folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Yamaha Cygnus L -- Honda Fizy 125 Fikri Zikri Olan Var Mı ??

Yamaha Cygnus L -- Honda Fizy 125 Fikri Zikri Olan Var Mı ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlar...Bu hafta sonu arabayı satıyorum ve şehir içi kullanım için scooter motorsiklet almayı düşünüyorum.Bu motorlarla uzun km yapacağım için sağlam  dayanıklı olması gerekiyor..Bu sebepler  2 marka üzerine yoğunlaştım..Yamaha  Cygnus l modeli 102 lik ve Honda Fizy 125 cc'lik motor..Ayırabileceğim bütçe ortalama 20 bin papel kadar az km yapmış motorlar araştırıyorum.

Bu 2 motor hakkında tecürbeli müridleri bir adım öteye bekliyorum :O)

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Selamlar...Bu hafta sonu arabayı satıyorum ve şehir içi kullanım için scooter motorsiklet almayı düşünüyorum.Bu motorlarla uzun km yapacağım için sağlam  dayanıklı olması gerekiyor..Bu sebepler  2 marka üzerine yoğunlaştım..Yamaha  Cygnus l modeli 102 lik ve Honda Fizy 125 cc'lik motor..Ayırabileceğim bütçe ortalama 20 bin papel kadar az km yapmış motorlar araştırıyorum.

Selamlar, Honda yaygın bakım ağına sahip her türlü tamir imkanı olur problem olursa veya bakım gerekirse

Motorların kurye çıkması olmamasına, bakımlı olmasına dikkat et; hızlı kullansan bile dikkatli sürmeye özen göster hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

2 model seçmişsin güzel ancak seçtiğin motorlar kurye motoru olma ihtimali çok yüksek olacak. 

Ben de aşağı yukarı o bütçelerde honda msx 125 bakıyorum, işletmesi bakımları yakıtı çok ucuz motorun. Aklının bi köşesinde bulunsun, boyun falan 180in çok üstünde değilse böyle bi şey de bakabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

yamaha crypton 125cc bulursan daha iyi yoksa 110cc. 100km 1,5 litre yakıtı var, 1900km de 1lt yağ değişiyor, başka bir şeyi yok yarı otomatik ( bana mürid hediyesidir )14.000 km ye geldi tık demedi, tekerlekler büyük olduğu için skuter gibi çukura gir çıkda eziyet etmez.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

Cygnus L kullanan biri olarak ve daha önce honda beat kullanmış olarak oyumu honda dan yana kullanıyorum. Cygnus L karbüratörlü kara düzen motor, honda nın enjektörlü motorların sağlamlığı hakkında bilgim yok ama paketçilerin motorları iyidir herhalde, piyasada çok var. 

Spacy alacaksan da alpha mı nedir ondan alma sadece Spacy olanından al

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hondanın parçaları ve nispeten servis ücreti daha uygun. Sonuçta ikisi de japon, ikisi de kolay kolay üzmez ama ben olsam honda alırdım.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

fizy tutulmadı
    SPACY al başka macera arama
    Dio var onu neden önermiorsun diyenlere cevabın  50 Bİn tl motora vermem de  şuan bayilerdede yok paket taxi ve Filolar topluyor zaten

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

SPACY al başka macera arama

not

kombin frene dikkat

scooterlerin şahıdır

samaccc tarafından 18/Oca/22 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

@yalinyalniz Antalya merkez de yaşadığım için parça servis konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum .Evet kurye motoru olmamasına cok dikkat etmeye calısıyorum o yüzden düşük km ve temiz arıyorum

@saku ben emlak işinde kullanacağım için  vitesli beni çok yoruyor maalesef..O açıdan sağlam bir scotter olması gerekiyor ama yinede aklımda hocam cok saol.

@RETRET Evet hocam bundan önce farklı çin malı bir cub vardı gerçekten sağlam motor oluyor.Ama şekil olarak da bir albenisi olsun istiyorum doğrusu.

@34sileli Yamaha'dan memnunmusun hocam ?? Görüntü olarak Honda'dan daha iyi duruyor(şekil olarak). Arıza açıyor mu ? Kronik arızaları varmıdır ? 

@LynXMaSTeR Honda'lar gerçekten cok güzel duruyor ama Yamaha'ya göre bir tık fazla fiyatı var gibi duruyor.

@blackstone_tr Hocam temiz SPACY  bulamadım doğrusu..Olanlar'da benim bütçemi cok aşıyor malaesef.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam fizy kurye motoru oldu artık pahası çok, cygnus da yakındır ama temizini daha kolay bulursun.

xmax le burgman gibi xmax piyasa motoru ama burgmanlar daha temiz ve az km li.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam yazdığın iki model arasında teknik olarak honda bi tık daha iyi, fiyatı da o yüzden yamahaya göre bi tık yüksek olması normal.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1014 Toplam Mesaj: 14
yamaha honda