folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Yazılım,Bilgisayar Mühendisliği,Kişisel Gelişim

Yazılım,Bilgisayar Mühendisliği,Kişisel Gelişim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tahribat ailesininde büyük yardımları sonucu Bilgisayar mühendisliği son sınıfa geçtim Allah izin verirse(ibne fizikçi,difçi geçirirse) mezun olacam. Şimdiye kadar bişeyler öğrenmeye kendime bişeyler katmaya çalıştım. 1 Sene freelance Web sitesi yaptım(PHP-css-js),şuanda java,c# bir proje verilse yapacak düzeyde iyi kötü biliyorum. Android de öyle bir proje gelse yapar düzeydeyim. Bu yerden sonra tıkandım kaldım artık data mining bakıyım dedim o yolda tıkandı gerçek hayattan ne bir örnek ne bişey var . Uzun lafın kısası burda onca çalışan bilgisayar mühendisi var. İşi nasıl buldunuz kendinizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz. Beynim yanacak artık ne yapayım ne öğreniyim diye düşünmekten.

Bilgi güçtür...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    trnight bunu yazdı

Arkadaşlar tahribat ailesininde büyük yardımları sonucu Bilgisayar mühendisliği son sınıfa geçtim Allah izin verirse(ibne fizikçi,difçi geçirirse) mezun olacam. Şimdiye kadar bişeyler öğrenmeye kendime bişeyler katmaya çalıştım. 1 Sene freelance Web sitesi yaptım(PHP-css-js),şuanda java,c# bir proje verilse yapacak düzeyde iyi kötü biliyorum. Android de öyle bir proje gelse yapar düzeydeyim. Bu yerden sonra tıkandım kaldım artık data mining bakıyım dedim o yolda tıkandı gerçek hayattan ne bir örnek ne bişey var . Uzun lafın kısası burda onca çalışan bilgisayar mühendisi var. İşi nasıl buldunuz kendinizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz. Beynim yanacak artık ne yapayım ne öğreniyim diye düşünmekten.

Ne olduğu fark etmez; proje bul, üret, imkansızı yapmaya çalış(ya da en azından dene ne kaybedersin?). Ve yaptığın şey ne olursa olsun zevk alacağın şeyler olursa daha hızlı ilerlersin. Yapmak için yapma kısacası.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Kurumsal bir firmaya (yazılım firması değil. Mal alıp satan deposu olan bir firma) girip iş süreçlerini öğrenmeni tavsiye ederim. Eğer iş geliştirme tarafını geliştirirsen piyasada aranan konuma yükselirsin. İş süreçlerinin nasıl yürüdüğünü araştırabilirsin hocam

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Mühendis degilim sunu sunu ögren diyecek kiside degilim.

Ama ciddi bir tavsiyede bulunayim.

Yapilan en buyuk yanlis " ne öğreneyim" demek

Bir proje bulursun zaten o proje senin ne öğrenmen gerektigini sana söyler.. 

Mesela atiyorum evde yokken kedi kopege yem veren bir mekanizmanin programini yap.

Bir sektor sec onunla ilgili proje sor cevrene ne ihtiyacsa yap gitsin..

Diyelim otomotiv sektorunde calismak istiyorsun. Şoför uyuklayinca arabayi durduran birsey bul

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Proje bul önerilerini hep duyuyorum katılıyorumda . Ama mesala futurist'in de yaptığı gibi proje önere bilirmisiniz. Ne olduğu fark etmez artık. Boş boş oturmak çok zoruma gidiyor. Mezun olcam kendimi çok kalifiyesiz hissediyorum . Üslubum'da biraz laubali ise kusura bakmayın canıma tak etmiş durumdayım. 

Bilgi güçtür...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    trnight bunu yazdı

Proje bul önerilerini hep duyuyorum katılıyorumda . Ama mesala futurist'in de yaptığı gibi proje önere bilirmisiniz. Ne olduğu fark etmez artık. Boş boş oturmak çok zoruma gidiyor. Mezun olcam kendimi çok kalifiyesiz hissediyorum . Üslubum'da biraz laubali ise kusura bakmayın canıma tak etmiş durumdayım. 

