Xbox One Vs Ps4

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Turkiye icin konusuyorum 

Ps4 ezer gecer.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Karşılaştırma yapmaya bile gerek yok.

Ps4 pro al direk kafanı karıştırma.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

Ps4 al gec. Exclusive oyunlar daha fazla ps4 de. xbox da anca forza oynarsin halo oynarsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

evet karşılaştırmaya bile gerek yok xbox one x 2k fiyatı ile alınabilecek en iyi oyun makinası sırf ekran kartı bile 2.500 tl ye yakın yapıyor pc toplayacak olsan 

daha düzgün 4k oynatamayan sony ile kendinizi kısıtlamayın.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_xbox-465878.html

türkiye piyasasını boşverin kendinize en iyi oyun oynayabileceğiniz makınayı alıyorsunuz. 

playstation un exculusive oyunlar god of war uncharted bir kere bitirince bir daha kapağını açmayacağınız oyunlar 

fakat diğer tarafta 4k 60fps desteği var , uzun süre oynayabileceğiniz forza  witcher 3(4k desteği geldi son güncelleme ile ) fifa vb. gibi her gün oynayacağınız oyunlarda dağlar kadar fark var.

battiefield gibi fps oyunlarını konsolda sevmesemde sırf grafik gibi bile yeterli olur.

evde hem xbox hemde playstation olan biri olarak konuşuyorum. 

1 ay içinde god of war 1-2-3 ve son gelen + uncharted 1-2-3-4 alıp bitirip dolaba kaldırıp her gün xbox kullanırsınız.

sadece oyun kollarının kalitesinde bile büyük fark var.  xbox oyun kumandası uzun saatler kullandıgınızda çok daha konforlu. 

tekrar tekrar söylüyorum.

ps ezer geçer 

exclusive oyunlar yeter vb yazanlara itibar etmeyiniz.

konsol sadece bir oyun için alınmaz  haaa bu iddaları ortaya koyan kişiler paraları varsa 2 konsoluda alıp 2-3 ay kullansınlar ve hangi konsol ile yola devam edecekelerini görsünler. 

1. ezip geçecek bir donanımı yok 

2. sürekli kendisini oynatacak bir exculusive oyunu yok.

diğer tarafta çok daha güçlü bir multimedya canavarı yatıyor. 

PanxeR tarafından 19/Nis/18 21:26 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Başkan xbox kullanıcı olarak söylüyorum kesinlikle ps4 al . Çünkü içerik ve destek muazzam fazla sonyde. Adamlar türkiyeye yatırım yapıyor xbox afedersin sktirsin gitsin

İndia İndia !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

evet karşılaştırmaya bile gerek yok xbox one x 2k fiyatı ile alınabilecek en iyi oyun makinası sırf ekran kartı bile 2.500 tl ye yakın yapıyor pc toplayacak olsan 

türkiye piyasasını boşverin kendinize en iyi oyun oynayabileceğiniz makınayı alıyorsunuz. 

playstation un exculusive oyunlar god of war uncharted bir kere bitirince bir daha kapağını açmayacağınız oyunlar 

fakat diğer tarafta 4k 60fps desteği var , uzun süre oynayabileceğiniz forza  witcher 3(4k desteği geldi son güncelleme ile ) fifa vb. gibi her gün oynayacağınız oyunlarda dağlar kadar fark var.

battiefield gibi fps oyunlarını konsolda sevmesemde sırf grafik gibi bile yeterli olur.

1 ay içinde god of war 1-2-3 ve son gelen + uncharted 1-2-3-4 alıp bitirip dolaba kaldırıp her gün xbox kullanırsınız.

sadece oyun kollarının kalitesinde bile büyük fark var.  xbox oyun kumandası uzun saatler kullandıgınızda çok daha konforlu. 

ps ezer geçer 

konsol sadece bir oyun için alınmaz  haaa bu iddaları ortaya koyan kişiler paraları varsa 2 konsoluda alıp 2-3 ay kullansınlar ve hangi konsol ile yola devam edecekelerini görsünler. 

Hocam sende fanboyluk olduğundan tartışmaya girmeye gerek yok ama bende nintendo switch, nintendo snes classic edition dahil tüm konsollar neredeyse var. İşkembeden salladığım bir çıkarım değil yani.

Yazdığın oyunlarda forza hariç hepsi ps4 te de olan oyunlar. Ama ps4 ün exlusive contentini baştan oynamya kalksan zaten o oyunları bitirene kadar xbox one ve ps4 ömrünü tamamlayacak. Konsolun üstün donanımasahip olması birşey değiştirmez, önemli olan o donanımı içerik olarak nasıl zenginleştirdiğin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

ps ezer geçer 

Microsoft TR'de ilk defa yeni Xbox'ın lansmanı yapıldı. 2700 tl gibi bi fiyatla pazara daldılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar ki fiyatı 1999 tl çektiler. Yani cihaz yeterince ilgi görmüyo satış rakamlarında. Donanım olarak daha üstün olabilir ama ps her zaman bi adım önde.

Kernel_Panic tarafından 20/Nis/18 01:11 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

konsol dediğiniz makınanın tek bir olayı vardır.   kısa sürelerde güncelleme yapmadan ( pc gibi 2 yılda eskimeden ) uzun süre rahat kullanımdır.

ps ezer diyenler adam gibi neden ezer onu söylesin , bir donanım satın alıyorsunuz ve zayıf olanı neredeyse aynı fiyata alıyorsunuz.

bana fanboy diyenler gerçekten 2 konsolu uzun süre kullansa zaten gerçek kararlarını verir.

sonuç yukarıdaki gibiyken hala playstation demek saçmalık.

playstation seçimi yapanlar için tekrar söylüyorum mahalle baskısı ( abi herkezde ps var ) ve exclusive oyunlar baskısı var , ve o oyunların çoğunu oynamış biri olarak evet güzel oyunlar fakat bitirdiğinizde rafa kaldıracağınız oyunlar , sürekli oynayacağınız oyunlarda daha avantajlı bir konsol var karşınızda. 

neyse herkes beğendiğini satın alır oyüzden seçenekler var , fakat an itibari ile xbox'un bu avantajı varken ben asla playstation seçimi yapmazdım.

not : ps 1 den beri ps oynayan adamım , benim için en iyi konsol PC dir , fakat pc yatırımı yapmak çok pahalı , 1080 Tİ alacak param yok oyüzden xbox.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

bunlara klavye mouse takılıyor mu la ? harbi makinaya 10k gömeceğime bunlarla oyun oynarım. Kırılıyormuşlarda herhalde ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

ps4 konusunda benim de yardıma  ihtiyacım var yakın zamanda almak istiyorum , kırık filan istemiyorum açıkçası online olarak da oynamak istiyorum. 

internet hızım ttnet işte 16 mbps ama 14 filan alabiliyorum , sizce yeterli olur mu? 

Buna ek olarak , tv 4K olmadığı için Pro almak istemiyorum , sizce doğru mu yapıyorum?

Garanti konusunda ise ithalatçı garantili mi almalıyım Sony Eurasia mı ? 

D&R 'da filan güzel paketli bi şekilde satıyorlar onlardan mı alsam , tavsiyeniz nedir ? 

Toplam Hit: 3366 Toplam Mesaj: 23
ps4 vs xbox