Xiaomi 9T - Oppo Reno Z

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Canisokucu

Kamera konusunda buna başarılı diyorsan cidden kamera klasmanın düşük.

Yapay zeka ile çekilen fotoğrafta fotoğrafın etrafı çember şeklinde flu. Bir tek Google Camera ile çekilen düzgün çıkmış ondada sensör dandik olduğundan arabaların plakaları okunmuyor. 

Telefonda bir kameranını fotoğrafı detayları yakalamasından belli olur. Gidin sokakta kedi, köpek, ağaç resmi çekin. Kedinin bıyıklarını, tüylerinin ucunun suluboya gibi bulanık görmüyorsanız o telefonun kamerası iyidir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@Canisokucu

Kamera konusunda buna başarılı diyorsan cidden kamera klasmanın düşük.

Yapay zeka ile çekilen fotoğrafta fotoğrafın etrafı çember şeklinde flu. Bir tek Google Camera ile çekilen düzgün çıkmış ondada sensör dandik olduğundan arabaların plakaları okunmuyor. 

Telefonda bir kameranını fotoğrafı detayları yakalamasından belli olur. Gidin sokakta kedi, köpek, ağaç resmi çekin. Kedinin bıyıklarını, tüylerinin ucunun suluboya gibi bulanık görmüyorsanız o telefonun kamerası iyidir.

iPhone 6s'ten sonra gayet başarılı. Ayrıca gece çekiminden bahsediyorum hocam gündüz neredeyse hepsi aynı çekmeye başladı. Telefonu 2000 liraya aldığımı da varsayarsak bence 10000 liralık telefonun 8000 liralık altında değil. Yoksa ben de biliyorum en iyi kameranın bu telefonda olmadığını :) Dandik sensör dediğin bu telefonda amiral gemilerinde kullanılan sensör yok mu hocam ben mi yanlış biliyorum?

Şafak 1152!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bende onu diyorum işte. Kameranın kalitesi düşük ışıkta ortaya çıkıyor. Düşük ışıkta detayları yakalayabilen kamera iyidir. Yoksa 48 MP kamera koymuşsun ama yazılımın iyi olmadıktan sonra ne fayda ? 

Tabi ki o telefonda amiral gemilerindeki sensör yok. Sony'nin özel sipariş için ürettiği ve sadece Xiaomi'ye sattığı IMX582 sensör var. Amiral gemilerinde kullanılan sensör IMX586. 

Bu fotoğraf 2012'de çıkan Nokia 808 ile çekildi. O telefondada 41 MP kamera vardı. Sensörden gelen veriyi cihaz nasıl işlemiş ki ortaya güzel bir gece çekimi çıkmış. Arabaların plakaları ve marka logoları rahatça okunuyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Xiaomi'nin resmi garantilisine boş yere tonla para verme. İlla resmi cihaz alacağım diyorsan LG V30+ al geç. 

Garanti ilgilenmiyormu? 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Xiaomi'nin resmi garantilisine boş yere tonla para verme. İlla resmi cihaz alacağım diyorsan LG V30+ al geç. 

Garanti ilgilenmiyormu? 

https://www.youtube.com/watch?v=cY6qzAQCDH8

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Hazır konu varken,hocalar Mi 8 64 gb kullanıyorum.Alalı 1 sene oldu ve aşşşırı memnunum.İphone 6s'den geçmiştim bu telefona.Kılıfsız ve kırılmaz nano camsız da hiç kullanmadım.Şimdi bakarken gördüm de ilanlarda 2.200-2.300 lere satılıyor ikinci elleri.Acaba satıp bi tık üstüne mi geçsem?Var mı xiaomi'de önerebileceğiniz mi8'den üstün telefonlar?Çok para da vermek istemiyorum,sattığım fiyatın üstüne 1.000-1.300 tl ekleyebilirim.Kullanıp memnun olduğunuz cihazlar varsa ve önerebilirseniz sevinirim.

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Poet bunu yazdı

Hazır konu varken,hocalar Mi 8 64 gb kullanıyorum.Alalı 1 sene oldu ve aşşşırı memnunum.İphone 6s'den geçmiştim bu telefona.Kılıfsız ve kırılmaz nano camsız da hiç kullanmadım.Şimdi bakarken gördüm de ilanlarda 2.200-2.300 lere satılıyor ikinci elleri.Acaba satıp bi tık üstüne mi geçsem?Var mı xiaomi'de önerebileceğiniz mi8'den üstün telefonlar?Çok para da vermek istemiyorum,sattığım fiyatın üstüne 1.000-1.300 tl ekleyebilirim.Kullanıp memnun olduğunuz cihazlar varsa ve önerebilirseniz sevinirim.

Pişmiş yemeğe su katmaya değmez aynen devam et. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

9t kullanıyorum hoş telefon, hızlı kamerasındanda memnunum fakat video stabilizatör yok 9tde, kısa video çekerken stabilizatör çalışıyor normal video da yok.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Redminote 7 var bende de gayet memnunum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 3936 Toplam Mesaj: 32
xiaomi oppo