folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yazılımcının Hakkını Savunan Hocası Olmaması

Yazılımcının Hakkını Savunan Hocası Olmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

Yüce Şeyh Holü bu işe bi el atsın :)

Çoğu adam yurtdışına gitti zaten. Şuan Türkiyede yazılımcılık rockstarlığa dönüştü resmen. 1-2 grup görüyorum bu şekilde birbirilerini şişiriyorlar youtubeda belgesel çekip çok bilmişlik havaları yapmalar vs. Bu adamlardan bi bok olmaz zaten.

Genelde gördüğüm işini iyi yapan işinin ehli adam ben işimi yaparım etliye sütlüye karışmam alır paramı sakin sakin yaşarım modunda hiç bir tartışmaya vs girmeden.

Edit: Bir de hergün ayrı bir teknoloji vs bir şey çıkıyor sürekli teknoloji takibinde olmak lazım. Çok donanımlı bir hoca bile olsa yeni çıkan bir konu da geri kalmışsa bu az önce bahsettiğim dalyarak rockstarlar tarafından twitterda vs itin götüne sokulur muhtemelen prim yapmak için sen şunu bilmiyorsun daha ne konuşuyorsun gibisinden. Bu rockstarlara göre en iyisini onlar biliyor öyle hoca, üstad falan kabul etmez o dalyaraklar. Çıkar bi tane dalyarak sen kimsin der kesin

Boldladığım kısım çok doğru.

Bir kaç proje nedeniyle doktorlarla yakın olma şansım oldu. Cerrahiden emekli prof var, şöle diyor: Ben ameliyat yaparken açıp gözümle görmem lazım hastayı koklamam lazım benim zamanımda böyleydi biz böyle gördük ama yeni nesil doktorluk böyle değil makine ne diyorsa ona göre hareket ediyorsun diyor.

Meslektaşları adama gururla bakıyor. Vay sen dinozorsun diyeni duymadım. (Arkasından söylüyorlarsa da bilemem tabi)

Biz de günceli takip etmek çok önemli. Ancak bu mesleğe yıllarını vermiş adamlar sadece kod mu yazmış gerçekten? Hiç mi DB tasarlamamş, normalizasyon, çözüm önerisi, algoritma becerisi yok ki bu adamların değersizleştiriliyor.

Bence yıllanmış adamlardan öğrenilecek çok şey var ama dediğin gibi bizimkiler itin götüne sokuyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Şöyle bir durumda var onu atlıyoruz, doktorlar ve hukukcular toplumda hem her zaman saygı duyulmuş hem de milletin sürekli dolandırıcı, yalancı, para göz gibi sıfatlarla itin götüne sokmaya çalıştığı meslekler. Doğal olarak adamlar bir birini deli gibi tutuyor mesela tabibler birliği bildiğin mason locası gibi birine birşey olsa hurraaaa desteğe gidiyorlar.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

e biz alaylıyız 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

ben savunuorum hojam, ama sakalli salyali sumuklu kupeli hoca degilim. o yuzden sozum pek gecerli degil.

wh0 tarafından 21/Nis/20 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
Toplam Hit: 1784 Toplam Mesaj: 15
sektör