folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yalama Vidayı Nasıl Çıkarabilirim?

Yalama Vidayı Nasıl Çıkarabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

O bosluga sicak silikon dök sonra silikona demir batir silikon donduktan sonra hizlica çek yada cevir.

Olmazsa  çok güçlü bir miktatis ile vidayi yapistir ayni yöntemle çek.

Yada vidanin bitisigini matkapla delip cikarabilirsin ancak orasi deforme olur. Vida nerde anlamadim. Neyin vidasi bu

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

...eğer dönmüyorsa kafası kalınlığında bir matkapla delerek kafasını yokedip kalanını kargaburunla tutup çıkarabilirsin

İşkence gibi bir şey ile sabitlemek gerekiyor. Geçen arkadaşa önermiştim. Son saniye matkap kayıp malzemenin canına okumuş.

Laptopa benziyor.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

şarj lı tornavıda ucları ıle o cıkar :) ama duz tornavıda ıle ugrasmak sıkar yorar

cesitli  ucların oldugu sarj lının yanında gelen setlerden oraya az bastırarak ugrasırsan mecbur cıkar  

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

durumu nasil vidanın? sıkışmış dönmüyor mu, yoksa boşa dönüyor bu yüzden çıkmıyor mu. ucu düz ince tornavida tutacak gibi duruyor ama. 

eğer dönmüyorsa kafası kalınlığında bir matkapla delerek kafasını yokedip kalanını kargaburunla tutup çıkarabilirsin

yukarıdaki koyu olan bölgedeki gibi dönmeyen yenmiş(yalama) yıldız uçlu vida'yı girdiği katı plastiğe zarar vermeden nasıl çıkarırız, yada sökeriz ?

bakım yapacaktım tıraş makinesine, yedeği de bulunmaz alüminyum. benzerini de bulmak sıkıntı. 

Küçük de bir'şey, zorladın mıydı kafası da kopar. 

en son havya'yla ısıtma geldi aklıma, konudan mütevellit. Japon,404,katalizör'lu yapıştırıcılar tutmadı.

sıcak silikon denemedim.

RitmFarbRacourci tarafından 03/Haz/20 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

durumu nasil vidanın? sıkışmış dönmüyor mu, yoksa boşa dönüyor bu yüzden çıkmıyor mu. ucu düz ince tornavida tutacak gibi duruyor ama. 

eğer dönmüyorsa kafası kalınlığında bir matkapla delerek kafasını yokedip kalanını kargaburunla tutup çıkarabilirsin

yukarıdaki koyu olan bölgedeki gibi dönmeyen yenmiş(yalama) yıldız uçlu vida'yı girdiği katı plastiğe zarar vermeden nasıl çıkarırız, yada sökeriz ?

bakım yapacaktım tıraş makinesine, yedeği de bulunmaz alüminyum. benzerini de bulmak sıkıntı. 

Küçük de bir'şey, zorladın mıydı kafası da kopar. 

en son havya'yla ısıtma geldi aklıma, konudan mütevellit. Japon,404,katalizör'lu yapıştırıcılar tutmadı.

sıcak silikon denemedim.

saç kurutma makinesiyle dokunamayacağın kadar ısıt, sonra buz dolabının buzluğuna at. beş dk beklesin. sonra tekrar dene

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam çekikle bi numara büyük tornavidanın arkasına vura vura çıkar o.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

vida kafası dışaıda olsa demir testeresi ile düz uç aç diyem ama gömülü gözüküyor :|

kalem havya ile ertebilirsin sanırım 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

o zaten çıkmış 

alttan bişey uzat ittir .  yukarı fırlar zaten . 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

ikinci fotografı anlayabılsem bır cok yalama vıdayı sokmus bırı olarak cozum soylycemde yok 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Vidanın bulunduğu yer laptopun altı, vida ince.Dönmüyor ve içi oyuk

Vida CDROM ve anakartı tutuyor, 2. fotoğraf cdrom un oradan(kafanızı sola çevirin.).

-Yuvarlak yeri demirle ısıtarak oyuk açmaya çalıştım, çok sert plastik olduğu için banamısın demedi.

-Japon denedim tutmadı vidayı, temizledim sonra.

- içine tel kablo doldurdum belki tutar biyerden diye olmadı.

- çift tarafı bandı yumuk yapıp içinde çevirdim.

- ince düz tornavida kırıldı içinde açılmadı.

Çözümleri inceleyeceğim. Teşekkürler.

DE5TROY3R tarafından 03/Haz/20 22:27 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3537 Toplam Mesaj: 35
yalama vida kör