folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ya Ateist Olucam, Ya Da Musluman Olarak Devam Edicem...

Ya Ateist Olucam, Ya Da Musluman Olarak Devam Edicem...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Mrb muritler...

Sunu solıyım, cok dusundum, cok kisiyle tartıstım ve suan islam ın dogruluguna gonulden inanan birisiyim. Sitede ateist arkadaslar var, bazen okuyorum yorumlarını ve gordugum kadarıyla benim islama inandıgım kadar, onlarda ateizme inanıyor... simdik; ya onlar yanlıs dusunuyor ya da ben yanlıs dusunuyorum. ya onların dedikleri, dusundukleri dogru, benimkiler yanlıs, ya da tam tersi.

istedigim su; bir kisi, sadece bir kisi gelsin mailleşelim (ekli olanlar bilir, cesitli nedenlerden dolayı haftada msn de kalabildigim sure 1 saati gecmiyor cogu kez) o bana anlatsın goruslerini, ben de ona anlatayım. ha yok maille fln urasamam diyen varsa, gelsin evime misafir olsun. istanbulda oturuyorum, ve gelmek isteyenin basımın ustunde yeri var. (aklıma burda sey gelio, tipik bir islamı yasadıgını sanan insan modeli; "atesitin evimizde ne işi var, bereketi kacırırı gunahtır,bilmemne....." ama aslında islama gore bu dusunce cok yanlıstır, yozlasmıstır ve zaten mantıklada hiç bir ortaklıgı yoktur...) ama dedigim gibi bir kişi... o bir kişiyle bi sonuca vararsak eger, baska biriyle de konusmak isterim. (bu arada neden bir kişi? sole solıyım, yaz tatiline kadar bir kisi, sora 10 kişiyle aynı anda konusuruz.. anladınız siz :D)

neyse dedigim gibi, inş foruma aykırı bi baslık olmamıstır, zaten tartısmalar mail yoluyla, veya yuzyuze oılacak :) buradan sadece baglantı kurmak istiyorum...

bu arada bu konuyla ilgili sacma sapan yorumlar gelmesz inş... :| 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

sormak istediğin soruları seve seve yanıtlarım..

dipnot: islamda ateisti eve almak günahmıymış? onca putperest insan nasıl müslümanlaştı bi fikrin var mı?kulaktan doğma yanlış bilgilerle hareket etme.din bilime de dayanır, mantığa da dayanır..aç oku, okuyamam diyorsan bildiğim konularda seve seve yardımcı olurum..

edit : yanlış anlamışım.ateist arıyormuş arkadaş :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı:
    -----------------------------

sormak istediğin soruları seve seve yanıtlarım..

dipnot: islamda ateisti eve almak günahmıymış? onca putperest insan nasıl müslümanlaştı bi fikrin var mı?kulaktan doğma yanlış bilgilerle hareket etme.din bilime de dayanır, mantığa da dayanır..aç oku, okuyamam diyorsan bildiğim konularda seve seve yardımcı olurum..

zaten yanlıs oldugundan bahsediyorum hocam :D sacma sacma fikirler uretmişler islamla alakası olmayan.. bunu vurgulkadım.. :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

bu konular hassas konulardır.öyle üçbeş arkadaşı toplayarak hah doğru yolu buldum denilecek bir konu değildir.şu anda herkes din hakkında farklı düşüncelere sahip.

eşini,dostunu kazıklayıp ağzından küfür eksik olmayıp 5 vakit namazını kılan mı dersin

din diyanet neyime deyip dindarlardan nefret edenler mi dersin

dini yaşıyorum ama 5 vakit namaz kılandan daha pakım diyen mi dersin..

çevrende de birçok canlı şahidi vardır.bir olay gelir başına kendini din diyanet'e adarsın.ama kalkıp bağnaz dindarların içinde yaşarsın her türlü pisliklerine şahit olursun dinle ilişkini kesersin.önemli olan herşeyi mantık çerçevesinde ve insanların yoz hareketlerinden etkilenmeden en doğru kararı vermek..60'ından sonra kendini din diyanet'e adayan biri olmak bir nevi cahilliğin simgesidir..herkes dindar yada ateist olsun demiyorum.sadece hayatda yaşadığı şeylerden ders alıp kendisi için en uygun kararı versin...

bu arada ateist olmakla müslüman olmak arasında dağlar kadar fark var..deist desen hadi neyse. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

Bir ateist Hz.aliye Ya allah yoksa ve bunca ibadet boşa giderse ne yapacaksın diye sorudugnda hz ali Benim içim rahat allahtan haşa şüphem yok..

Birde sen düşün ya alllah varsa ..

code...kardeşim Allahın varlığıda yokluguda ispatlanamaz.İslamiyet teslimiyet demişler.Sen inan bunca şey tesadüf olamaz.Her kez inancını inanmadıgını ispatlamaya çalışır.Bunlardanda etkilenme.Ateist olucaksan şunu düşün Ya allah varsa. 

