folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Wordpress'i Severek Kullanıyor Musunuz?

Wordpress'i Severek Kullanıyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Eşe, dosta veya akrabaya site yaparken uğraşmamak için wordpress kullanıyorum. Ama sürekli olarak her güncellemede sitede birşeylerin değişmesine efsane sinir oluyorum. Wordpress güncellemesi ayrı, tema güncellemesi ayrı, plugini ayrı.

Örneğin en son logonun linkine basınca yalnızca "/" olması gereken url, "/siteadi.com" şekline dönüşmüş. Logoya basınca "/hakkımızda/siteadi.com" şeklinde bir url e atıyordu ve 404 veriyordu.

Wp Bakery güncellenmiş sanırım. Sayfada shortcode olduğu gibi çıkıyor. Sayfanın başlığı gözükeceğine [page_title="dasdas"] gibisinden şeyler yazıyor. Shortcodeların adı değişmiş.

Tamam bunlar basit şeyler düzeltilir ama sürekli sürekli güncelleme alması beni sinir ediyor. Ben neden wordpress gibi hazır bir araç kullanıyorum? Bir kere yapayım, bozulmadan kalsın ve benim zamanımı almasın diye. Her 2-3 ayda bir sitede patlayan yer var mı diye kontrol edeceksem anlamı yok aslında kullanmamın. Ayrıca wordpress'in ekranı son kullanıcı için bence karışık. Siteyi yapıp kime verdiysem bir düzenleme gerektiğinde yine bana söylüyorlar. 

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben en son kendi Cms imi yazmayı planlıyorum. Wordpress'i severek kullanıyor musunuz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Wordpress dünya çapında kullanıldığı için artık güvenlik güncelleştirmesi daha çabuk geliyor. Eklenti tema bulması kolay oluyor. Hatta artık büyük şirketler bile kullanıyor.

Bunun çözümü otomtik güncelleştirmeleri kapatıp manuel yapılmaya çalışılmasıdır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

Hocam önerim güncelleme ekranlarını yada gereksiz bölümleri custom css ile gizle en son teslim ettiğin şekilde yedek al sorun olursa yedekten dönersin ben böyle yapıyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Tamam admin panelindeki gereksiz menüleri ve alanları css ile temizleyebiliriz.

Güncelleme olayını manuel yapsam da yine benim siteyi kontrol etmem gerekecek. Acaba guncelleme sonrası bir şey oldu mu olmadı mı diye. Olduysa yine elle düzeltme gerekecek.

Sonuç olarak farkettimki ben wordpress i severek kullanmiyorum. Zoraki olarak kullanıyorum. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim. Kullanan arkadaşlar severek mi kullanıyor?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

severek kullanıyorum açıkcası aklıma gelebilecek her türlü ihtiyacımı ya da isteğimi karşılıyor. Codex'i çok basit, eklenti, tema istemediğin kadar. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

wordpress kadar uyuz, CPU'u sömüren bir script daha görmedim ama el mahkum.

CEO tarafından 19/Eyl/20 16:41 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

googlein ibneligi yuzunden.kullanmak zoeunda kaliyoruz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Sunucuyu mahveden bir sistem. Kendim CMS yazdım onu kullanıyorum. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

wordpress siteyi duz html e ceviren bir plugin kullanmistim zamaninda

sanirim buydu

https://www.simplystatic.co/

işine yarayabilir, update vs sıkıntı çıkarmaz.

bu arada, düzgün temalar kullanırsan (çok satanlar vs) genelde updatelerde sorun çıkmıyor.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Benzer sorundan muzdaripim ama sağladığı kolaylıklar dan da açıkçası çok memnunum.

Alternatif varsa bilmek isterim tabi.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Yalnız değil mişim demek ki :) Yavaşlık sorunu yine ücretli cache eklentileri ile çözülür ama sürekli güncellenmesi ve değişmesi daha büyük bir problem bence. Muhtemelen ben de kendi Cms imi yapıcam gibi duruyor.

Toplam Hit: 4681 Toplam Mesaj: 22
wordpress