folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yazlık Almak Hakkında Tecrübeleriniz Fikirleriniz Düşünceleriniz

Yazlık Almak Hakkında Tecrübeleriniz Fikirleriniz Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

herkese iyi forumlar

so 3 yıla kadar yazlık almak çok saçma gelen bir fikirdi ama artık yaştan mıdır bu mükemmel giden ekonomizmizdenmdir bir yazlık fikri aklımda çok oturdu

egeci bir insanım egenin heryerini gezdim çok seviyorum bu yüzdende ege de bir yer olmasını istiyorum ama maddi oalrak ne kadar bunu yapabiliriz nasıl olur bilmiyorum

planladığım şeyleri sıralamak istioyum

-denize çok yakın olması gerekli değil araçla da gidebilirim bir kaç km olabilir

-ileride nasip olursa tamamen egeye yerleşmek hayallerim var bunun için bir adım olmasını istiyorum

-eğer olabilirse müstakil olmasını çok istiyorum yada bir arsa alıp prefabrik olabilir

-annemleri çocukla göndermek istiyorum oralarda kafa dinleyip temiz hava alsınlar kışa dığru dönerler

-istanbuldan bir kaç günlük tatillerde bile kaçmak istiyorum

tüm bunları düşündüğümde aslında yalova balıkesir çanakkale izmir aydın muğla şeklinde bir sıralama oluşabiliyor

aslında her zaman çeşme yada karabrunda yaşamayı çok isterdim ama maalesef oralar arşa ulaşmış

ama aydın muğla daha uzak olduğundan yalova nın da deniz kalitesi çok iyi olmadığından (ama yaşam kalitesi daha güzel olursa yine ercih ederim) balıkesir çanakkale kalıyor

ikisindede kaz dağları tarafları beni cezbederken sarımsaklının muhteşem denizi de aklıma geliyor ayvalık akçay altınoluk assos diye kafam karışıyor

ualarda yaşayan arkadaşlardan da dinlemek istiyıorum yazlık konusunda tecrübeli akadaşları dinlemek istiyorum

tbt nin düşünceleri benim için her zaman önemlidir söz sizlerde

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Nef arsa satıyor Çanakkale vs o bölgede bence ona bir bak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    metalati bunu yazdı

Nef arsa satıyor Çanakkale vs o bölgede bence ona bir bak

güvenilir mi ? Olayı ne bunların? O kadar baktım ama güven vermiyor gibi. Bi katakulli var sanki. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Olay planlı olması gereken 1 olay :D  ciddiyim  . insanlar çok büyük hatalar yapıyor . param var hooop Ayvalık tan 1 daire  alıyor . piç gibi kalıyorlar . eve sığmıyorlar  . mesafe çok gidip gelemiyorlar  . ortam uymuyor  ayvalık 3 ay gidilecek yer değil bok gibi kalabalık .

önce mesafeye karar ver. istanbuldan kaç saat uzakta olacak  . bu en önemlisi . cumartesi pazar mesafesinde olmalı 

şile tarafı güzel . hemde çok yakın . 

çınarcık ta fıstık gibi yerler var  . cuma işten çık 2 saate ordasın  . 

kandıra da gzüel yerler var 2 saat  . sarısu - kefken - babalı arası  herhangi bir yer olabilir . 

tekirdağı geçrikten sonra ist'e 4 saat mesafede...  bolayir  ama geliboluya çok yaklaşmadan . o ara fıstık gibi . az rüzgarlı ama deniz hava insan 10 numara  . TAM YAZLIK YAPMALIK  İLK HEDEFİM 

ben cumartesi pazar  gitmem sorun yok . canım ne zaman istese gidebilirim işim izin verir. ben esnafım vaktim bol dersen . çok daha güzel yerlere gitmelisin  . 

oksijen cenneti balıkesir kazdağları ama deniz tarafı . özellikle Akçay tarafı . yemin ederim 15.gün cilt rengin değişiyor insanın dersi gençleşiyor  . 

ayvalık - küçükköy - dikili - altınova o arayı önermiyorum TEK SEBEBİ BOK GİBİ KALABALIK heryer kalabalık ama orası bok gibi :D . ama boş kısımlarda arazi bulunursa EVET OLABİLİR . aileni 50.000 kişinin olduğu bi ortama sokmaya hiç gerek yok . 

daha aşşağıları sadece marmarisi gördüm oda çok az fikir sahibi olamadım . sanırım TR nin sol alt tarafı bana göre çok sıcak . yada benim kısa süreli gezim sıcağa denk geldi . 

