folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Yalama Yapmış Vidayı Sökmek İçin Tavsiyeleriniz?

Yalama Yapmış Vidayı Sökmek İçin Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek
    wikwik bunu yazdı
    Meraclitus bunu yazdı

Hocam bi cozum var aslinda ama yapabilcek usta varmi onu bilmiyom. Karti komple sar heryerini sadece vidanin oldugu yer acik kalsin. Sonra ince punta atabilcek demirci ustasi bulcan. I vidanin ustune ayni boyutta vidayi kaynak ile tutturcak punta ama cok hafif tutsa yeter. Sonra ekledigi vidayi sokerken alttakide gelicek. Cok kullandigim bi yontemdi bi zamanlar :)

Burdan yola çıkarak o vidanın üstüne ince uzun bir metali lehimlesen ve çevirsen çıkar mı acaba....

Hocam  aklima ilk o geldi ama lehim o kadar saglam degil . Belki cekmeye dayanr ama kivrilmaya dayanamaz. Doner donmez kopar. 

Meraclitus tarafından 03/Eyl/14 21:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

vay be herkesinde bi yalama vida sorunu var arkadaş :)

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Hocam  çok çok küçükse bişey diyemem ama bu tv de gösterilen anahtar güzel bişeye benziyo tam senlik gibi

http://www.tvshopmarket.com/marifetli-anahtar-80-alet-gucunde-orjinal-urun721.html

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

hocam ufak baş düz tornavida işini görebilir. yada benim her zaman bu yolla çözdüğüm tork uçlar oluyo onla çoğu ucu bozulan vidayı sökmüştüm.

yapıştırıcı ve lehim muhabbeti çok hafif sıkılı olduğu zaman olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Abi eğer hiçbiri olmazsa, hobi matkabı(fremel) gibi birşeye bu kesici ıçları oluyor onu tak vida başını düz tornavida girecek kadar yar. Sonra düz tornavida ile aç.

dremel demek istemiş şöyle bişey çizgi çekip düz tornavidayla çok rahat açabilirsin en kesin yol budur çok vida açtım böyle

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bu aklıma geldi dostum. Daha öncede belirttim zaten fakat etrafında smd malzeme var ve çok yakın elim pek yatkın olmadığı için bulaşmadım. 

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Format at geçer.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/22626461-33064-buildex-sarjli-tornavida-24-parca 

şundan alıyorsun. İncecik matkap ucu var. Onunla vidanın kafasını sıfırlıyorsun olay bitiyor.

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    dreampark87 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Abi eğer hiçbiri olmazsa, hobi matkabı(fremel) gibi birşeye bu kesici ıçları oluyor onu tak vida başını düz tornavida girecek kadar yar. Sonra düz tornavida ile aç.

dremel demek istemiş şöyle bişey çizgi çekip düz tornavidayla çok rahat açabilirsin en kesin yol budur çok vida açtım böyle

Aha fremel yazmışım ya la :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    dreampark87 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Aha fremel yazmışım ya la :D

Çok çalışıyorsun kanka geç saatlere kadar mesai seni bozuyor :D

Aganta Burina Burinata
Toplam Hit: 4359 Toplam Mesaj: 41