folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder YDS İçin Akın Dil Mi Remzi Hoca Mı?

YDS İçin Akın Dil Mi Remzi Hoca Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Arkadaşlar malumunuz önümüzdeki pazar YDS var. Artık şu sınava oturup adam akıllı çalışmamın zamanının geldiğini düşünüyorum. Üniversitedeyken bir kaç arkadaştan duydum. Puanları 30larda 60lara çıkmış. Bende dil sorunlu bir adamım açıkçası. En son girdğim yds den 27.5 gibi birşey almıştım yanlış hatırlamıyorsam. "Bunlara para verilir mi, verme!" gibi pek çok sesler yükseleceğini düşünüyorum fakat çevremde artık bu tip onlline eğitimi alıp gerçekten de başarılı olan o kadar arkadaş duydum ki gerçekten mantıklı bir izahı olmalı. Demekki buralarda bişeyler var. Normal ingilizce kursuna gittim intermediate daha yeni  bitti. Gerçekten çok verim aldığımı düşünüyorum. 

Dediğim gibi YDS için online dil eğitimi almayı düşünüyorum.  Bu ikisi arasında kaldım. Daha önce tecrübe eden arkadaşların tecrüblerini paylaşmalarını bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Online eğitim almadım ama zamanında yds kastım. Kurs olarak (istanbul için) akın ve cesur çok tutuluyor ama tabiki başarı tartışılır. 

Yayın olarak AKIN asla tavsiye etmiyorum. Alıyorsun bi kitap tam kasıyorsun, konunun bi yerinde biz bu konuyu falanca kitabımızda daha detaylı anlattık onu da temin edin diyor. Sonra diğer kitabı da alıyorsun yine tam kasıyorsun iki saçma örnek koyuyor daha detaylı ve kapsayıcı örnek ve sorular falanca kitabımızda onu da al diyor. Ulan adi serefsizler işi iyice paraya dökmüşler yayın olarak o yüzden fazla yararı olacağını düşünmüyorum.

Onun yerine Suat Gürcan Rıdvan Gürbüz ün bi kitabı var 2 cilt onu alın. Paragraf kelime grammer hepsini halledersiniz ki gerçekten çok iyi bir kitap.

Tabi almadan önce aç bi içini bak belki sana hitap etmeyebilir ;)

Edit: remzi hoca hakkında bilgim yok ancak ezberin kuvvetli ise Suat&Rıdvan in kitabı ile benim yarım kadar ingilizce bilmeyen adını söylemek dışında cümle kuramayan arkadaşımın 75 aldığına şahidim. Ama eleman hayvan gibi ezberliyor.

Edit: ben atlamışım pardon 2 günde olmaz hocam o iş kusura bakma.

heza tarafından 02/Eyl/16 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Kurs değil de kaynak kitap ararsan Systematic English Grammer'in anlatımı oldukça iyi.

Bunun dışında 48 saatte üzgünüm ama aşağı yukarı önceki puanı alırsın. Dünya üzerinde 2 günde öğretecek, öğretemese bile sadece dil sınavından yüksek puan aldıracak bir öğretim yöntemi yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız. Bu önümüzdeki sınava değil, 2017 Mart ayında yapılacak olan sınavdan bahsediyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kendini disiplini edebilirsin oturup kendin calis. YDS dedigin sey bir miktar gramer cakalligi ile kelime bilgisi. Onun disinda IELTS,TOEFL vb. sinavlar gibi boylu boyuna dil bilgini olcmuyor. YDS'nin sifreleri falan diye bir suru kitap var hatta ben bir ara paylasmistim forumda. Onlara falan calisarak rahat gececegin sinav. Zaten 27 falan aldiysan once oturup kendi gramer ve kelime eksigini halletmen gerek. Kurs sihirli degnek degil, sadece seni disipline ediyor o kadar. Sihirli kaynaklara da sahip degiller. 

Daha once paylastigim konu.

http://www.tahribat.com/forum/ingilizce-grammar---yds---phrasal-verb---yds-inav-208019

ComputerWolf tarafından 02/Eyl/16 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

online değilde bizzat sınıftan alma bence daha yararlı olacaktır. Just english felan iyidir, english timin yds kurslarını beğeneni görmedim. Benimde bir kursa başlamam lazım araştırmadayım bende.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Remzi hoca iyidir, tavsiye ederim.

Forumdaki bir konuda selcukuni'nin ftp si vardi, orada eskide olsa remzi hoca'nin videolari var.

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Kişiden kişiye değişir, ben herhangi bir şeyi online eğitim ile daha iyi öğrendiğimi düşünüyorum ama film izler gibi takılmayıp belli bir disipline oturtmak gerekiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bende gireceğim ama hayatımda bir çılgınlık yapıp  gitmeyim diyorum

80 tl yatırdım boşa gitmesin,  kim bilir alırım iyi birşey diyorum

sonrada çalışamadım boşuna pazar uykusundan olmayım diyorum..

ne yapsam ?

Edit: Tek birşey bilirim:  ingilizce ingilizce kaynaktan çalışılır.

Türkçe çok kitap aldım. berbat hepside.

futurist tarafından 03/Eyl/16 02:29 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bende gireceğim ama hayatımda bir çılgınlık yapıp  gitmeyim diyorum

80 tl yatırdım boşa gitmesin,  kim bilir alırım iyi birşey diyorum

sonrada çalışamadım boşuna pazar uykusundan olmayım diyorum..

ne yapsam ?

Aynı durum artı olarak başvuru anındaki şartlar gereği başka yerde (ilde) başvuru yaptım. Yolculuk artı sınav. Düşündükçe afakanlar basıyor.

Sonbahar döneminde ilk defa gireceğim, bahar dönemine nispeten daha kolay olduğu yönünde efsaneler var. Bahar döneminde girmiştim daha önce.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bütün sînava gireceklere başarilar. Yeni konu açmayim dedim :))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 4491 Toplam Mesaj: 21
yds akın dil remzi hoca