Xiaomi 12 Serisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=3_8AG_zz_f8

Önceden böyle iPhone ile karşılaştırmalı reklamları Samsung yapardı Xiaomi'de yapar olmuş.

Vergiler dahil TR satış fiyatı 12-13 bini bulur tahminen. Üzgünüm Xiaomi ama senin klasmanın ucuz telefonlar. İstersen altın kaplama telefon üret bu fiyatlara alan pek olmaz.

Zaten amiral gemisi denen pahalı telefon sınıfı yurtdışında bile ilgi çekmiyor artık. Çünkü bu senenin orta segmenti geçen senenin amiral gemisi ayarında oluyor artık. Millette normal olarak fazla para vermek istemiyor. Sonuçta Android telefon yani. 2. senesi dolmadan güncelleme desteği kesilecek üretici firma sitesinden bile kaldıracak, unutulacak.

Xiaomi 12 Pro teknik özellikleri

• Ekran: 6,73 inç büyüklüğünde QHD+, 120 Hz tazeleme, 1500 nit parlaklık
    • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
    • RAM: 8 GB ya da 12 GB (LPDDR5)
    • Depolama: 128 GB ya da 256 GB (UFS 3.1)
    • Ön Kamera: 32 MP
    • Arka Kamera: 50 MP (IMX707) + 50 MP + 50 MP
    • Batarya: 4.600 mAh (120 watt kablolu, 50 watt kablosuz hızlı şarj)
    • İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı MIUI 12.5
    • Bağlantı: 5G NR, NFC, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB Type-C

Xiaomi 12 teknik özellikleri

• Ekran: 6,28 inç büyüklüğünde FHD+, 120 Hz tazeleme, 1100 nit parlaklık
    • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
    • Arka Kamera: 50 MP (IMX766) + 13 MP + makro kamera
    • Batarya: 4.500 mAh (67 watt kablolu, 50 watt kablosuz hızlı şarj)

Xiaomi 12X teknik özellikleri

• Ekran: 6,28 inç büyüklüğünde FHD+, 120 Hz tazeleme, 1100 nit parlaklık
    • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 870
    • Arka Kamera: 50 MP (IMX766) + 13 MP + makro kamera
    • Batarya: 4.500 mAh (67 watt kablolu hızlı şarj)

Xiaomi 12 Pro:

• 8GB + 128GB: 740 dolar
    • 8GB + 256GB: 785 dolar
    • 8GB + 512GB: 845 dolar

Xiaomi 12:

• 8GB + 128GB: 581 dolar
    • 8GB + 256GB: 628 dolar
    • 12GB + 256GB: 690 dolar

Xiaomi 12X:

• 8GB + 128GB: 502 dolar
    • 8GB + 256GB: 549 dolar
    • 12GB + 256GB: 596 dolar

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Xaomi ömrümde gördüğüm en boktan telefon diyebilirim.

Bir firma mal olsa konuşurken ekranın açılma problemini şimdiyeli çözmüştü.

Kesinlikle gidin paranızı çöpe atın yine de almayın şu mereti.

Huawei kesinlikle, xiaomi'yi tumanında sallar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Huawei kraldır Android olsun olmasın çok sağlam donanımdır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Yeni çıkanlar öyle galiba ama xiaomi mi 6 şahane hocam. Hem malzeme kalitesi gerçekten iyi hem de telefon iyi. Samsung s2 ile ün yaptı, xiaomi mi 6 ile baya ün yaptı. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Mini modeli de çıkar diye beklemiştim ama büyük takılacaklar gibi.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Mini modeli de çıkar diye beklemiştim ama büyük takılacaklar gibi.

Mini telefonda bataryada ufak oluyor hocam. Ufak bataryada günümüz işlemcilerinin hızına yetişemiyor. Apple denedi baktı olmuyor 14 Mini olmayacak  dediler. 

Oysa iPhone Mini serisi tam olması gereken telefon boyutu. Sıfır çerçeve ile iPhone 7'den ufak kasada daha büyük ekran sunuyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Yeni çıkanlar öyle galiba ama xiaomi mi 6 şahane hocam. Hem malzeme kalitesi gerçekten iyi hem de telefon iyi. Samsung s2 ile ün yaptı, xiaomi mi 6 ile baya ün yaptı. 

