Xiaomi Gizlilik Sözleşmesini Güncelledi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://i.hizliresim.com/1JzqlB.png

https://i.hizliresim.com/XPyOz5.png

Telefonun uygulamalarına aldıkları reklam saçmalığından sonra şimdide imei numarasına kadar tüm kullanıcı verilerini ortaklarımızla paylaşırız dediler. Cihaz başı sadece %5 kar koyacağız diye açıklama yapmışlardı geçen. Aradaki farkı nereden çıkaracakları belli oldu. Bir Xiaomi hayranı olarak yakıştıramadım. 

http://www.mi.com/us/about/new-privacy/

https://www.reddit.com/r/Android/comments/8gunz3/xiaomi_new_privacy_policy/

mkyb tarafından 06/May/18 01:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hızlı resime yurt dışından erişilmiyor

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iyice boku çıktı bu işlerin,  birisi çıkıp biz gizlilige önem veriyoruz konum vb.. sizi izin vermeden almıyoruz bir yere bişi göndermiyoruz dese  şahane olacak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

hızlı resime yurt dışından erişilmiyor

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Son zamanlarda tüm Android üreticileri: Altın tepsi getirin, Android pazarının liderliğini Samsung abimize sunacağız. Herhangi bir firmanın veri paylaşmadan, dürüstçe bu işi yaptığını sanmıyorum ama göz göre göre bunu yapmaları, yazılımlardaki açıkları yüzsüzce açıklamalarını kabullenemiyorum. Oneplus, Huawei, Xiaomi hepsi için geçerli bu. Bugüne kadar çıkan haberler, bu firmaların yaşadığı sorunlar vs Samsung’u Android’in en derli toplu firması yapıyor. Bu durum hoş değil. Nasıl PC üretiminde tekel, net kaliteli marka yoksa Android’de de olmasın. Herkes iyi ürün sunmaya çalışsın, rekabet artsın.

Akıllı telefonların yükselişi Çin’in de yükselişine denk geldi. Artık Apple dışında batı şirketi yok bu sektörde. Asyalılar’dan ise LG, Sony ve HTC elendi gibi. Hadi bunlar kendi hatalarıyla elendi ama Çin firmaları olmasaydı hala pazarda ciddi yer sahibi olurlardı. Xiaomi de şimdiye kadar kar etmemiş bir firma, bu şekilde yer edindi şimdi sağmaya başlıyor. Bir de havalı havalı “Biz bundan sonra %5’den fazla kar etmeyeceğiz” diyorlar falan. Verdikleri bu söz de donanım için sadece.

Google’ın Android One projesine yüklenmesinin sebepleri arasında bu da var bence. Aynı firmadan, yani Xiaomi’den Mi A1 alınca bu yeni sözleşme karşınıza çıkmıyor. Ha o çok mu güvenlidir, bilemem. Ama Google, Apple ve Microsoft gibi firmaların veri satarak para kazanmak gibi iş modelleri yok. Bu veriyi kendi işlerini geliştirmek için kullanıyorlar, en azından verinin kimde olduğunu biliyoruz diyerek avunabiliriz.

Hizliresim'in Imgur versiyonları :

https://i.imgur.com/sHHuqHx.png

https://i.imgur.com/rnQUDH8.png

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

xiaomi'nin kendi uygulamalarında şimdiye kadar 1 tane reklam görmedim. 

o paylaştığın mi dosya yöneticisi uygulamasını hangi cihazda çalıştırıyorsun?

bendeki cihaz xiaomi redmi pro ve xiaomi eu beta rom kullanıyorum. xiaomi'ye ait hiç bir uygulamada reklam vs yok. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı

xiaomi'nin kendi uygulamalarında şimdiye kadar 1 tane reklam görmedim. 

o paylaştığın mi dosya yöneticisi uygulamasını hangi cihazda çalıştırıyorsun?

bendeki cihaz xiaomi redmi pro ve xiaomi eu beta rom kullanıyorum. xiaomi'ye ait hiç bir uygulamada reklam vs yok. 

Avrupa rom kullanıyorsun ondan hocam. Avrupa birliğinde satılan cihazlara bir şey yapmaya çekiniyorlar şuan. Avrupa birliği bu tip konularda titiz. En ufak şeyde satışını yasaklamakla tehdit ediyor firmaları.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

cihaz uygulamalarına reklam alma olayını başka hangi marka yapyor mustafa bilgin varmı ?

microsoft outlook uygulamasına birkaçkez yaptığını görmüştüm mobilde. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

cihaz uygulamalarına reklam alma olayını başka hangi marka yapyor mustafa bilgin varmı ?

microsoft outlook uygulamasına birkaçkez yaptığını görmüştüm mobilde. 

HTC'de olmuştu ama o olay HTC ile alakalı değil klavyeyi yazan firma ile alakalıydı. HTC klavye uygulaması yazamamış TouchPal klavye uygulamasını yüklemiş telefonlarına. Touchpal firmasıda reklam alınca HTC telefon kullananlar isyan etmişti. Haklılarda. Kimse para verdiği bir şeyde reklam görmek istemez.

https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/HTC-telefonlardaki-klavye-reklam-gostermeye-basladi-Guncellendi.htm

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Bende fark etmemiştim baktım bende de aynı durum var. Sevdiğim markaydı xiaomi yazık ettiler.

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Xiaomi de mp3 playerimda bile reklam var. Neden böyle birşey yapıyorlar anlamış değilim hala

Toplam Hit: 1995 Toplam Mesaj: 16
xiaomi şayomi