Xiaomi Telefon Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

Poco x3 pro 128 GB mi aldınız peki ? Amazon da gelmez herhalde. Nerden hangi satıcıdan aldınız ? @baristbt @cesnist

128 gb yeter gibide 256 gb arasında fiyat farkı var.

benim hayatımda aldığım ilk sıfır telefon :D

128 lik aldım. gdrive ve cloud hesabım var onlar yetiyor. ben hb turuncu indirim mindirim ayağına zorla 3300 e alabildim valla.

önceki telefonum a31'si samsung. şirketin verdiği. ondan sonra bu uçak gibi geldi.

6 gb da yetiyor zaten. hafıza problemi yoksa hiç 256 ya gerek yok gibi hocam.

Hocam hepsiburadan aldım, TR de garanti kapsamı altında bir beklentim olmadıgı için garanti durumuna bakmadım. 128 gb model aldım.

Standart rom benim için gayet yeterli ancak istersen sıfırdan Eu rom atarsan baya bi hızlanıyormus.

Sarj konusunda da 2 gün yetiyor  

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hazır konusu açılmışken Xiaomi Redmi Note 9 Pro satıyorum, garantili cihaz. Düşünürsen mesaj atarsın hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Xiaomi mi9t pro 8/128gb var alıcı isen dm atarsın hocam

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bi kere "servis" kısmını unut hocam. parasını verip hizmet alacaksan ayrı tabi, servislerin işçiliğini felan konuşmak gerekir o zaman ama şu aşamada "servis = kullanıcı hatası" 
    her zamanki gibi hatundan kalan bi telefon olan Mi Note 10 Pro kullanıyorum memnunum ama tabi kullanacak kişinin ihtiyaçlara göre bakmak gerekir. mesela işlemcisi saçma şekilde 730g, muhtemelen telefonda oyun oynayan biri olsam felan şikayetçi olurdum.
    benim gibi azcık sosyal medyada gezeyim, düzgün foto çeksin eşek sıpasının fotoğraflarını çekerim arada, bi de şarjı habire bitmesin (5260mah) diyen standart kullanıcıysan mis gibi telefon ama şu an sıfır fiyatına bakıyorum acaip mallık olur. 
    poco x3 pro ya da poco x3 gt alırdım şu an sıfır telefon alacak olsam. 

edüt : aha gene unuttum gene bi konuya yazınca hatırladım, servisi thh'ye verdiydim "kullanıcı hatası"ndan sebep olumlu karar da çıktıydı hala çemkirmedim adamlara hemen bi şeetireyim :)

MaviGozluDev tarafından 23/Kas/21 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

RedMi Note 7 kullanıyorum. Güzel telefon ama şu MIUI arayüzünün en klasik sorunu bildirimlerin gelmemesi çok can sıkıcı. Yeni sürümlerde belki düzeltmişlerdir bilemiyorum. Ben BL kilidi açıp EU Rom kurdum. Şu an gayet iyi. 

Pixel Experience ROM kullanıyordum ama MIUI' ye göre çok sade kaldığı için arayüzü pek sevemedim.

Bu arada 2.5 senedir kullanıyorum telefonu. 

He tekrar alırmısın diye sorarsan emin değilim açıkcası. Telefonlar aşırı pahalı. Birde şu dolar malum, iyice uçacak. O yüzden yine de öneririm al :)

SwateR tarafından 24/Kas/21 01:26 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

bi kere "servis" kısmını unut hocam. parasını verip hizmet alacaksan ayrı tabi, servislerin işçiliğini felan konuşmak gerekir o zaman ama şu aşamada "servis = kullanıcı hatası" 
    her zamanki gibi hatundan kalan bi telefon olan Mi Note 10 Pro kullanıyorum memnunum ama tabi kullanacak kişinin ihtiyaçlara göre bakmak gerekir. mesela işlemcisi saçma şekilde 730g, muhtemelen telefonda oyun oynayan biri olsam felan şikayetçi olurdum.
    benim gibi azcık sosyal medyada gezeyim, düzgün foto çeksin eşek sıpasının fotoğraflarını çekerim arada, bi de şarjı habire bitmesin (5260mah) diyen standart kullanıcıysan mis gibi telefon ama şu an sıfır fiyatına bakıyorum acaip mallık olur. 

edüt : aha gene unuttum gene bi konuya yazınca hatırladım, servisi thh'ye verdiydim "kullanıcı hatası"ndan sebep olumlu karar da çıktıydı hala çemkirmedim adamlara hemen bi şeetireyim :)

730G'yi çokta gömme hocam fiyatına göre güzel işlemci. Oyun odaklı zaten. Sondaki G harfi Graphics'ten geliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

730G'yi çokta gömme hocam fiyatına göre güzel işlemci. Oyun odaklı zaten. Sondaki G harfi Graphics'ten geliyor. 

yok canım niye gömeyim ben zaten memnunum. Kaliteli fotoğrafı işlerken biraz hissettiriyo bekleme süresi vs muhtemelen bir tık eski kaldığından, mobil oyun piyasasını bilmiyorum ama telefonu yoran oyunlarda da hissedilir hafiften diye düşünüyorum oyunseven adamı rahatsız eder muhtemelen. Yoksa benim gibi kullanıcı için çok fazla bile özellikleri :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

yok canım niye gömeyim ben zaten memnunum. Kaliteli fotoğrafı işlerken biraz hissettiriyo bekleme süresi vs muhtemelen bir tık eski kaldığından, mobil oyun piyasasını bilmiyorum ama telefonu yoran oyunlarda da hissedilir hafiften diye düşünüyorum oyunseven adamı rahatsız eder muhtemelen. Yoksa benim gibi kullanıcı için çok fazla bile özellikleri :)

Sen ona bir Eu rom kur kendine gelsin. Xiaomi'nin kendi romunda çok fazla gereksiz yazılım ve eklenti var. Telefonu zorluyor. Şarjdada etkisini görürsün.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Poconun işlemcisi güzelde ekranı ips.Mi 11 lite bakabilirsin.732G işlemci, 10bit samsung panel var.6.8mm kalınlık var.Telefon zarif kalın telefonlardan değil.İmeil atılmasında sıkıntı yok.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sen ona bir Eu rom kur kendine gelsin. Xiaomi'nin kendi romunda çok fazla gereksiz yazılım ve eklenti var. Telefonu zorluyor. Şarjdada etkisini görürsün.

miui kökten çöp hocam miui 12 ye kadar gzel bir arayüze sahipti performansı falanda iyiydi hele ki miui 9 gelmiş geçmiş en iyi yazılım idi bence 

bu yüzden miui arayüzü kullanmak yerine aosp tercih etmek daha mantıklı uzun süredir pe kuulanıyorum redmi n8p de ki geliştirici zidan da çok sağlam aşırı mennumum diyebilirim

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
Toplam Hit: 3026 Toplam Mesaj: 42
xiaomi