folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Yazılım Başlıcam Hangisinden Başlıyım?

Yazılım Başlıcam Hangisinden Başlıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozhurcan
    ozhurcan's avatar
    Erkek

evet, başlıkta yazdığım gibi yardımlarınızı bekliyorum kafamda fikir oluşsun diye

474 Karakter hakkım kalmış
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Başlangıç olarak bilmem ama başlıcaksan tam başka C# .Net hem ekmeğini yersin hemde öğrenirken zorluk çekmezsin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gladiator
    Gladiator's avatar
    Erkek
    delphi delphi delphi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Hocam bu konu ile ilgili pek çok yazı mevcut zaten, amacın ne, yani crossplatform mu yada windows mu ne üzerinde çalışacaksın. Ben her halükarda python tavsiye ederim ama senin isteklerine ve beklentilerine göre değişebilir.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Valla forumda çok konuşuldu, ama madem yenisin. söyleyeyim. Ben hobi olarak ilgileniyorum. ticari bir kaygım yok. Bu sebeple visual basic öğrenmeye başlamıştım, ara ara da ilgileniyorum, gayet zevkli ve pratik bir dil. Ancak veritabanı gibi şeyler üretemk istiyorsan vb run time yüklenmesini gerektiriyor. Bu paketi yükleyen de yaygın olmadığından biraz daha kısıtlı kalıyor.
    Ufak tefek yaptığım programlar vardır, ancak bunlar yazılımcık diyebilirim :) visual basic ile yapabileceğin programlara örnek olması açısından http://www.kuytul.com/programlar.htm a bakabilirsin ;)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Basit ve görsel olması açısından ya visual basic 6.0 yada delphi ile başla, zevklidir, sıkmaz seni. Forumda da arat, onlarca konu açıldı bu tarz...

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Önce ne yapmak istedigine ne için yapmak istedigine karar ver ona göre yönlendirelim ama başlangıc için . Net plartformundan bir dil iyidir

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

eğer hiç daha önce programlamayla vs. uğraşmadıysan, html bile bilmiyorsan, direk taşşaklı dillere girmeni önermem.

sandman kızacak ama :) pascalla başla :) yani maksat programlama nedir nası bişeydir yenir mi içilir mi değişken nedir bunun mantığını anlarsın.. sonra ver elini c#.net .. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer hiç daha önce programlamayla vs. uğraşmadıysan, html bile bilmiyorsan, direk taşşaklı dillere girmeni önermem.

sandman kızacak ama :) pascalla başla :) yani maksat programlama nedir nası bişeydir yenir mi içilir mi değişken nedir bunun mantığını anlarsın.. sonra ver elini c#.net ..

-----------------------------

abi kızıyorum çünkü kızılıcak birşey sanki yüksek seviyeli dillerde degişken yada karar mekanizmaları yok var...adama boş boş gereksiz konsol programları yazdırmaktan çok daha iyidir...birde illa düşük yada orta seviyede başlıcaksa C Pascaldan milyon kat iyidir Pascak sentaksını kullanan kaç dil kaldı? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

abi pascalla uğraşsın dediysem profosyonel olsun demiyorum ki zaten..

var

isim:string;

begin

writeln('selam, adin ne?');

readln(isim);

write('tanistigimiza memnun oldum ',isim,' ');

readln;

end.

işte bu tarzda şeyler vs yapabilecek kadar mantığını öğrensin, hesap makinesi tarzında minik şeyler yapsın diyorum.

hep pascaldan dem vurmamın nedeni pascalla başlamış olmamdan kaynaklanıyor olsa gerek :) daha küçücük çocuktum, matematik problemlerini çözemezken pascal ı çok rahat kavramıştım, o yüzden kolay olduğunu düşünüyorum. ama illa beni dinlemek zorunda değil (:

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Peki abi yukarda dediklerinin hangisi C# Java yada Delphide yok?

Toplam Hit: 3159 Toplam Mesaj: 15