folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Yazılım Gereksinimler Mühendisliği Dersinin Ödevi İçin Uygulama Adı ?

Yazılım Gereksinimler Mühendisliği Dersinin Ödevi İçin Uygulama Adı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Çok basit bir sorum var. Software Requirements Engineering diye bir ders alıyorum.
    Bu derste final yerine geçecek bir proje hazırlamamız isteniliyor ve hazır bir proje taslağımız var fakat ben bu derse hiç gitmedim :D
    Olaylar nedir , neler dönüyor bilmiyorum. Bu projede sanırım bir uygulamayı ele alacağız ve iyi kötü yönlerini falan yazacağız gibime geliyor. Sistemde net bir açıklama yok o yüzden bende bilmiyorum.

Sorum şu : Bu proje için bir uygulama adı lazım. Aklıma ilk başta büyük proje olan Steam geldi ama doğmu seçim mi değil mi bilmiyorum.

"O projede şunu yapacaksın. Konun da bu olabilir" tarzı bir mesaj çok çok çok iyi olur. Şimdiden herkese teşekkürler (:

Edit : İyi kötü herkese teşekkürler. Ödevimi uzun uğraşlar sonunda bitirdim. Konunun daha fazla açık kalmasına gerek yoktur diye düşünüyorum. Umarım adminlerden herhangi birisi görür.

Mod not. Burasi forum hocam help desk degil isi biten konuyu silmiyoruz o kadar insan iyi kotu zaman harcamis yorum yapmis :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Steam , unreal engine ,  VMware , Autodesk adobe nin tüm programları, notepad ++ , opera browser , firefox , vlc player , bittorrent , gimp , libre office  , 7zip , tor browser , filezilla.

bunlar inceleyebileceğiniz markalar üstelik operadan sonrası açık kaynak.

yani hoca ne yaparsan daha iyi olur dedikden sonra söyledikleri , gitte yap diyebilir sana :) 

PanxeR tarafından 12/May/18 13:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Sınıf arkadaşlarına sormadın mı?

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Sınıf arkadaşlarına sormadın mı?

3. kez alıyorum bu lanet dersi (:
    Sınıfa dönemin ilk haftası gittiğimde 4 kişiydik. Sonrasında 1 2 defa arkadaş ortamında sordum "kim alıyor bu dersi" diye , kimseden ses çıkmadı. Bende saldım sonra zaten :D

Edit : Ders ingilizce diye değil tamamen hocanın dersi anlatamamasından kaynaklı bir durum. Adam 605 sayfadan quiz yaptı geçen sene 3 aldım. Bu sene 160küsür sayfadan vize sıanvına girdik 13 aldım.
    Vallahide billahide adamın ingilizcesi "Benim adım name" diyen çocukla eşdeğer.

Customer yerine "kustome" diyor , Software yerine "sofvere" diyor ve en can alıcı noktası ise iki ingilizce cümle arasında   YANİ kullanması. Hiçbir şey anlamadım aldığım derslerinde ki anlattıklarından.                                               

Edit 2 : Basit bir plan yaptım. Finalinden 40 alsam , bu projeden de 50 alsam genel ortalamam 35 oluyor. Buda DD yapar heralde :D Yapmalı yoksa 4. kez almak istemiyorum Nolur yapsın :D

GodKlaus tarafından 12/May/18 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Steam , unreal engine ,  VMware , Autodesk adobe nin tüm programları, notepad ++ , opera browser , firefox , vlc player , bittorrent , gimp , libre office  , 7zip , tor browser , filezilla.

bunlar inceleyebileceğiniz markalar üstelik operadan sonrası açık kaynak.

yani hoca ne yaparsan daha iyi olur dedikden sonra söyledikleri , gitte yap diyebilir sana :) 

Açık kaynak olmasından kasıt nedir ?

Kaynak olarak şuanda buna bakıyorum --> http://www.cse.chalmers.se/~feldt/courses/reqeng/examples/srs_example_2010_group2.pdf

Ve sanırım firefox olarak değiştireceğim ama değiştirmesem mi kararsız kaldım :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Edit 2 : Basit bir plan yaptım. Finalinden 40 alsam , bu projeden de 50 alsam genel ortalamam 35 oluyor. Buda DD yapar heralde :D Yapmalı yoksa 4. kez almak istemiyorum N`olur yapsın :D

Alemsin ya ^^D)

Hangi üniversiteymiş bu? cidden merak ettim.

@Roark haklıymış bu arada.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Edit 2 : Basit bir plan yaptım. Finalinden 40 alsam , bu projeden de 50 alsam genel ortalamam 35 oluyor. Buda DD yapar heralde :D Yapmalı yoksa 4. kez almak istemiyorum N`olur yapsın :D

Alemsin ya ^^D)

Hangi üniversiteymiş bu? cidden merak ettim.

@Roark haklıymış bu arada.
    Ya sen sapıksın RitmFarbRacourci. Biliyorsun değil mi bunu ? PM'den halletik sanıyordum biz bu meseleyi. Sal beni bırak peşimi artık. Mümkünse yazma çizme benim konularıma. Zaten dardayım daha çok geriyorsun...
    @Roark kim ne dedi bu arkadaş ? Hangi konuda haklı acaba ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

@@,) ne diyorsun.

Mesajımın, seninle ilgili olan bölümü, sadece şuydu: Hangi üniversite yi okuduğun du? Bana ne, sen, ne yaparsan yap. @@,) ^^D)

Hangi bölümde okuduğunu sormuyorum bak.

@Roark ile ilgili olan kısım da; onun, kendi bölüm hocaları ile ilgili olan durumuyla ilgili tesbitiydi.

Sen niye üstüne alındın ki? ^^D )

Seninle ilgili olan kısmı, bu mesajın ilk ParaGraf`imsında belirttim.

İster cevap verirsin, ister vermezsin. Keyfin bilir. @@,) ^^D)

Cevap versen de sıkıntı yok, vermesen de.

bu kadar büyütme, yada büyütmeyin.

RitmFarbRacourci tarafından 12/May/18 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Konuyu okuyunca bir an üniversitede aynı anda başladığımız aynı senin kafada olan 4-5 tane arkadaşım aklıma geldi.

Üniversiteye başladığımız tarih 2010 ve bu aklıma gelen arkadaşlar hala okuyorlar ;)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Konuyu okuyunca bir an üniversitede aynı anda başladığımız aynı senin kafada olan 4-5 tane arkadaşım aklıma geldi.

Üniversiteye başladığımız tarih 2010 ve bu aklıma gelen arkadaşlar hala okuyorlar ;)

Yani evet. 8 yıldır hala okuyorlarsa muhtemelen yüksek lisans yada doktora yapıyorlardır. Buradan da bazı basit şeyler anlaşılıyor. He yok hala lisans okuyorlarsa transcriptten bir kısmını bırakayım buraya da sende anlaman gereken bazı bast şeyleri anla...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

Bu genel dönem ortalaması olan 2.97 , 4 üzerinden mi, 5 üzerinden mi?

her iki durumda da iyi bir puan gibi geliyor bana.

aklıma takıldı, yukarıda yazdıklarımla , seni üzmek istediğimi mi, düşünüyorsun?

dardaysan, Ümit ederim, refah bulursun.

birşey daha yazacaktım. ama ne @@,) ha tamam, başlık Up olsun. yada biraz havalansın, Puuff.

Toplam Hit: 3363 Toplam Mesaj: 12
sre yazılım gereklilikleri mühendisliği