Xiaomi 12 Serisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Redmi Note 7 ye kadar Xiaomiden çok memnundum (ahize sorunu hariç)

note 7 den sonraki modelleri saçma salak bence.

hele 12 13bin şey yapsalar vermem bu nedir ya :D gider se 2020 alırım babalar gibi.

12-13 bin lira artık para değil ki hocam ? 3 aylık asgari maaş oldu. Android telefonların iş görenleri artık 7-8 bin lira oldu. Bakma sen Android markaları telefonları Apple karşısında satsın diye dolar kuru artışlarını birden yansıtmıyor o yüzden şuan fiyatları uygun. 

2012 iPhone 4S'in fiyatı 1.890 liraymış. O dönemki asgari ücret ise 700 lira. O dönem 2,5 aylık maaşınla aldığın iPhone'u günümüzde 3 aylık maaşınla alıyorsun yani.

Düz iPhone, Mini ve SE alınabilir seviyedeler ama doların 18 olduğu zamanlarda Pro Max serisi 40 bin liralara kadar fırlamıştı işte o rakam oha amk dedirtti.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Aaah sony ah üzümlü kekim. Xz premium 5 senedir tık demedi. En ufak yavaşlama olmadı.  telefon bildiğin ayakta ölecek. O zamana kadar yenisini almayacam. 

livane tarafından 04/Oca/22 10:06 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

Aaah sony ah üzümlü kekim. Xz premium 5 senedir tık demedi. En ufak yavaşlama olmadı.  telefon bildiğin ayakta ölecek. O zamana kadar yenisini almayacam. 

Sony'nin telefonları sağlamdı ama kendi kendilerini bitirdiler. Markayı sevenler son ana kadar destek verdi ama Sony yönetimi tam bir dediğim dedik tiplerle dolu olduğundan zorla batırdılar.

-6 ayda 1 amiral gemisi çıkardılar. Telefonun daha taksidi bitmeden üstüne yeni model çıkıyordu.

-Sürekli sözler verip tutmadılar. Mesala Xperia Z3'tü sanırım Android 7'yi beta olarak test ederken ya bu telefon kaldırmaz deyip sözlerini yediler.

-Apple bile çerçeveleri inceltme modasına uyarken bunlar hala çerçeveli tasarıma devam ettiler. Neymiş çerçevelerin içinde streo hoparlör varmış. E çerçevesiz stereo hoparlör koyan var ? Ses ve görüntü konusunda yılların deneyimlisi Sony bunu yapamıyorsa kapatıp gitsinler dükkanı.

-Telefonları arıza yaparsa içini açmak ayrı dert toplamak ayrı dert. Tamirciler Sony telefon gördü mü aman bana getirme elimde kalıyor sonra ben suçlu oluyorum diyordu.

-Suya dayanıklı yapacağız diye telefonun hava almasını engellemişlerdi en ufak zorlamada bile ısınıyordu. Zamanla telefon sıcak soğuk arka kapağın ve ekranın yapışkanları yerinden atıp havaya kalkıyordu.

---

Açıkçası Sony'nin mobilden çekilmesi şaşırtmamıştı. Sony telefonları Sony yapan Ericsson kısmıydı. Ne zaman Sony Ericsson markası kalktı yerine Sony geldi sıçıp sıvamaya başladılar. Birde büyük firmalar bir yerden sonra paraya doyduğu için artık bireysel kullanıcı ile uğraşmak istemiyor. Büyük işlerle uğraşıp firmalarla iş yapıyorlar. Telefon üretmekle uğraşacaklarına telefon üreten firmalara batarya, ekran, kamera satmak daha karlı. Malını satıp çekiliyor kenara.

Siemens'te aynı yoldan geçmişti zamanında. Telefon kısmı kar ederken, fiyatı çok iyiyken Benq'ya sattılar. Onlar beceremedi ellerinde patladı. Samsung'ta aynı yoldan geçecek. Çünkü akıllı telefon pazarında kar çok az. Çinliler piyasaya girince olan karda gitti. LG, Nokia ve HTC zaten satışları azdı ilk yamulan onlar oldu. Şuan telefon işinden Apple harici kar eden firma yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

12-13 bin lira artık para değil ki hocam ? 3 aylık asgari maaş oldu. Android telefonların iş görenleri artık 7-8 bin lira oldu. Bakma sen Android markaları telefonları Apple karşısında satsın diye dolar kuru artışlarını birden yansıtmıyor o yüzden şuan fiyatları uygun. 

