folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows XP Kullanıcı Haklarını Değiştirmek

Windows XP Kullanıcı Haklarını Değiştirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

selam gençler

iş yerinde win xp kullanıyorum, domaine bağlı

sistemi kuran IT elemanı ile tartıştık bana pc yi administrator şifreli olarak verdi

bende bu şifreyi kırdım

hem benim adıma olan kullanıcı hesabının, hem de administrator hesap şifreleri bende

gelelim soruya

kendi hesabımı da makinede nasıl admin seviyesine çıkartıcam,

hesap domain üstünde olduğu için çıkmama sorunu olur mu ?

evet facebook adminiyim, 300 tl den aşşa profil kapattırmak için mesaj atmayın lütfen.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

domain sisteminde olduğu için normal kullanıcı hesaplarından girip değiştiremezsin. Anca domain sisteminin bağlı olduğu bilgisayara girip oradan kendi kullanıcını yetkili olarak değiştirebilirsin fakat o farkederse geri kısıtlı kullanıcıya çevirir seni yani hiç uğraşma... 

the man who gets tired after eating a ban
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

aynen o geldi aklıma

kullancılara girdiğim zaman pc de kendimi göremiyorum zaten login olduğum ali ismi userlar içinde yok bi tek administrator var

onununda şifresini kırdım program fln yüklerken onunla yüklüyorum fakat can sıkıcı boyut almaya başladı durum, dediğin gibi server a ulaşmam lazım sanırım

evet facebook adminiyim, 300 tl den aşşa profil kapattırmak için mesaj atmayın lütfen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Facebook bunu yazdı:
    -----------------------------

aynen o geldi aklıma

kullancılara girdiğim zaman pc de kendimi göremiyorum zaten login olduğum ali ismi userlar içinde yok bi tek administrator var

onununda şifresini kırdım program fln yüklerken onunla yüklüyorum fakat can sıkıcı boyut almaya başladı durum, dediğin gibi server a ulaşmam lazım sanırım

çalıştırdan serverin ip adresini yaz gir :D zaten şifre elindeydi. Ama şuana kadar yapmadıysan durum karışık olabilir serveri karıştırırsın falan işinden olma yani bence uğraşma.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

server ın şifre değil, başında oturduğum pc nin administrator şifresi elimde, domain den çıkartmakta istemiyorum mevzu yaşamam için yeniyim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Facebook bunu yazdı:

server ın şifre değil, başında oturduğum pc nin administrator şifresi elimde, domain den çıkartmakta istemiyorum mevzu yaşamam için yeniyim :D

zaten bilgisayar oturumunun şifresi server şifresidir yani bilgisayarların domain'in kurulu olduğu serverin şifresi oturum şifresidir. O admin şifre bütün bilgisayarda aynıdır. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

:|

bunu bilmiyordum fakat ben şifreyi xp admin şifre kırma boot cd si ile kırdım

sonra kendim pw koydum

serverın şifre kesin farklı yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Facebook bunu yazdı:

:|

bunu bilmiyordum fakat ben şifreyi xp admin şifre kırma boot cd si ile kırdım

sonra kendim pw koydum

serverın şifre kesin farklı yani

hocam benim bildiğim domain sistemi şu şekilde : kurulan servere ait olan admin şifresi bütün bilgisayarlarda hep aynıdır ve serverden değişmeden değişmez demek ki senin dediğin farklı birşeydir olabilir yani.. Çünkü domain sistemi admin şifresi normalde pc nin saw dosyası ile alakalı olmayıp domain üzerinde çalışıyor.. Değiştirme sadece serverde yapılabilir. Senin olay farklı olabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

hoca senin dediğin o admin şifresi dediğin gibi serverı kapsayan

fakat birde o pcnin local adminliği var

sonuçta makineye format atınca domaine üye olmadan o makine de direk admin oluyosun

ondan sonra domaine giriyosun

benim elimdeki şifre pc nin local admin şifresi server ın değil, 

server ın admin pw si ilede admin gibi oturum açabilirim sanırım sende haklısın sanırım ama tam emin değilim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Facebook bunu yazdı:

hoca senin dediğin o admin şifresi dediğin gibi serverı kapsayan

fakat birde o pcnin local adminliği var

sonuçta makineye format atınca domaine üye olmadan o makine de direk admin oluyosun

ondan sonra domaine giriyosun

benim elimdeki şifre pc nin local admin şifresi server ın değil, 

server ın admin pw si ilede admin gibi oturum açabilirim sanırım sende haklısın sanırım ama tam emin değilim

hocam pcye format atıldığı zaman pc tekrardan domaine alınmıyormu alındığı zaman a sen serverin admin şifresini domaine alırken girmezsen sen o pcyi domaine alamazsın. Normal ev pcsi gibi olmaz ki parolası dediğim gibi saw dosyasında yer almıyor serverin domain sisteminde yer alıyor.. serverde şifre neyse pcde de şifre o dur :D birbirimizi ya anlamadık yada anladıkta yol bulamadık :D en iyisi boşver gitsin bilgi işlemle iyi ilişkiler kur :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Doamin admin yada domain admin yetkisine sahip bir kullanıcının şifresini bilmeden, user'a domain admin yetkisi yada local admin yetkisi varmezssin..

ancak domain dışında oturum açıp local admin olarak bilgisayarda her hakka sahip olabilrsin...local admin şifresini kırmak,sadece local admin şifresini kırmaktır.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2075 Toplam Mesaj: 17