Xiaomi Telefon Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Saf Android sevmiyorum. Çünkü işlevsel değil. En basitinden aramalarda ses kaydı özelliği bile yok. Her özellik için ek program yüklemek gerekiyor buda şarja ve ram kullanımına yansıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engineer4u
    engineer4u's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Uzun süreli kullanım istiyorsan Mi serisi almalısın. Redmi serisine hiç bulaşma. Xiaomi'nin en pahalı modelini bile alsan mutlaka bir kronik sorunu olacaktır. Özellikle ahize sensörü problemi en bilinen sorunu.

Servisi ise her soruna kullanıcı hatası diyor. O yüzden kaçak alıp geçmelisin. Kaçaktada şebeke sorunları oluyor.

o ahize sensörünü servisin bir yerine takıcam sonunda çözemediler bir türlü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Xaomi note 10 pro kullanıcısı olarak kesinlikle uzak durmanı öneririm.

Konuşurken devamlı sessize alıyor telefon kendini, kulağım değiyor vs.

Birdahaki sefere hangi telefonu alırsın diye sorsalar birşey diyemem ama, hangisini almayacağıma kesinlikle eminim..

Bütün xiaomi telefonlarında konuşurken ekranın kararmaması sorunu var, 10 dakikalık görüşmede kırk takla atıyor insan..

Çok imreniyorum, konuşurken sessize almayan telefonlara..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engineer4u
    engineer4u's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Birdahaki sefere hangi telefonu alırsın diye sorsalar birşey diyemem ama, hangisini almayacağıma kesinlikle eminim..

Bütün xiaomi telefonlarında konuşurken ekranın kararmaması sorunu var, 10 dakikalık görüşmede kırk takla atıyor insan..

hiç bir temasa gerek yok hocam kendi basıyor o.mk tuşuna 4 kere ekran değişti sonunda duvara vurucam telefonu ama önce tüketici mahkemesine vericem servis de firmayıda

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    engineer4u bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

hiç bir temasa gerek yok hocam kendi basıyor o.mk tuşuna 4 kere ekran değişti sonunda duvara vurucam telefonu ama önce tüketici mahkemesine vericem servis de firmayıda

Versen nolur hocam. Tüketici hakem heyeti ürün iadesi kararı çıkarsa o zaman da zarardayız.

Ben bu sorunun kronik olduğunu bilmiyordum bir önceki telefonumun sorunu sanıyordum meğerse firmanın sorunuymus resmen. 

Birdaha tövbe yani.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Sırf ekran için M31s almaya karar verdim. İndirimde Hepsiburada da. 3200 TL

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-m31s-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000XJSW7?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBV00000XJSW7&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

sensör olayı cidden çok komik, otu şeyi becerip bunu bi türlü becerememeleri çok garip. Ben o kadar rahatsız olmadığım için bundan çok sövemiyorum bu konuda mesela ama çok saçma gerçekten. ekranı kapatması gerekirken kapatmıyo, kapatmayacağı bi zaman kapatabiliyor , çok başarılı :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

730G'yi çokta gömme hocam fiyatına göre güzel işlemci. Oyun odaklı zaten. Sondaki G harfi Graphics'ten geliyor. 

yok canım niye gömeyim ben zaten memnunum. Kaliteli fotoğrafı işlerken biraz hissettiriyo bekleme süresi vs muhtemelen bir tık eski kaldığından, mobil oyun piyasasını bilmiyorum ama telefonu yoran oyunlarda da hissedilir hafiften diye düşünüyorum oyunseven adamı rahatsız eder muhtemelen. Yoksa benim gibi kullanıcı için çok fazla bile özellikleri :)

Sen ona bir Eu rom kur kendine gelsin. Xiaomi'nin kendi romunda çok fazla gereksiz yazılım ve eklenti var. Telefonu zorluyor. Şarjdada etkisini görürsün.

Uzun süre kullanacak olursam romlarım muhtemelen de şu an büyük külfet gelir bana o :)
    Telefona simi taktığımdan beri galeri bile yedeklemedim daha, hatun yeni telefon alana kadar götürür her türlü hafızası da şarjı da nasılsa :)

@OverLord, ben bu konuda müthiş odunum. yıllardır Xiaomi kullanıyorum (mi5s, 8, note10pro gidiyor) bir önceki miui'yi hatırlamıyorum bile hep aynı geliyor bana :) Daha güncel bi Xiaomi'de arayüzleri görünce aa güzel olmuş diyorum öyle güncelliyorum telefonu güncelleme geldiyse. Kullanım kolaylığı olarak hiç farketmiyorum bile eski/yeni nedense :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek
    engineer4u bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Tuşları kilitliyorum ben telefonu kulağıma götürürken.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi telefonu toplama yapıyor ondan bu sorunlar. İhale açıyor atıyorum 1 milyon tane ahize sensörü lazım diyor. İhaleye gelen fiyat tekliflerinden en uygununu veren firmadan alıyor parçaları. Tabi bu parçalar en ucuzu olduğu için sorunlu olma riski yüksek oluyor. 

Kimi kullanıcılar bela okurken kimiside memnun cihazından. Tam bir kumar anlayacağınız. 

Sensör problemi en kötüsü çünkü konuşma sırasında çat diye telefonu karşınızdakinin suratına kapatabiliyorsunuz büyük ayıp. 

mkyb tarafından 24/Kas/21 19:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3025 Toplam Mesaj: 42
xiaomi