2012 iPhone 4S'in fiyatı 1.890 liraymış. O dönemki asgari ücret ise 700 lira. O dönem 2,5 aylık maaşınla aldığın iPhone'u günümüzde 3 aylık maaşınla alıyorsun yani.

Düz iPhone, Mini ve SE alınabilir seviyedeler ama doların 18 olduğu zamanlarda Pro Max serisi 40 bin liralara kadar fırlamıştı işte o rakam oha amk dedirtti.

Sen de haklısın hocam 12 13 bin çok değil bizim gelir az :/ 

Şu an iPhone 7 mevcut hafıza yetmiyor sile sile bi hal oldum. Yeni telefon alma ihtimalim yok zaten hani 6 7 bin bi telefona bayılamam açıkcası.

Ucuz olanlar da hesap makinesinden hallice. o yüzden mecbur 128gb falan ikinci el hafif iyi android almayı düşünüyorum takasla. para verip alacak olsam onu da vermem valla :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

800-900 lira verip nand değişimi yaptırsana ? 128 veya 256 GB yapıyorlar telefonu anakarta müdahaleyle.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung S21 FE'yi çıkarmış bu arada 10 bin liraya Exynoslu çöp. Önceki model tutulmayınca sonradan Snapdgragon olanını çıkarmıştı o çok tutulmuştu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

800-900 lira verip nand değişimi yaptırsana ? 128 veya 256 GB yapıyorlar telefonu anakarta müdahaleyle.

hocam güvenemiyorum ki anakarta müdahele olayına :S bir de çift sim ihtiyaç gibi iki telefon taşımaktan bıktım. Paraya kıyabilirsem SE düşünüyorum e-sim ile kullanırım o zaman.

diğer türlü android yolu görünüyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hocam güvenemiyorum ki anakarta müdahele olayına :S bir de çift sim ihtiyaç gibi iki telefon taşımaktan bıktım. Paraya kıyabilirsem SE düşünüyorum e-sim ile kullanırım o zaman.

diğer türlü android yolu görünüyor

Hoorler sorunu dediğin sesin az gelmesi ise çözdüm ben o işi kulaklığın orayı iğneyle kurcala komple açılıyor ses gümbür gümbür

Senin memnuniyetini öğrenip almıştım bende çok memnunum. Nand isi aklıma yattı ama

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çift sim için bir şey diyemem ama nand değişiminden korkun olmasın. Millet çatır çatır 16 GB'lık 6S'leri 128'lik yaptırıp kullanıyor kriz yüzünden.

Sen bende iPhone 7 var diyorsun. Hafızayı arttırsan rahat 2-3 sene daha kullanırsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Hoorler sorunu dediğin sesin az gelmesi ise çözdüm ben o işi kulaklığın orayı iğneyle kurcala komple açılıyor ses gümbür gümbür

Senin memnuniyetini öğrenip almıştım bende çok memnunum. Nand isi aklıma yattı ama

Yok hocam ses az gelmesini ben telefoncuya silikon kıvamında bişey sıktırdım 2 saat sonra da alkolle sildim muazzam artmıştı ses o şekilde çözmüştüm. Ahize sıkıntısı konuşurken özellikle yazın ekran çoğu zaman kendi kendine açılıp kulak yanak vbnin değmesiyle mikroıfonu sessize alıyordu. sırf bu yüzden kulaklık kullandım baya bi süre :D harici Note 7 mükemmeldi bence.

@mkyb hocam müsait olduğun bir gün çay kahve içelim eğer bildiğin bir yersa gidelim yaptırma amaçlı. Anakart olayı olunca tırsıyorum resmen :S

Toplam Hit: 2718 Toplam Mesaj: 24
xiaomi