2. aşama aile durumuna göre ev . 

buda çok çok önemli . anne bab . karın çocukların . sen . olası akraba misafirler  . hepsi hesaplanıp ona göre hareket edeceksin 

ben 1.000.000 daire alacağına 700.000 arsa alıp üstüne 500.000 harcayıp müstakil BÜYÜK arsa içinde müstakil ev  taraftarıyım. bunun avantaj ve dezavantajları var.  hırsızlık , bakım maliyeti , ayrılması gereken zaman çok fazla oluyor . ama çocukların özgürce takılabiliyor  . sen daşşakları istediğin gibi yayabiliyorsun . yan komşunun osuruk sesini duymazzsın  . istediğin gibi meyva  ağacı eker . istediğin sebzeyi eker onla zaman geçirebilirsin. sahilden çok az uzaklaştığıda arsaların metrekaresi hemen artar  . 

mesela site içi eski evler var 10+yıllık onlar olabilir çünkü onlar bildiğin bahçeli ev . şimdki gibi çok para kazanmak için bitişik nizam yapılmamışlar  .bildiğin site ç bahçeli ev . 

BENCE ANTALYA GİDİP 6.KATTA 2+1 ALIP AİLENİ İSTANBUL DA BETONDAN ALIP . ANTALYADA BETONA SOKMANIN ANLAMI YOK . 

bak bu ev bakçeli diye satılıyor . yeni nesil mütahit adam sikme evi . evet yazlık evet bahçeli . bahçe dediği 5m2  . araba parkı yok . ortak alan yok . güvenlik yok . 4 aile 1 evde oturuyorsun . sözde bahçeli ev . bildiğin apartman amk 

bak bakalım 1 tane araba park edecek yer varmı 

yada çocuk parkı .

yada yürümek için biraz arsa varmı 

sorsan yazlık. bildiğin milleti bokun içine çekiyorlar . PARA İÇİN 

TÜM BU YAZDIKLARIM  . PARA ÇOKOMEL DİR  . MALİYET İYİ HESAPLANMALI  BU GÜN 5 KİŞİLİK 1 AİLE YAZLIK ALIŞVERİŞİ İYİ BİLİNMELİ . YEMESİ . İÇMESİ . GİYİNMESİ . ELEKTRİK . SU . TÜP . YOL MASRAFI .BAYA Bİ ŞARTLAR BOKTAN DURUMDA  . 

5 KİŞYE 3 ER TANE TSHİRT ALSAN 1500 LİRA AMK ............ ODA PAZARDAN .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yalova Altinova'da apartmanimiz var insaat bu sene basladi seneye biter muhtemelen daire dusunursen. Ama ben olsam Canakkale Dardanos, Guzelyali taraflarina bakarim.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Bir up olsun daha fazla fikir elde edelim

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Bir orman köyünde büyük bir ağaçlı arazi alır gölgesinde oturup kafayı dinlerim 

Çıt çıkmasın kuş sesi ve Ağustos böceği dışında:) 

Zemin düz olsun yamaçta çocuklar ve yaşlılar. Sıkıntı 

Ev Atatürk'ün ağaç kesilmesin diye taşıttıği model olsun 

Hayaller paris gerçekler dedemden kalma dik yamaçta Kartal yuvası inmesi dert çıkması. Dert bazan yamaç paraşütü yle atlayıp Köyü n. Içine konasım geliyor

Ama balkon közde çay değme keyfe hele birde Adana cehenneminden kaçargibi gitmişsen...

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

tekirdağ yeniçiftlik 'te denize 2 dk yürüme mesafeli tam merkezde istanbula 1 saaat mesafesi olan deprem sonrası depreme dayanıklı 3 katlı müstakil girişleri ayrı ayrı olan bir yerimiz var satmayı düşünüyoruz ilgilenirseniz görüşebiliriz.

DeepInside tarafından 16/May/22 23:36 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Akyakada deniz kenarı tiny house koyabileceğin 5-400 M2 arası tarlalar var hocam. 1 derece sit alanı tiny house koyabiliyormuşsun M2 fiyatı 2,4 - 4 bin lira arası değişiyor. 

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bence çoluk çocuk varsa yazlık almak gayet mantıklı

Yazlık alırken özellikle, önünde bahce var yok deniz görüyor falan bunlara çok inanmayın burası Türkiye yarın şakk diye önünüze binayı dikiveriyorlar

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Kesınlıkle Ayvalık, Senelerdır burdayım Deniz ile balık ıle ıc ıceyım,kalabalık olabılır Camlık a cıktıgında Oksıjen i cigerlerinde hiseedersin..

Toplam Hit: 1983 Toplam Mesaj: 20
ege de evim olsa bahçemde