folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Wireless Adaptör Ne Tavsiye Edersiniz?

Wireless Adaptör Ne Tavsiye Edersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Tercihen Alfa network markasına ait Kali ile kullanabileceğim gene tercihen 2W bir adaptör bakıyorum. çok bi bütçem yok, belki 100 TL örtülü ödenekle 120 tl civarı birşey arıyorum. 

İkinci ellere ve sahibinden gittigidiyor vs yerlere baktım ama orjinal olup olmadıkları hiç güvenilir bir durum değil ve özellikle awus036h grubu takliti bol bir seri o yüzden wirelesssistem gibi yerlere bakıyorum.

http://www.wirelesssistem.net/WIFI-USB,LA_264-2.html#labels=264-2

AWUS036NHR NHA H grubu eskidi biraz ama önerilirse onları tercih edeceğim ama hangisi daha iyidir hangisi daha az sorun çıkartır falan bunlar epey önemli. 

şu iki arkadaş da epey göz dolduruyor ama pahalı da. eğer ekstrem birşey sağlamayacaksa 036 tercih edeceğim dediğim gibi, ne kadar ucuz o kadar iyi. 

http://www.wirelesssistem.net/ALFANETWORK-ALFA-AWUS036ACH-CS,PR-102.html

http://www.wirelesssistem.net/ALFANETWORK-ALFA-AWUS052NH,PR-6.html --> (bu çok tatlı değil mi^^) 

şimdiden teşekkürler.

Dipnot: forum arama butonunu ben de biliyorum benzer konular olduğunu da gördüm ama çoğu 1 sayfadan fazla olduğu için mesajım kaynayacaktı arada. 

SweetyVolty tarafından 24/Mar/16 22:52 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

"Ya aslında bende var kullanmıyorum da istersen verebilirim" diyen olabilir belki diye up. (Şansını denedi) 

ya da elinde olup da satmak isteyen vardır mesela ona da up 

ACI AMA GERÇEK=> Beş gündür indirmeye çalışıyorum.....

SweetyVolty tarafından 24/Mar/16 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Koskoca forumda bir tane alfa ürünü kullanmış birisi yok mu yani? 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

alfa awus 036NHA kullanıyorum alma derim çekim sinyali çok düşük + olarak binde bir rastgelen usb girişlerinde ki voltaj dusuklugu nedenı ıle sureklı kopmalar yaşanıyordu kullnamadım gitti vesselam. Çift antenliler de sinyal karışmasımıdır parazitlenmemidir oluyor diye birşey duydum ne kadar dogru ne kadar efsane bir fikrim yok şahsen tek antenli olanı tercih et derim veya harici bir yüksek dbi olan anten al 100 120 tl bütcenle cok bi performans alamazsın acıkcası  . Aldıgın adaptorun çipseti kali ile uyumlumu zaten araştırmışsındır . Kısacası iyi sinyal toplayan bişey al ( oda 100 tl bütçe ile zor )  derim sniff edecegın ağdan iyi sinyal alamıosan :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

alfa awus036h var elimde şifre kırmak için bundan iyisini bulamassin  kullanmama nedenim etraftaki butun wifileri patlattim artik cihaz işime yaramiyor istersen uygun bir fiyata sana satabilirim

itsin oglum sen adam degilsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

alfadan şaşma türkiye bayisi resmi olarak wirelessdestek.com  sahibi talha iyi birisidir, onu ara ne için kullanacağını anlat sana model tavsiye etsin.Selamımı söyle ibrahim eren yönlendirdi de fiyatta da indirim yapar

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

alfa awus036h var elimde şifre kırmak için bundan iyisini bulamassin  kullanmama nedenim etraftaki butun wifileri patlattim artik cihaz işime yaramiyor istersen uygun bir fiyata sana satabilirim

Nasıl patlattın hocam? :)

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı
    ustura bunu yazdı

Nasıl patlattın hocam? :)

Kali linux + reaver 1.4 programini kullanarak nette bir ton dokuman var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Yeni çıkanların çipsetinin desteklendiğine emin misin kali'de? 036H ve RT8187L çipseti ile bu konuda klasiktir. Bir dönem ciddi sattı hatta Alfa'yı Alfa yapan üründür.  Senin güzel dediklerini bilmiyorum ilk defa gördüm,çıkış değerlerini öğren satıcıdan. Üniversitede bayağa ilgilenmiştim hatta kaç sene aralıklı da olsa bu sayede internete girmiştim. Ustura 'nın dediklerine bakma çok çocuk ağızlı geldi bana yaşı ne olursa olsun,ayrıca bırak ondaki onda kalsın sanki wifi şifresini değiştirmek çok mu zor,yine lazım olur ona başka şeylerde "patlatır". 

Orjinalliğine dikkat et çokça çakması dolanıyor piyasada.

_ICEMAN_
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

Yeni çıkanların çipsetinin desteklendiğine emin misin kali'de? 036H ve RT8187L çipseti ile bu konuda klasiktir. Bir dönem ciddi sattı hatta Alfa'yı Alfa yapan üründür.  Senin güzel dediklerini bilmiyorum ilk defa gördüm,çıkış değerlerini öğren satıcıdan. Üniversitede bayağa ilgilenmiştim hatta kaç sene aralıklı da olsa bu sayede internete girmiştim. Ustura 'nın dediklerine bakma çok çocuk ağızlı geldi bana yaşı ne olursa olsun,ayrıca bırak ondaki onda kalsın sanki wifi şifresini değiştirmek çok mu zor,yine lazım olur ona başka şeylerde "patlatır". 

Orjinalliğine dikkat et çokça çakması dolanıyor piyasada.

5 senedir internet faturasi ödemiyorum 

kırdıgım modemlerin firmwaresine arka kapi açip  şifreyi arayüzden çekiyorum

bu yüzden alfa cihazina artik ihtiyacim

kalmadi  satma nedenimde bu yüzden yoksa cihaz saglam ve orjinaldir 

arkasinda  orjinal oldugunu gosteren 

BANDROLL mevcuttur aşagadaki resimdede baglanti için

kullandigim wifi cihazi var  

cipseti atheros dur aliş hasasiyeti olarak

piyasadaki en iyi chipset atherostur 

Bullet2hp alfa

ustura tarafından 29/Mar/16 01:07 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EliteCode