekranı

Windows 7 için kullanıcı hesabı oluşturuyoruz.

Bu pencerede güncelleştirmeleri işlemlerini seçip devam edeceğiz.
    Use recommended settings: Bütün güncelleme ve güvenlik paketlerini kur.
    Install important updates only: Sadece önemli olan güncelleştirmeleri kur.
    Ask me later: Yükleme paketlerini kurmam için daha sonra sor demektir.Eğer internet bağlantınız yoksa 3. seçeneği seçin.

Saat dilimi ve tarih ayarlarını ayarlıyoruz.

Masaüstü oluşturuluyor.

İşte windows 7 yi kurduk ve masaüstü açıldı.Bundan sonraki resimlerde windows 7 içinde çeşitli bölümleri görebilirsiniz.

aLıntıdır..

Yapmacık olup seviLmektense, kendim oLup nefret ediLmeyi tercih ederim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam gerisini halledebilecegime inanıyorum zaten ben en basta cd'yi boot edemedim ki.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_AnymosRE
    By_AnymosRE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Andrei bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam gerisini halledebilecegime inanıyorum zaten ben en basta cd'yi boot etemedim ki.

Laptop'un Bios'una gir ve Boot Kısmından Dvd-rom'u ayarlamaya bak . örnek resimde var mesela. Her Laptop'un Bios'u farklıdır .. oLmazsa Laptop marka modelini söle ona göre yardımcı olayım ..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

orda sorun yok boot edemedim derken cdyi görüyor sanırım ama baska bir problem var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_AnymosRE
    By_AnymosRE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

orda sorun yok boot edemedim derken cdyi görüyor sanırım ama baska bir problem var.

hoca "cdyi görüyor sanırım ne ?" görüyor mu görmüyor mu ? yani sana DVD'Den yüklemek için bir tuşa basın dio mu? eğer diyor sen bir tuşa basınca bu hatayı veriyorsa Cd'dede problem olabilir . çok windows 7 kurdum böle birşeyle karşılaşmadım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

resmi koydum hocam madem o kadar format attın anlarsın demek ki ?

phoenix bios var senin attıgın resimdeki gibi ama boot menüsünden hicbir degisiklik yapılamıyor.

önyükleme icin bir tusa basın cıkmıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

windows cd si orjinalmi ? cd de sorun vvar sanırım

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cd'den daha önce format atıldı bildigim kadarıyla.

BOOT PRİORİTY ORDER:
    1: IDE 0:
    2:IDE 4: WDC WD800BEVS-07RST0-(S1)
    3:USB FDC:
    4:USB KEY:
    5:USB HDD:
    6:PCI BEV: VIA BOOTAGENT
    7:
    8:
    EXCLUDED FROM BOOT ORDER:..

: USB CDROM
    :USB ZIP:
    :USB LS120:
    :PCI SCSI:

böyle sacmasapan bi biosu var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_AnymosRE
    By_AnymosRE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

phoenix bios var senin attıgın resimdeki gibi ama boot menüsünden hicbir degisiklik yapılamıyor.

"resmi koydum hocam madem o kadar format attın anlarsın demek ki ?"

anlıyorum hocam daha ilk postumda yazdım zaten . resimleri bile koydum ama ne diim sana :D

bak şimdi

BOOT PRİORİTY ORDER:
    7:
    8:

Burdaki seçenekleri değiştirmek için " + veya - " tuşlarını kullan ve dvd-rom'u 1. seçeneğe taşı . sonra DVD'den önyükleme için bir tuşa basın çıkcak bascan sonra format işlemi başlayacak .. daha sonra resimlerde anlatılan yönergeleri izle ve windows açılsın bu kadar :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

By_AnymosRE bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

"resmi koydum hocam madem o kadar format attın anlarsın demek ki ?"

anlıyorum hocam daha ilk postumda yazdım zaten . resimleri bile koydum ama ne diim sana :D

bak şimdi

BOOT PRİORİTY ORDER:
    7:
    8:

Burdaki seçenekleri değiştirmek için " + veya - " tuşlarını kullan ve dvd-rom'u 1. seçeneğe taşı . sonra DVD'den önyükleme için bir tuşa basın çıkcak bascan sonra format işlemi başlayacak .. daha sonra resimlerde anlatılan yönergeleri izle ve windows açılsın bu kadar :D

onu netten kopyaladım hocam biosta o da ayarlı zaten.

1. sırada IDE CD CDDVDW TS-L633A var yani cd-rom secili.

Toplam Hit: 8198 Toplam Mesaj: 19