folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Qin 1S+ Mobile Network Not Available Hatası

Xiaomi Qin 1S+ Mobile Network Not Available Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba,

Elimde bir adet Xiaomi Qin 1S+ var. Telefona hattımı taktığımda telefonun Sim yuvasında Türk Telekom hattını görüyorum. Arama yapmak istediğimde Mobile Network Not Available hatası alıyorum. Bu tarz bir problem ile karşılaşan var mı? Şu son IMEI, Sim eşleştirme olaylarından mı kaynaklı anlamadım... Qin 1S+ taktığım sim kartına bir rehber kaydı ekliyorum ve diğer telefona taktığımda kayıt görünüyor. Bir cacık anlamadım...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Muhtemelen 800 bandını desteklmiyordur klasik kaçak Xiaomi problemi. Başka operatörün hattıyla dene birde.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Peki 800 bandını destekleyen bir hat almak istesem hangi operatörde almam lazım?

Turktelekom kullanıyorum şu an.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Peki 800 bandını destekleyen bir hat almak istesem hangi operatörde almam lazım?

Turktelekom kullanıyorum şu an.

850 MHz bandını desteklemeyen şey elindeki cihaz hocam.

Normalde destekliyor olmasi lazım 2g/3g bantlarını.

Diğer hatlarla dene bakalım bir de...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şimdi denedim yine aynı problem var. Vodafone denedim şimdi. Telefonu da resetledim aynı problem var. IMEI kontrol yaptım IMEI kayıtlı görünüyor E-devlet de. E-Devlet sonucu: https://ibb.co/dctGPvZ 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cihazda çakma imei var. İmeiyi kim çaktı ? Modem dosyalarında problem var galiba.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Cihazda çakma imei var. İmeiyi kim çaktı ? Modem dosyalarında problem var galiba.

Bir fikrim yok cihaz en son 1.5 yıl önce kullanılmış. Sim kartı vs görüyor cihazla ilgili değil sanırım. 2G,3G,4G vs alayını destekliyor.

https://ibb.co/Dpjk90r

https://ibb.co/gPLWGKP 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bir up bırakayım buraya..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Mi forum da yaz ücreti mukabilinde düzeltirler modem dosyası zarar görmüş yada başka bir cihazın dosyası atılmıştır klasik Xiaomi sorunlarından birisi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Tamamdır hocam. Bir telefoncuya da götüreyim. Tbt de yapacak biri varsa ücreti mukabilinde mesaj atabilir. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

aga be, ülkenin problemlerine bak. Adama hem seni 1 ay insanliktan uzak tutacağız diyorlar. Hem telefon yasak. Hemde ürün ithalat problemleri. bi tane düzgün işimiz yok... 

Bundan sonra beyin göçü yaşanıyor şikayet ediliyor. Beyni olan zaten durmaz amk böyle ülkede.

edit: Benim telefonda değil, 3d modemlerde benzer sorunlar başıma gelmişti. bence sende de aynı sorun var. Gsm modulun içinde ki imei ile basestation ile iletişme geçtiği imei ayni olmuyor. sadece config dosyasinda ki imei değişyor mcu da ki imei farkli kaliyor. tekrardan imei atilmasi gerekiyor. 

rakkoc tarafından 23/Kas/22 12:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1891 Toplam Mesaj: 20
xiaomi sim hatası