Proje isi kolay seni projeye bogarim :)

Sen ilgi alanini  mezun olunca ne alanda calismak istedigini soyle.

Ama sakin  "sunun parasi cok " diye  gelme.öyle 

degil,  gercekten yaparken zevk alacagin hayallerini susleyen para vermeselerde calisirim diyecegin alani soyle.

İnsallah ilgi alanima giriyordur:)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    trnight bunu yazdı

Proje isi kolay seni projeye bogarim :)

Sen ilgi alanini  mezun olunca ne alanda calismak istedigini soyle.

Ama sakin  "sunun parasi cok " diye  gelme.öyle 

degil,  gercekten yaparken zevk alacagin hayallerini susleyen para vermeselerde calisirim diyecegin alani soyle.

İnsallah ilgi alanima giriyordur:)

Kör istedi bir göz Allah verdi iki göz :) 

Ben yazılımı seviyorum . Yazılım alanında biseyler öğreneceğimi biliyim bedava da çalışırım :) . Yazılıma dair herşey ola bilir . Ama elektronik olmadan yalnızca bilgisayar üzerine yani . Ve veri madenciligi konusuna da ilgi duyuyorum . Çok teşekkür ederim :) 

Bilgi güçtür...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

amacin ne? proje bulur yaparsin da ayni seyleri (belki az az zorlastirarak da olsa) yapip durmak mi, yoksa ilerlemek istedigin, ilgini ceken belki su an gram bilgin olmadigi yeni bir konuya baslayip onun piri olmaya calismak mi ?

geekforgeekste bak neler var, farkli universitelerin odevlerini syllabuslarini veya youtubeda bilgisayar bilimiyle ilgili dersleri/konferanslari incele, insanlar neler yapiyor, senin ilgini en cok hangini cekti? bilmedigin seylerin ilgini cekip cekmedigini bilemezsin. proje bulup cirpinmaktansa once bunu oneririm ben ki bunlari yaparken hangi projeyi yapayim diye sormazsin bile zaten bulursun diye tahmin ediyorum..

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

amacin ne? proje bulur yaparsin da ayni seyleri (belki az az zorlastirarak da olsa) yapip durmak mi, yoksa ilerlemek istedigin, ilgini ceken belki su an gram bilgin olmadigi yeni bir konuya baslayip onun piri olmaya calismak mi ?

geekforgeekste bak neler var, farkli universitelerin odevlerini syllabuslarini veya youtubeda bilgisayar bilimiyle ilgili dersleri/konferanslari incele, insanlar neler yapiyor, senin ilgini en cok hangini cekti? bilmedigin seylerin ilgini cekip cekmedigini bilemezsin. proje bulup cirpinmaktansa once bunu oneririm ben ki bunlari yaparken hangi projeyi yapayim diye sormazsin bile zaten bulursun diye tahmin ediyorum..

Aynı şeyleri yapmak istemiyorum . Sürekli yeni bir şeyler denemek yapmak istiyorum . Bunlar yeni projelerde ola bilir yeni dillerde . Ama yazılımda gelişmek cidden o konuda bişeyler biliyor olmak istiyorum . İş güç biyere kadar önemli evet ama öğrenmek istiyorum başta. Şuan için aklımda java ve python var ama dediğim gibi yazılım, bilgisayar ile ilgili ne olursa modundayım . Önerdiğin şeylere de bakacam teşekkürler

Bilgi güçtür...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Staj staj staj abi (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

eğer konu belirli bir uzmanlık alanından çok yazılımda sürekli yenilikse arge şirketleri/projeleri aradığın şey olacaktır. Girmek belki zor olabilir ama girdiğin zaman bir projede java-c# yazıyorken diğer projede r-python yazıyor olabilirsin. 6 yıldır çalışıyorum yaklaşık. Uzman olduğum bir programlama dili yok ama c# ve javada iyi durumdayım. Sürekli yeni şeyler öğreniyorum fakat biraz da yoruldum. Yorucu yani o yüzden belli süre sonra belirli bir alanda uzmanlık isteyebilirsin.

Toplam Hit: 1922 Toplam Mesaj: 14
bilgisayar mühendisliği