folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcıların Yazılımları Değiştirilebilir Mi ? Kartuş Tanimama ?

Yazıcıların Yazılımları Değiştirilebilir Mi ? Kartuş Tanimama ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

linus torvalds'ın açık kaynak/open source hikayesi bu yazıcılar zamazingosuyla doğmuyor muydu?

zamanında yazıcısı open source. bug buldukça düzeltip firmaya yolluyor onlar da güncelliyor falan. Gel zaman git zaman open sourcedan vazgeçiyor firma. bu da savaş açıyor OS için :D

edit : linus olmayadabilir emin değilim, kim bilir kimden karıştırdım

https://www.youtube.com/watch?v=9sJUDx7iEJw

noname tarafından 20/Oca/21 04:02 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Canonlar da emici dolu hatası veriyor. Onun için reset var ama kartuşları printer yazılımı ile değiştiremiyorsunuz.

Çünkü kartuş üzerinde müdahale edilemeyen chip tarzında bir yapı var. 

Bu arada en kolay dolum yapılan cihazlar genelde HP'nin cihazları oluyor. Gerçi artık yavaş yavaş tanklı sisteme dönüyorlar.

engin01288 tarafından 20/Oca/21 11:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

50 liraya 2. el yazıcı aldım hp

56 liraya mürekkep set aldım

durmadan doldurup doldurup kullanıyorum şırınga ile 

https://www.tahribat.com/forum/hp-652-renkli-kartus-sorunum-ve-elinde-olan-var-mi-248746 

tek sorun renkli kartuşu bozmuşum onu değiştim sonun dışında sıkıntı yaşamadım durmadan çıktı alıorum hatta bitmeyen kartuş sistemi yaptım yemedi yazıcı o kabloyu algılıyormu ne oluyrsa taşıyıcı sıkışma hatası aldım  bende eski yöntem kullanıyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Epson L220 tanklı kullanıyorum. Günde 10-15 sayfa banko çıktı alıyorum. En son 6 ay önce falan doldurdum mürekkebini

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    engin01288 bunu yazdı

Canonlar da emici dolu hatası veriyor. Onun için reset var ama kartuşları printer yazılımı ile değiştiremiyorsunuz.

Bu arada en kolay dolum yapılan cihazlar genelde HP'nin cihazları oluyor. Gerçi artık yavaş yavaş tanklı sisteme dönüyorlar.

Söktüm. Dedigin su sanirim

Butun hikmet 5 cm ince teneke gibi olan o ince kisim.

Ya bunu yiden yapabilegiz yada bunu taniyan sistemi.

Bunlar c++ ile gomulu sistemle kodlanmiyor mu yani camasir makinesi gibi. 

Diyelim ben bu ana kart gibi birseyi artik ne icindeki :) soksem bunu yazilimciya versem bunun bu devresini bireysel olarak yenileyebilir mi .

Şöyle deyim. Harddiskler bize geldigi gibi kalmiyor baska biri atinca silip yeniden kullaniyor.

Yazilarinda diskleri boyle birsey mi acaba .

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Mylitta bunu yazdı

Epson L220 tanklı kullanıyorum. Günde 10-15 sayfa banko çıktı alıyorum. En son 6 ay önce falan doldurdum mürekkebini

Supermis diger l111 gibi serilerde ayni uygun sayilir 1100 e bayagi baski aliniyor alirsak listeme eklerim.sagol.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

@noname olmaz diyorsun heralde anladigim

@dj alper yazici cikti adeti cok az bu yazicinin ama fiat super :) 100 tl ye gayet iyi .

Tamirie bile 300 isteniyor 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

linus torvalds'ın açık kaynak/open source hikayesi bu yazıcılar zamazingosuyla doğmuyor muydu?

zamanında yazıcısı open source. bug buldukça düzeltip firmaya yolluyor onlar da güncelliyor falan. Gel zaman git zaman open sourcedan vazgeçiyor firma. bu da savaş açıyor OS için :D

edit : linus olmayadabilir emin değilim, kim bilir kimden karıştırdım

https://www.youtube.com/watch?v=9sJUDx7iEJw

~KonuDışı~

ben bu video'ya niye gülüyorum. ^^`

es se ritmo ^^D

1.00 ile 1.10 arasında söylediği şeye çok güldüm ama.

bir'de 1.30'larda bilerek-kasten prosody mi yapıyor nedir, yoksa nefesi mi yetmiyor?

bir de bu Ritm, yeni yıl'da söylenen parçanın ritm'i değil mi? bana yaklaşık Aralık 26 tarihini anımsattı. ^^D`

bu hiç alâkalı değil ama, tablet'e stand işini ne yaptın @NoName?

RitmFarbRacourci tarafından 20/Oca/21 17:38 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Diyelim ben bu ana kart gibi birseyi artik ne icindeki :) soksem bunu yazilimciya versem bunun bu devresini bireysel olarak yenileyebilir mi .

Şöyle deyim. Harddiskler bize geldigi gibi kalmiyor baska biri atinca silip yeniden kullaniyor.

Evet o kısım ama şimdiye kadar o kısım ile uğraşan kimse egörmedim. Oranın veri yazması engellenirse sınırsız kullanım olur. Oraya kaç sayfa çıktı alacağı gibi veriler giriliyordur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

c++ değildirya kontrol kartları  genelde atmel yada pic oluyor    bu tip kartuşlarda çıktı sayısını sayan devre yok   sinyali alıp mürekkebi püskürtüyor 
      yani   o sarı bant  elektrik pinleri diyelim   alttaki cam yüzeye iletip mürekkeplerin akışını sağlıyor   elektronik musluk gibi düşün 
    diğer modellerde  toner yada 5li kartuşlarda  damla entegre var yeniden yazamassın matkapla chip kazıyıp içindeki koda ulaşsan bile ticari ürün kod koruması aktiftir kodu kopyalarsın ama düzenleyemezsin oyuzden yeni chip 3 tl gibi fiyatlara almak daha mantıklı 

onekine?
Toplam Hit: 2169 Toplam Mesaj: 24
yazilim kartuş yazici yazicilar nasil kodlanmış