Mi 6 da konuşurken ekran açılmıyor mu hocam? Telefonun her haltından memnunum. Dinine yandığım konuşurken ekran açılıyor çıldırıyorum.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ayfona alternatif çok telefon denedim en babası huawei diyebilirim.

eski model huawei bile donmuyor kasmıyor deli gibi çalışıyor.

ama bu şayomiler filan en son modeli bile bir tuhaf çalışıyor. hayvan gibi işlemci ram koymuşlar. arama geldiğinde saçma sapan ekran kapanıyor açılmıyor , kulağına götürüp geri aldığında ekran geç açılıyor sanki eski dandik samsung kullanıyorsun gibi.

hoperlçrden konuştuğunda ses çakışması oluyor garip sesler geliyor filan.

telefon kullananlara baktığımda 5 yıllık huawei kullananlar çok memnunum sorunum yok batarya değiştirdim sadece diyor.

ama şayomiler bir süre sonra yok oluyor piyasadan.

yani telefon dediğin araba gibi eskise bile el değiştirse bile bir kalıcılığı olmalı.

5 yaşında ayfonu al pilini değiştir bütün işini görür mağdur etmez. her işa alanında kullanırsın.

yada 4 yaşında huawei telefonu al sosyal medaya da mağdur etmez. mate serisi olsun P serisi olsun sağlam cihazlar.

megapikselmiş bilemneymiş tüketiciye iyi geçirmeye çalışıyorlar. 

samsung not 5 e güncel rom çıksa piyasadaki bütün şayomilerden iyi çalışacağına eminim. 

amerikanın ibneliği huawei i yıparttı değilse andorid dünyasına ayfona tek rakip telefon diyebilirim stabil olması .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

XIAOMI ıyı markadır aslında hocular, routerları tam f/p mesela custom fırmware vs.. desteklerı de güzel. Üst Segment ı hedefledıgı router ı wıfı6 desteklı vs.. huaweıden 1 tık az performans verıyor npu su olmasına rağmen nedır sebebı bılemıyorum ne hedeflemış dalyarraklar hıç rakıbe bakmamışlar ama kendı başına o da ıyı yazılım tarafı da ıyı.

Telefonlarda da sankı bı %50 sorunu var ürettıklerının %50 sı eh ışte kı kronık sorunlar var şu konusurken ekran ısıgı konusu mesela ya da ışte bır medya çalarken, dığer %50 de güzel sorunsuz.

Poco 'larda da çok ıyı donanımsal olarak kağıt üstünde uygulamaya gelıyorsun onlarda da var kronık sorunlar ınatla da gıdermıyor mçıklar (POCO M3 mesela kapanıyor açılmıyor amk mılyon adam vardır bu sorunu yaşayan bır şekıl göt sıktırınce çözülebılıyor belkı de barız xıaomı elınde bunu çözmek). Ben şöyle düşünüyorum %50 sorunlu dedıgım telefonlardan bütçe çıkarıyor ıbneler dıger gerı kalanları ıyı üretmek ıçın. Sorunlu kronık problemlı ya da çözmeyı arzu etmedıklerı telefonları da ekserıyetle 3.dünya ülkesı ya da götdelıyı ülkelere pazarlıyorlar TR gıbı dıye düşünüyorum böylece ışte sermaye çıkıyor çorba kaynıyor :D

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Huawei telefonlar dendiği gibi gerek malzeme kalitesi gerekte yazılım olarak çok sağlam telefonlardı. Xiaomi gibi malzemeden çalmıyor adamlar. Huawei'yi millet bilmezken ben taaa 10 sene önce 2010'da Android yeni yeni çıkarken İdeos X5 modelinde kullanıyordum. O zamanlar kılıf ve ekran koruyucu yok tabi. O telefon kadar köpek çekerek kullandığım telefon olmamıştı. Rambo gibi telefondu. Rom yüklemekten en sonunda nandi yaktım öyle çöp oldu.

Xiaomi telefonlarda şöyle bir durum var. Telefon ucuz olsun diye ihale açıp en ucuz parçayı veren firmadan parça alıyorlar. Parçayı satan firmada ucuz olsun diye en dandik malları veriyor. Kimi telefonda saçma sapan sorunlar kimisi bu yüzden sorunsuz oluyor.

Sensör konusunda Nokia işi yıllar önce çözmüştü aslında. Telefon çalarken direk kulağınıza koyunca anlayıp aramayı cevaplıyordu. Arama sırasında telefonu masaya koyarsanız sesi hoparlöre veriyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=kT3iQNTdkcA

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Redmi Note 7 ye kadar Xiaomiden çok memnundum (ahize sorunu hariç)

note 7 den sonraki modelleri saçma salak bence.

hele 12 13bin şey yapsalar vermem bu nedir ya :D gider se 2020 alırım babalar gibi.

Toplam Hit: 2776 Toplam Mesaj: 24
xiaomi