folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcının Geç Yazdırması

Yazıcının Geç Yazdırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, Argox X1000VL yazıcı var Win7 Pro 32 Bit Sp1 e kurulumunu yaptım USB portu ile yazıcıya yazdır emrini veriyorum bi 7 saniye civarında bekleyip sonra yazdırıyor. Fıtık ediyor insanı. Netteki çözümler çare olmadı kablo değiş mi diyen dersin usb den bağlı cihaza ltp baglan mı diyen dersin.. Daha önceden böyle bir sorun hatırlıyorum ama çözümünü hatırlayamadım belki bilen çıkar.

Deneme yapılanlar

Win10 Pro --> sıkıntısız eski driver yeni driver farketmez cayır cayır yazdırıyor.

Win7 32Bit Prof--> eski yeni driver farketmez bekletiyor namıssız. Kullanılan programlar aynı. Usb kablo değiştim port değiştim gene aynı... LPT den yazma imkanım yok ille de usb olacak :S

Yazıcıya gönderilen çıktının boyutu da öyle büyük bir şey değil.

Totalde Uygulanan Yöntemler (Sonradan bu gibi bir şey birinin başına gelirse baksın ibret alsın denesin diye yazıyorum :D )

Öncelikle yazıcıya çıktı gönderdiğiniz programdan farklı bir program ile çıktı gönderip süreyi test edin. 

1. Yazıcı özellikleri sayfasından sınama çıktısı alın eğer hemen çıktı veriyor ise bir başka programdan çıktı alın o da kısa sürede çıktı veriyor ama diğer programda problem yaşıyorsanız o programın sıkıntısıdır driver bilmem ne uğraşmayın. 

2. Benim problemde yazılımın fast report sürümü ile ilgili problem varmış onu düzelteceğiz sizde de öyle bir şey olabilir bir bakmak lazım. 

3. Süreleri vs izlemek için yazıcı durum penceresini açın yazdır dedikten sonra olan olaylara bakın. 

Deneyebilecekleriniz de aşağıda :

-- Farklı usb kablosu takılarak yine farklı usb portlarından varyasyonlar denendi ek olarak yazıcı ayarlarından da bağlantı noktası olarak da farklı usb001-002 şeklinde değiştirilip denendi

-- Cd den çıkan driver / Yazıcı üreticisinin sitesinden indirilen driver / tedarikçinin sitedeki driver / tedarikçinin direk önerdiği driver / müridlerin önerdiği driver /ortalıkdan bulunan driver lar denendi

-- 3 farklı pc de aynı model yazıcı olduğundan farklı pcler de denenmiş oldu. 

-- Win7 prof sürümü ve win7 starter sürümü denendi ek olarak win10 pro denendi win10 da zaten sıkıntı yok. 

-- Yazdırma biriktiricisi stop start edildi / yazdırma kuyrukları temizlendi / driverlar komple silinip tekrar yüklendi 

-- Net framework yükseltildi

-- Windows Update edildi

-- Farklı programlar denendi farklı zamanlar elde edildi.

dcpromo tarafından 24/Tem/18 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yazici ayarlarinda bekletmeden (kuyruga atmadan) direk yazdir diye bir secenek olmasi lazim onu bir dene

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Yazici ayarlarinda bekletmeden (kuyruga atmadan) direk yazdir diye bir secenek olmasi lazim onu bir dene

Bu argoxun ayar arayüzü bir garip. Normalde onu diğer yazıcılarda sorun olunca yapıyorum da argox da rastlamadım o ibareye hocam

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Selam hocam, en guncel driverlari yukledin mi?

**EbMaRtEu**
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Merhaba müridler, Argox X1000VL yazıcı var Win7 Pro 32 Bit Sp1 e kurulumunu yaptım USB portu ile yazıcıya yazdır emrini veriyorum bi 7 saniye civarında bekleyip sonra yazdırıyor. Fıtık ediyor insanı. Netteki çözümler çare olmadı kablo değiş mi diyen dersin usb den bağlı cihaza ltp baglan mı diyen dersin.. Daha önceden böyle bir sorun hatırlıyorum ama çözümünü hatırlayamadım belki bilen çıkar. 

Dostum, aynı sorunu HP de yaşadım. Belki senin ki için aynı durum olmayabilir ama kontrol etmende fayda var. Antivirüs programı gönderirken bekletebiliyor. Kontrol edip öyle bastırıyordu.

Bende izin ayarlarında değişiklik yaparak sorunu çözmüştüm.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Dostum, aynı sorunu HP de yaşadım. Belki senin ki için aynı durum olmayabilir ama kontrol etmende fayda var. Antivirüs programı gönderirken bekletebiliyor. Kontrol edip öyle bastırıyordu.

Bende izin ayarlarında değişiklik yaparak sorunu çözmüştüm.

antivirüs yok pcde hocam.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

+

Kabloyu değiştir sorunun çözülecektir.

Nokta vuruşlu yazıcılarda hep başıma gelen bir olay .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ebmarteu bunu yazdı

Selam hocam, en guncel driverlari yukledin mi?

Kutu içinde çıkan cd den direk yükledim  2016 tarihli imiş şimdi baktım bir güncelini deneyim.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

+

Kabloyu değiştir sorunun çözülecektir.

Nokta vuruşlu yazıcılarda hep başıma gelen bir olay .

farklı kablo ile de denedim kutudan çıkan orjinal kabloyu da aynı hocam.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam o zaman kablo ve driver kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Deneme yapmadan bilemeyiz. Birde lpt ile deneme yapabildin mi?

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Hocam o zaman kablo ve driver kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Deneme yapmadan bilemeyiz. Birde lpt ile deneme yapabildin mi?

lpt deneme şansım yok da driver ı güncelleyecem.  32-64  ayrımı yok bunun window driver ında. Direk yükledim windows 10 da bekletmeden yazıyor win7 de bekletiyor yine. bakalım sonucu yazarım

next next next install
Toplam Hit: 5082 Toplam Mesaj: 60
yazıcı print geç algıama geç yazdırma