Yedek Subay

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hepinize merhaba bi konuda fikrinizi almak istiyorum. Bu yıl okulum bitti Elektrik elektronik mühendisliğini bitirdim tecili bozdurup askere gitmeyi düşünüyorum ve uzun dönem gitmeyi hedefliyorum. Bildiğim kadarıyla öyle her isteyeni zaten almıyorlar ama merak ettiğim içinizde askerlik hizmetini asteğmen olarak yapanlar var mı tavsiye eder misiniz genel olarak hangi illere gönderiyorlar? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler 

rsnalp tarafından 22/Tem/17 16:17 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Astsubay değil hocam ast teğmen olarak yapılıyor uzun dönem, not ortalama ve mezunuyet branşina göre seçiyorlar. sen sadece formda tik atiyorsun

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Gidilecek yer kura ile çekiliyor hocam kimse bilemez gideceği yeri.

Bana soracak olursan 6 ayda yap gel kafan rahat olur. 6 ay fazladan askerlik çekilmez. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Gidilecek yer kura ile çekiliyor hocam kimse bilemez gideceği yeri.

Bana soracak olursan 6 ayda yap gel kafan rahat olur. 6 ay fazladan askerlik çekilmez. 

Ama maaşlarda iyi hocam o cezbediyor :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Sen işaretle formda ne çikarsa bahtina artik :) doğu çikma olasılıgı yüksek

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

Sen işaretle formda ne çikarsa bahtina artik :) doğu çikma olasılıgı yüksek

Tamamdır, eyvallah ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Parası için gidiyorsan pişman olursun.Gittiğinin 3.gecesi diyeceksinki 30k para versemde beni burdan alsalar.
    Vatan millet için gidip savaşmak istiyorum diyorsan sizi doğuya göndermiyorlar diye biliyorum.
    6 aylık yaparsan da ya mühimmata verirler ya da geri hizmete verirler.Sıçtın demektir : ) 6 ay sana 12 ay gibi gelir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Para için gidiyosan gitme.Arkadaşın dediği gibi vatan millet sakarya dersen git.Eğitimleri var bu işin onları araştır neymis ne değilmiş iyice öğren.12 ay sonunda devam etmek istersende yine bi eğitim sınav vs var.

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    buz_mavisi bunu yazdı

Para için gidiyosan gitme.Arkadaşın dediği gibi vatan millet sakarya dersen git.Eğitimleri var bu işin onları araştır neymis ne değilmiş iyice öğren.12 ay sonunda devam etmek istersende yine bi eğitim sınav vs var.

Ben askerde kalmak istiyorum. 12 ay sonrası nasıl bir eğitim ve sınavı var detay verebilir misin?  Teskere bırakmak mı oluyor bu durum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı
    buz_mavisi bunu yazdı

Ben askerde kalmak istiyorum. 12 ay sonrası nasıl bir eğitim ve sınavı var detay verebilir misin?  Teskere bırakmak mı oluyor bu durum. 

hocam bende öyle düşünüyodum ve birçok tanıdığım , gittikten sonra fikirler değişiyor :)

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı
    buz_mavisi bunu yazdı

Askerde kalmak diye birşey yok hocam zorunlu askerliğini yapıp dönersin daha sonra kara hava veya deniz kuvvetleri memur alımı gibi belli dönemlerde ilan açar uygunsa başvurursun

طדṮ
Toplam Hit: 3859 Toplam Mesaj: 29
astsubay yedeksubay asteğmen