Xp Başlangıç Şifremi Unuttum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faseur
    faseur's avatar
    Erkek
    forumu uzun zamandır pasif olarak takip eden bir insanım. bana salaak diyebilirsiniz ama demeyiniz. şifreyi değiştirirken bi karışıklıklar oldu. ne yapabilirim nasıl hallolur bu iş. o ekranı nasıl geçebilirim. bilgisayar guest e de açık değildi..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faseur
    faseur's avatar
    Erkek
    yeni bi windows kurmadan falan nasıl olacağını bilen var mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faseur
    faseur's avatar
    Erkek
    evet hekır gençlik bilgilerle donatın beni başkasının bilgisayarına gircem diye sorsam cevap yağardı di mi? ama şimdi tık yok. bi fikir verin bari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    resulalan
    resulalan's avatar
    Erkek
    bende bu konunun ustası değilim ama sen en iyisi format at yeniden bir windows yükle

Baba Büyüksün
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    sana tavsiyem simdi sadece windows su sil ve yeniden yükle ama Partion magic gib ibir part yonetimle cift hdd yap sonra sistemin siksik yedeyini alırsan bu yeni hdd ye boyle bir durumda urasmadan format atip imaj ni açarsin ve butun verilerin elinde olur .....

Ama Baska bir yöntem de olabilir yinede biraz bekle arastiralim belki bir yontem bulurum
    sana kolay gelsin arkadas

.....::::)))) ByE ByE ((((:::::.....

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AZRAIL7510000
    AZRAIL7510000's avatar
    Erkek
    BUNUN BIR YOLU VARDI SANIRIM. MICROSOFT BU ACIGI KABUL ETMISTI. AMA TAM NASIL OLDUGUNU BILMIYORUM. SANIRIM WIN 2000 CD SI ILE HALLEDILIYORDU. MICROSOFT UN SIESINE BAK ORADA YAZIYOR OLMASI LAZIM.

[IMG]http://web.adu.edu.tr/rkemer/real2.jpg[/IMG]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faseur
    faseur's avatar
    Erkek
    ramsoft_tr windows u silmek eskiden win95 zamanı bi dolu ayarı siliyodu çok uuraştırıyodu. autoexec.bat diye bi dosya vardı eskiden ona bi satır ytazaraktan falan windows klasörüne girerek (dostan) yükleyince oluyodu da artık devir değişmiş. xp ööle diil.

azrail bu bana göre bi açık değil. açık olarak şifreyi yazmadan girmeyi ya da o ekranı geçmeyi mi diyorsun? microsoft un sitesinde de bu açığı şöyle kullanabilirsiniz diyeceğini sanmıyorum. yine de bi bakayım tabii.
    teşekkürler ayrıca. ama sonuç bulabilmiş değilim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Black_Sun
    Black_Sun's avatar
    Erkek
    en basıt yolu eğer adminişstrator bolumu şifresiz ise yırta bilirsin sen başka bi kullanıcı olarak mı giriyosunve şifreni unuttun boyle ise cooook basit ne format nede başka bişe

bilgisayar açılırken f8! basılı tut ve ya bas bırak güvenli mod menusu gelecektir en en üsteki güvenli mod seceneğini sec ve enterle kullanıcılar ve ayrıca admin menusu gelecektir admini tıkla va şifre koymamızsan direk içerdesin en önemli olanı şimdi denetim masasından kullanıcı hesaplarını sec ve şifresini unuttuğun kullanıcı hesabını silebilirsin va baştan yarata bilirsin saygılar

Black_Sun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faseur
    faseur's avatar
    Erkek
    teşekkür ederim ama admin şifresiydi zaten koyduğum ve başka bişeye guest e veya başka kullanıcıya açık değil. yine de denemeye değer bişey söylediğin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek
    Hiç bir şekilde şifreyi kıramazsın Windows 2000 de böle bişiy var (service Pack 3 e kadar sp4 te bu açıkta kaptıldı) ama Xp de yok

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soner_alptuzun
    soner_alptuzun's avatar
    Erkek
    uzun araştırmalar sonunda bir bilgi buldum umarım işine yarar.pratikten yarayacağına inanıyorum ancak uygulamasını bende yapmadım.başarabilirsen sadece bana bir mesaj atman yeterli.
    sana iki adet link vereceğim(kesinlikle virüs vs.mevcut değil)
    dosyaları bu linklerden indir.bir klasöre kopyala zipten kurtar ve bir diskete kaydet.bu başlangıc disketin olacak.(klasördeki readme dosyasını oku)disketi tak ve pc yi aç.orda ne işlem yapacağını bilmiyorum ama kolay olduğu söyleniyor.
    dediğim gibi umarım başarırsın.
    senden haber bekliyorum.adresim soner_alptuzun@hotmail.com
    linkler:
    http://www14.brinkster.com/utku1905/zbfl.part1.rar
    http://www14.brinkster.com/utku1905/zbfl.part2.rar
    şifre:zbfl
Toplam Hit: 4859 Toplam Mesaj: 19