folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yaz Geliyor, Sivrisineklerle Mücadele, Tedbir, Taktik, Tecrübe?

Yaz Geliyor, Sivrisineklerle Mücadele, Tedbir, Taktik, Tecrübe?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

tahribat'ta bu işi yapan bir mürit hatırlıyordum, ufak bir arama yaptım, böyle bir konu buldum:

https://www.tahribat.com/forum/sineklik-ile-para-kazanma-219010

(tahribat arama kısmında aradığım birşeyi bulmak muazzam heyecan vericiydi :D )

konu yılı 2016, müritin verdiği site kapanmış, kendisine bir pm attım ama bekleyemedim bir de konu açayım dedim.

---------

bugün 2 tane sivrisinek öldürdüm, anladım ki sezon başlamış. oğlumuz 9 günlük, 

bu şerefsizler bize bulaşmadan ilk kanı ben döktüm, ama biliyorum ki tekrar gelecekler.

aile reisi olarak tedbiri almak, hanedanı korumak lazım (:

evladın beşiğinde cibinlik mevcut ama zat-ı muhterem sürekli cibinlik altında beşikte değil.

ilk aklıma gelen kapıya pencereye sineklik oldu, tavsiyelere açığım. nerden nasıl ne şekilde çözsek bu mevzuyu?

(istanbul ümraniye'deyim)

muaythaist tarafından 23/Nis/18 20:02 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Tavsiye ederim;

http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/131044/baygon-sivrisinek-ilaci-ile-sinek-oldurmek

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Demek kan davası tekrar başladı. İnşallah fazla kan dokulmeden iş tatlıya bağlanır. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sivrisineklerin doğal seçilim sonucu evrim geçirip sadece zeki nesil hayatına devam etti sanırım. Eskiden mal gibi duvara konarlardı pestilini çıkarırdık şimdi ışık yanıyorken piyasada yoklar ışık sönünce ortaya çıkıyorlar. Hayır birde konacakları yeride çok iyi seçiyorlar. Koyu renkli kamufle olacakları yerlere konuyorlar.

O yüzden geceleri başucuma telefon koyuyorum bu it dalaşı yapıyor vızzz diye tak açıyorum telefondan flaşı bam bam. Monte Cassino savaşı oluyor her akşam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

fesleğen ekin yada saksısını alın. sinekler bu kokuya gelmiyorlar. ayrıca hem güzel kokuyor hemde bazı yemeklerde efsane tadı var.

lavantada ekebilirsiniz.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Marketperden feslegen alacaksin hocam 5 lira hem sinek icin hemde makarnaya koyup yemek icin efsane lan 👍 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

Marketperden feslegen alacaksin hocam 5 lira hem sinek icin hemde makarnaya koyup yemek icin efsane lan 👍 

hocam daha önce 2 saksı fesleğen aldım yatak  odama koydum ama çözüm olmadı.

benim kanın çekicilik düzeyinden midir, aramızdaki husumetin ciddiyetinden midir bilemiyorum. 

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Bitkilerin falan faydasını görmedik hiç. Evde delik olan her yere sineklik taktıktan sonra halloldu. Kesin çözüm. Babamla ben takmıştık evin her tarafına. Bence bu fesleğen aldım geçti muhabbetleri belediyenin ilaç zamanına denk geldi o nedenle böyle bir inanış var hiç faydasını görmedik biz.

HACKEROKAN!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Fesleğen alın, on numara çözüm:D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

beyler ben de evin pencerelerine store sineklik ya da bir şekilde açılıp kapanan sinekliklerden takacağım çamaşır falan asılıyor camlar siliniyor o yüzden açınır kapanır olması şart, ucuz temiz bir yer önerebilir misiniz istanbul içi eyüp tarafında oturuyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam, evinizde olmadığınız zaman şunu yap. Camsil içerisine su doldur az bişe de mazot yada benzin tarzı. Daha sonra odanın köşelerine hava giriş yerlerine sık. Aynı şeyi kolonyalı olarak da deneyebilirsin. Zaten o kokuya fazla dayanamıyorlar.

O koku hamamböceğini de baya etkiliyor.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.