Yakın Koruma Eğitimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Biraz istek/hobi olarak biraz da yazın bodyguard olara çalışarak ek gelir sağlamak açısından yakın koruma eğitimi almak istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bu eğitimi almanın şartları nelerdir, tecrübe edinmeden sadece eğitim ile ne kadar etkili olur bunların cevabını yazabilirler mi? Müritlerden birkaçının yakın dövüş sanatları ile ilgilendiklerini biliyorum özellikle onlardan cevap bekliyorum.

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

5188 sayılı kanuna tabi olarak Silahlı özel güvenlik kimliğine sahip misin ?  değilsen boşa ek gelir vs çalışmayı düşünme o kimliğe sahip olmadan yakın korumalık yapamassın

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

Wing-Chun ile ilgilendim. Yakın koruma hakkında hiçbir fikrim yok ama şunu söyleyeyim. Wing- Chun eğitimini alırsan, yakındakini 5 kişiye kadar koruyabilirsin, tabi yeterli disiplini sağladıktan sonra 12 kişiyi geçenlerde var ama bu yaza kadar alacağın düzenli bir Wing Chun eğitimi yardımcı olabilir. 

http://yigitdemirag.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------

5188 sayılı kanuna tabi olarak Silahlı özel güvenlik kimliğine sahip misin ?  değilsen boşa ek gelir vs çalışmayı düşünme o kimliğe sahip olmadan yakın korumalık yapamassın

Henüz yok hocam ama şartlarını okudum (eksik olup olmadığından emin değilim çünkü internetten bulduğum bilgi) kimliği çıkarmak için çok ağır şartlar yok gördüğüm kadarıyla

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

manyaki bunu yazdı:

SeRDaR bunu yazdı:

Henüz yok hocam ama şartlarını okudum (eksik olup olmadığından emin değilim çünkü internetten bulduğum bilgi) kimliği çıkarmak için çok ağır şartlar yok gördüğüm kadarıyla

tabiki çok zor değil sadece eskisi gibi değil yani herşey korumalık şu bu hepsi yasaya dayandırıldı eksiden beline küteyi takan takım elbiseyi çeken herkes bodyguarddı ama artık zor mafyamısın diyorlar adama yakın korumalık için izin meselesi zor sadece yakın koruması olacağın kişinin valiliğin özel güvenlik komisyonunda izin çıkarması mesele

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FantaysLand
    FantaysLand's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar doğru sölemiş ben zengin bi iş adamım yakın korumasıyım.Öncelikle Silahlı özel güvenlik belgenin olması ve tabikide senin açından Bi kaç dövüş sporyla yakındn ilgilenmem lazım.Ben Wing Chun,boks ve mai tai yankından ilgleinrim.ve askerliğmide denizci komando olarak yapmıstım

Hangi limana yelken açtığını bilmeyen tekneye hiçbir rüzgar yaramaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

wing chun tekniği

http://www.youtube.com/watch?v=DLimMpp2XF8

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:

Wing-Chun ile ilgilendim. Yakın koruma hakkında hiçbir fikrim yok ama şunu söyleyeyim. Wing- Chun eğitimini alırsan, yakındakini 5 kişiye kadar koruyabilirsin, tabi yeterli disiplini sağladıktan sonra 12 kişiyi geçenlerde var ama bu yaza kadar alacağın düzenli bir Wing Chun eğitimi yardımcı olabilir. 

hocam bu iddanın, şu iddayla hiçbir farkı yok;

"ben birini kafama takayım, 5 yakın koruma benden koruyamaz. biraz daha çalışırsam, 12 tane yakın koruma bana karşı koruyamaz."

gibi :D

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

hacktorx bunu yazdı:

anubisx bunu yazdı:

hocam bu iddanın, şu iddayla hiçbir farkı yok;

"ben birini kafama takayım, 5 yakın koruma benden koruyamaz. biraz daha çalışırsam, 12 tane yakın koruma bana karşı koruyamaz."

gibi :D

hocam istanbulda hasan cifcinin semineri var bir hafta sonra, uygulamada görmek istersen wingchunu bekleriz.. sana ütopik geliyor olmasını normal karşılıyorum, bir şey görmeden önce ben de öyleydim..

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

wing chun tekniği

http://www.youtube.com/watch?v=DLimMpp2XF8

wingtsun ne oluyor farklı bır spor mu wing chun a göre ?_

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yakın koruma eğitimiyle bir savaş sanatı öğrenmenin çok ilgisi yok. belli bi stildeki hocalara gel şu korumalara eğitim ver dedikleri zaman bile adamlar kendi stilleri içinden belli teknikleri seçip farklı bi eğitim veriyorlar.

koruma olcam falan diyosan kursları var, onlara katılmak lazım. yoksa öyle filmlerdeki gibi "sen ne güzel adam dövüyon gel bizim barda koruma ol" gibi birşey olmaz ki.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 2811 Toplam Mesaj: 21