Xamarin‘İn Mallığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

kamunun bana öğrettiği şey hocam: mükemmel kod yazmak ya da sanat yapmak gereksiz hatasız ve tam çalışsın yeter. şöyle wcf kısmını windows serverda çözseydin keşke. restful servisle de xamarin kısmını hallederdin. basit düşün. arka planda yapılan sanat sadece senin vicdanın için :-)

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam wcf i ben yazmadım ki.. basit bir şey de değil, bir hazır wcf servisi var bir de şirketin yazdığı servis var..o hazırı kullanamadık işte.. en son adamların yazdığını kullanmak zorunda kalıyoruz. yani servis tarafı hazır, tekrar bulandırmaya gerek yok :) 

sorun, ios tarafının bu kadar çok sorun çıkartması

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

İşte mühendislik ve ar-ge de tam burada başlıyor.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

İşte mühendislik ve ar-ge de tam burada başlıyor.

ar-ge için zaman yok hocam :) benim sorunum değil ki bu olay yani kütüphaneyi ben geliştirmedim.. şirket istemeseydi ben xcode kullanacaktım. Resmen xamarin in testeri olduğumu hissediyorum..

dün gece çalışan uygulama şimdi çalışmıyor. try catch koyuyorum yakalanmıyor bile.. olası her şeyi uncomment yaptım ama yine yok yok yok.. hayatımda uğraştığım en saçma şeyle uğraşıyorum. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Aslinda tum islerimizi mono ile unix ortamina gecirmeyi dusunuyorduk. Yavas yavas lisans maaliyetlerini dusurup, gercekten kritik isleri sinirli sayida windows sunucusuna yayacaktik:)

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben memnun değilim hocam mono dan...bir çok şeyi eksik ve oturmamış..

mesela en son aldığım saçma hatanın her hangi bir giriş çıkış yolu yok. sadece exception fırlıyor o da reference.cs de ama ne bilgi var ne bir şey.. hangi kısımda patladığı da belli değil.. break point koyuyorum, try catch koyuyorum yok.. yani bir satırdan sonra çat gidiyor.. çatladığı satıra bile try catch koyuyorum ama yakalamıyor.

zaten %99 exceptionlar hep unhandled exception olarak yapılmış sanki, ee ne anladım ben o zaman..

son şeyin sıkıntısı neyden kaynaklandı anlamadım ama bulmak için kaç saat uğraştım, en son root view contoller a bağladığım tüm viewcontrollerin ilişkilerini sildim, sıra sıra bağladım, o ara hangisinde hata verdiğini buldum. içerisinde hiç form bile yok özel bi ayarı yok bi şeysi yok mal gibi ona hata veriyor. başka bi tane oluşturdum, içindeki hücreye de aynı ismi verdim onda çalıştı.. aynı sınıf her şey aynı sadece formu değiştirdim.. değişen bi şey de yok yani özellik olarak

biliyorsun böyle küçük bir şey için saatlerini harcayabiliyorsun bazen.. işte xamarin bunu sana hep yaşatıyor. 3-4 günde bitecek işi 3 aydır bitiremedim düşün artık ne kadar sıkıntı çıkardığını

bakalım proje nasıl ilerleyecek.. biliyorum sürekli bir şeyler arıza verecek çünkü arıza vermeden iki satır kod yazdırmıyor bana .. 

sen de mononun ürünlerini kullanırsan, sonra kapıma gelme böyle oluyor diye :D yardım etmem :)) sürünürsün

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Aslinda tum islerimizi mono ile unix ortamina gecirmeyi dusunuyorduk. Yavas yavas lisans maaliyetlerini dusurup, gercekten kritik isleri sinirli sayida windows sunucusuna yayacaktik:)

.net ortamında deneyimli değilim ama mono acayip sıkıntı çıkardığını duydum hocam. Eğer unix veya linux ortamına geçecekseniz diğer teknolojileri kullanmanızı tavsiye ederim.

Gerçi siz benden daha iyi bilirsiniz bu konuları.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

şimdi elindeki klavyeyi yavaşça bırak ve benim düşündüğüm şeyi düşün;

"ulan böyle hayat geçermi?" düşündükten sonra;

valla hocam hybrid işi yalan. Şunu anladım ki sike sike her platform için native app yazmak zorundasın.

Phonegap de ancak 750 liralık web sitesi yaptığın adama 2bin liraya çakma app yazabilirsin. HTML rendering üzerine çalıştığı için uygulama gerçekten çok yavaş oluyor. Çok fazla optimizasyon gerekiyor. Ayrıca android modellerine göre rendering değişim gösteriyor falan filan.

Bende şimdi zorla Xcode üzerinde bitirme projemizin iOS ayağını yapmaya çalışıyorumda abi ne kadar boktan bir arayüzü var onun ya. Visual Studio'dan sonra XCode'un arayüzünü kullanamadım.

Kolay gelsin :)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

bu işi namusun belle ve asla pes etme. bir proje üzerinde ne kadar çok problem çözmeye vakit harcarsan bunun sana getirileri inanılmaz oluyor. 

Ahahaha evet o öyle ama doğru platformdan başladıysan öyle oluyor, başka türlü saçını başını yolduğunla kalıyorsun =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

unbalanced hocam geçmiş olsun öncelikle son derece meşakatli bir yoldan geçmişsin belli ki.

IOS/Windows Cross platform birşey arıyorsan embarcadero rad studioya bak  (delphi/c++) oldukça sağlam yapıyorlar o işleri.

Senin sorunun xamarin denmi kaynaklı yoksa WCF denmi kaynaklı anlamadım. WCF kullanınca her yapıyı d{} altına encapsulate etmesi beni delirttiği için sonradan webapiye yöneldim ve mutluyum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 3764 Toplam Mesaj: 25