Yakın Koruma Eğitimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:
    -----------------------------

hacktorx bunu yazdı:

anubisx bunu yazdı:

Wing-Chun ile ilgilendim. Yakın koruma hakkında hiçbir fikrim yok ama şunu söyleyeyim. Wing- Chun eğitimini alırsan, yakındakini 5 kişiye kadar koruyabilirsin, tabi yeterli disiplini sağladıktan sonra 12 kişiyi geçenlerde var ama bu yaza kadar alacağın düzenli bir Wing Chun eğitimi yardımcı olabilir. 

hocam bu iddanın, şu iddayla hiçbir farkı yok;

"ben birini kafama takayım, 5 yakın koruma benden koruyamaz. biraz daha çalışırsam, 12 tane yakın koruma bana karşı koruyamaz."

gibi :D

hocam istanbulda hasan cifcinin semineri var bir hafta sonra, uygulamada görmek istersen wingchunu bekleriz.. sana ütopik geliyor olmasını normal karşılıyorum, bir şey görmeden önce ben de öyleydim..

hocam birşey görmeden konuşmadım :) bu işin iki kuralı var. istersen iki teknik diyelim..

1 - adam bilekle değil yürekle dövülür.

2 - ilk vuran kazanır.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hacktorx bunu yazdı:

hocam birşey görmeden konuşmadım :) bu işin iki kuralı var. istersen iki teknik diyelim..

2 - ilk vuran kazanır.

hocam şu klişe lafları bırakalım artık yav. yolda yürüyen 2 adam öylesine tokatlaşıyorsa dediğin doğru olabilir ama ciddi bi kavgada bu laflar hiçbir kesinlik ifade etmez.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:

2 - ilk vuran kazanır.

Hocam sıradan bir sokak kavgasında ilk vuran kazanır olayı olabilir ama bilekle değilde yürekle dövmek nedir :=

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

2 - ilk vuran kazanır.

hocam şu klişe lafları bırakalım artık yav. yolda yürüyen 2 adam öylesine tokatlaşıyorsa dediğin doğru olabilir ama ciddi bi kavgada bu laflar hiçbir kesinlik ifade etmez.

ilk mesajımda da bundan bahsediyordum :) bu meseleler öyle 5 kişi 12 kişi gibi kesinlik ifade etmez. ama sizin gibi gençken bende yiyordum bunları :) aslında mesele şu ki bu konular 20 li yaşlarda insana çok lazımmış gibi gelirken 30 u geçince aslında çok da önemli olmadığı ortaya çıkan konular.. bunlarla ilgilenenleri küçümsemek değil amacım. ben de ilgilendim. çok emek verdim ama.. mesela ozamanlardan kalma bir hatırayı yarın ameliyat olarak düzelticem.. müsabakada burun kemiğim eğilmişti.. 10 yıl önce yediğim hurma 2 yıldır biyerimi tırmalıyor. harcadığım zamanın karşılığını aldığımı sanmıyorum. birçok insan olgunlaştıkca bunu aynı şekilde hisseder. spor yapmak çok iyidir ama daha faydalı sporlar var. vatandaşa adam dövme garantisi verildiği zaman bir kapitalizm kokusu alıyorum ve kıllanıyorum. :)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

2 - ilk vuran kazanır.

Hocam sıradan bir sokak kavgasında ilk vuran kazanır olayı olabilir ama bilekle değilde yürekle dövmek nedir :=

birgün senin iki katın ebada sahip birini dövdüğünde anlarsın. ya da senin yarı boyunda birinden dayak yediğinde. ya da buna benzer manzaralar gördüğünde..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neobantist
    Neobantist's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:

GusFring bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

2 - ilk vuran kazanır.

birgün senin iki katın ebada sahip birini dövdüğünde anlarsın. ya da senin yarı boyunda birinden dayak yediğinde. ya da buna benzer manzaralar gördüğünde..

Kondisyonu sıfır adam king kong olsa farketmez tükendiğinde çeğreği adam bile indirir, bunun yürekle vs alakası yok. Tabi diğer faktörlerde işin içinde yoksa.

fuck off!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

Neobantist bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

GusFring bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

2 - ilk vuran kazanır.

Kondisyonu sıfır adam king kong olsa farketmez tükendiğinde çeğreği adam bile indirir, bunun yürekle vs alakası yok. Tabi diğer faktörlerde işin içinde yoksa.

haklısın hocam yanılmışım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek

Vakti zamanında rahmetli Selahattin Bıyıklı dan almıştım, şimdi kardeşi Sami Bıyıklı işletiyo tezgahı uygun fiyat olursa verir heralde. Mekan Ankara Ulus Rüzgarlı Caddesinde

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hacktorx bunu yazdı:

ilk mesajımda da bundan bahsediyordum :) bu meseleler öyle 5 kişi 12 kişi gibi kesinlik ifade etmez. ama sizin gibi gençken bende yiyordum bunları :) aslında mesele şu ki bu konular 20 li yaşlarda insana çok lazımmış gibi gelirken 30 u geçince aslında çok da önemli olmadığı ortaya çıkan konular.. bunlarla ilgilenenleri küçümsemek değil amacım. ben de ilgilendim. çok emek verdim ama.. mesela ozamanlardan kalma bir hatırayı yarın ameliyat olarak düzelticem.. müsabakada burun kemiğim eğilmişti.. 10 yıl önce yediğim hurma 2 yıldır biyerimi tırmalıyor. harcadığım zamanın karşılığını aldığımı sanmıyorum. birçok insan olgunlaştıkca bunu aynı şekilde hisseder. spor yapmak çok iyidir ama daha faydalı sporlar var. vatandaşa adam dövme garantisi verildiği zaman bir kapitalizm kokusu alıyorum ve kıllanıyorum. :)

hocam dediğin doğru, benim demek istediğim de hani hem senin dediğin gibi 10-20 kişi dövme garantili olayı gerçekten de yok ama hem de ilk vurdun kazandın gibi klişe şeyler yok. 

yani sen de çok haklısın, herhalde arada biryerlerde hemfikir oluruz gibi geliyor =)

özellikle adam dövme garantisine dikkat çekmen çok doğru. birçok "hoca" bizim tekniğe gel bi sürü adam döversin diyor sanki pazarda mal satıyor. oysa gerçekçi bilgiler verilmeli öğrencilere. herşeyden önce kavga değil spor amaçlı yönlendirilmeli insanlar. kavga etmenin ciddi bir iş olduğu ve zorunlu olmadıkça uzak durulması gerektiği öğretilmeli. bunları anlattıktan sonra da en kısa sürede en etkili bi şekilde kendilerini savunabilmeleri için teknikler öğretilmeli. 

maalesef ticari kaygılarla atıp tutanlar çok. böylelerinden uzak durmak gerek. zaten aklıllı bi adam kolay kolay kavgaya girmeyeceği gibi, 10-15 kişiye karşı kavgaya girmesi de iyice aptallık olur. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Prometheus hocamın dediğine göre yani sadece bunun eğitimini alarak olmam mümkün, diğer yakın dövüş sanatlarını öğrenmem de extra olur benim için. Tamamdır hocam ben araştırmaya başlıyorum. Teşekkür ettim cevaplayan herkese.

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 2830 Toplam Mesaj: 21