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

bu konular hassas konulardır.öyle üçbeş arkadaşı toplayarak hah doğru yolu buldum denilecek bir konu değildir.şu anda herkes din hakkında farklı düşüncelere sahip.

uc bes arkadas cercevesiyle sınırlı kalmaz hocam ztn, sadece noktamız birleşene kadar fikir alısveri,şinde bulunmak istiyorum. mantıga dayalı sonuclar cıkarmak istiyorum..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    işte bu kadar basit tebrik ediyorum seni medeni cesaretinden dolayı yok şöyle olmuş yok böyle olmuş diyene kadar araştırma aşamasına girmişsin en güzeli.. Ama şu var ki ; gerçek anlamıyla islamiyeti bilmeyen ve tanımayan bir insan seni aydınlatamayabilir ki bu da çok üzücü bir durum olur gerçekten umarım en doğru olana ulaşabilirsin 

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    dogmatik düşünme arkadaşım, bilimsel mantığa göre hareket et şöyle düşünürsem günah olur böyle düşünürsem günah olur .. böyle bir mantalitemi var yaa düşünmiiceksen niye bir beyne sahipsin..madem kullanmamı istemiyorsa niye verdi bana ... ben düşündüm ve din olgusunun insan mantığına,bilimsel düşünceye,kişisel iradeye zıt olduğuna karar verdim..tanrı madem o kadar kudretli ve herşeyin doğrusunu adaletlisini bilendir niçin insanların mizacını ve sosyal yaşamını görmezden gelerek bütün dünya insanlığını bir genel kurallar,doğrular,yanlışlar bütününe tabi tutuyor ... senin için en doğru olanı kendi sınırların içinde doğru ve yanlış olduğunu düşündüğün olguları o sınırı geçmeden yaşamaktır...o zaman kuran'ın insana empoze ettiği düzenden daha sewiyeli ve daha mantıklı bir düzene sahip olursun çünkü artık yanlışlar ve doğrular senin yaşam tarzına ve mizacına göredir ve bu seni daha mutlu ve daha prensipli bir insan haline getirir....Din'in tek güzel yanı savaş anında ve insanların zor zamanlarında kazandırmış olduğu maneviyattır....insanlar savaşta ölüme gözü kapalı gider ve kötü anlarındada allah yardım edecek bizi sınıyor diğer tarafta daha iyilerine layık olacaz die kendilerini avuturlar...bu islamiyetten öncede Viking Paganizminde vardı...savaşda ölen askerler savaş Tanrısı Odhin'in olduğu Valhalla'da sınırsız ve mükemmel bir yaşam sürecekti...ve vikinglerin bu stratejisinin meyveleride belli...gücü odhin'den değil manevi hissiyattan alıyorlardı...

dont think twice its all right
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    tbtmad bunu yazdı:

Bir ateist Hz.aliye Ya allah yoksa ve bunca ibadet boşa giderse ne yapacaksın diye sorudugnda hz ali Benim içim rahat allahtan haşa şüphem yok..

Birde sen düşün ya alllah varsa ..

code...kardeşim Allahın varlığıda yokluguda ispatlanamaz.İslamiyet teslimiyet demişler.Sen inan bunca şey tesadüf olamaz.Her kez inancını inanmadıgını ispatlamaya çalışır.Bunlardanda etkilenme.Ateist olucaksan şunu düşün Ya allah varsa.

a dediklerin dogru ama bence "islamiyet teslimiyet" deki o teslimiyet tam olarak kullandıgı manada degil :) ya bi kişi cıksın da inanmayan tartısalım, o zaman konusmaları buraya da atarım isterseniz belli bi cercevede mantık ufugu acılır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

eşini,dostunu kazıklayıp ağzından küfür eksik olmayıp 5 vakit namazını kılan mı dersin

din diyanet neyime deyip dindarlardan nefret edenler mi dersin

dini yaşıyorum ama 5 vakit namaz kılandan daha pakım diyen mi dersin..

çevrende de birçok canlı şahidi vardır.bir olay gelir başına kendini din diyanet'e adarsın.ama kalkıp bağnaz dindarların içinde yaşarsın her türlü pisliklerine şahit olursun dinle ilişkini kesersin.önemli olan herşeyi mantık çerçevesinde ve insanların yoz hareketlerinden etkilenmeden en doğru kararı vermek..60'ından sonra kendini din diyanet'e adayan biri olmak bir nevi cahilliğin simgesidir..herkes dindar yada ateist olsun demiyorum.sadece hayatda yaşadığı şeylerden ders alıp kendisi için en uygun kararı versin...

bu arada ateist olmakla müslüman olmak arasında dağlar kadar fark var..deist desen hadi neyse. 

evet hoca çok haklısın seninde dediğin gibi hayatta yaşadığı şeylerden ders alıp kararını vermeli.. yani biriyle tartışalım dio ama tartışacağı kişininde vereceği bilgilerin doğru olma olasılığıda soru işareti..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Müslüman Olman Neyine Yetmiyor ?Yetiyorda daha Fazlasınımı İstiyosun ? Yoksa Fantesi yada Macera Yaşamakmı ? Yoksa Müslümanlardan Farkım Olsunmu ? Sorularımı Başka Yerlere Çekecektir Şimdi Birileri Bundan Eminim.. Ben Bu Soruları Sormak Istıyorum Hocam. Cevap Verirsen Sevinirim.. Sonuçta Kendi İnancın. Karışmak Üstümüze Değil Ama,Merak Ettim Doğrusu.
Toplam Hit: 7588 Toplam Mesaj: 76