folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Yeni Bir İphone Satin Almaniz İcin Kac Gün Calismaniz Gerek

Yeni Bir İphone Satin Almaniz İcin Kac Gün Calismaniz Gerek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı

ilk iPhone dan beri iPhone kullaniyorum ama Steve Jobs tan sonra cikan modellerden cok ta memnun degilim acikcasi. Su an iPhone7 Plus ta kaldim daha sonra cikanlara gecmedim.. Bundan sonra da iPhone almayacagim gibi gorunuyor. Alternatif olarak onerileriniz neler? Hem iPhone hem atıyorum Samsung kullananlar vardir farklari bilenler. Ne almali bundan sonra? Huwei bilmemne Pro yu cok övüyolar?

ben de iphone 7'de durdum hocam, seninle ayni düsünüyorum :) sadece kardesime gecen yil iphone XS max getirmistim, onu da pasaporta kayit ettirdim.. Suan ki iphone bi cok ihtiyacimi görüyor ve daha cok yazilim amacli iphone olmasini istiyorum. Telefonu degistirmek istedigimde alacagim telefon huawei mate 20/30 pro olacaktir. Onlarin da tabi google play sorunlari

@dhmm, hocam fiyatlar asgari ücret üzerinden degil de ortalama maas üzerinden hesaplanmis sanirim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

hocam bizim paranin maalesef degeri yok. Yani para bir sey etmedigi icin her sey pahali geliyor. 6 sifir silmeyle bu gercegi degistiremezsin. Buralarda piyasaya cikan bozuk paralara bakiyorum 1970 yillarina ait bozuk paralar bile cok var. Adamlarin parasi hep ayni, fiyatlar hep ayni. Burda dizel'in litre fiyati gecen yil 1.7 frankti,hala 1.7 frank.. ondan 2 yil önce de asagi yukari bu kadardi. Bir ekmek atiyorm 3 frank ise hala 3 frank.. Ne zam geliyor ne vergi artiyor. Ki vergi %8.

Türkiye bir sey üretmiyor, ürettigi her seyi durdurup disari bagimli hale geliyor. Ayrica saniyilesmeye calissa da o anlamda da bir sey üretip satamiyor. Kendi yaginda da kavrulamiyor..Her sey kötüye gidiyor ve gidecek.. Tarim ve hayvancilik ülkesi olan ülkede 1 kilo et almak icin bile bilmem kac saat calisman gerek.

Su olayada karsiyim, ucuz alsin.. Bazen sokak röportajlarini izliyorum, adamlar ekonomiyi savunmak icin, cebinde 5000 tl'lik telefon var diyorlar.. Sorun su ki, neden olmasin? Neden bir asgari ücretli rahatca en son cikan iphone'u alip, yazin ailesiyle birlikte farkli ülkelere gidip tatil yapmasin? Buna engel olan nedir? Bunu istemek yerine, iki kurus kazandigi ekonomiyi savunuyor ve böyle yasamayi lüks olarak görüyor ya da kader olarak görüyor. Türkiye'nin refah seviyesini yükseltmemesi icin hic bir sebebi yok, cok büyük bir potansiyel var ancak insanlar köle gibi yasamaya alismis. Otobüslere biniyorsun tiklim tiklim, balik istifi gibi diziyorlar.. Adam parasini verdigi halde, bu sekilde yolculuk etmekten sikayet etmiyor. Cünkü alismis, uyusturulmus.. Oysa diyebilmeli ki ben istediginiz parayi zaten veriyorum, neden daha rahat sartlarda yolculuk yapamiyorum diye.. Bu bilince erismek zor olmamali

Hocam copy-paste yapayim. Diger konuya yazdigim ufak yaziyi

Turkiye'nin disa bagimliligi azaltmasi gerek diye dusunuyorum. Yazin Turkiye'ye geldim tatile. Biga taraflarindan gecerken o kadar genis araziler vardi ki tarim a elverisli ; fakat hemen hemen hicbirinde kayda deger ekilmis bisey yoktu.

Turkiye ic tarim ile kendi ihtiyacini karsilayabilecekken disaridan , baska ulkelerden ithal ediyor. Bu ulke ekonomisi icin uzun vadede iyi degil. Ekonomi, vergiye dayali bir sisteme sahip ve buda tum ulkeyi zora sokacak. Mesela pirinc disarin aliniyor demisti bir arkadas. Demek ki devlet diyor ki burada uretip satarsam vergim daha az olur ve az kazanirim. Disaridan alim yaparsam daha cok vergi alip daha az tarim destegi veririm.

Bir baska sebebide politik gibime geliyor. Bak biz sizden pirinc aliyoruz, aramizi iyi tutalim davasi var gibime geliyor.

Fakat bir ambargo durumunda veya bir kriz durumunda tum disarinda alinanlar alinamaz hale gelince devlet tamamen kaybetmis olacak.

Kesinlikle uretime dayali bir politika ve kesinlikle ust duzey egitime dayali bir egitim sistemi gerekmekte. Teknolojik gelismelerin olmasi lzm.

(Kendi dusuncelerim)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

iphone SE 2 çıkana kadar daha çalışmalıyım sanırım :D

Sonra S10e mi iphoneSE2 mi onun karşılaştırmasını yapacağım daha..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Hocam copy-paste yapayim. Diger konuya yazdigim ufak yaziyi

Turkiye'nin disa bagimliligi azaltmasi gerek diye dusunuyorum. Yazin Turkiye'ye geldim tatile. Biga taraflarindan gecerken o kadar genis araziler vardi ki tarim a elverisli ; fakat hemen hemen hicbirinde kayda deger ekilmis bisey yoktu.

Turkiye ic tarim ile kendi ihtiyacini karsilayabilecekken disaridan , baska ulkelerden ithal ediyor. Bu ulke ekonomisi icin uzun vadede iyi degil. Ekonomi, vergiye dayali bir sisteme sahip ve buda tum ulkeyi zora sokacak. Mesela pirinc disarin aliniyor demisti bir arkadas. Demek ki devlet diyor ki burada uretip satarsam vergim daha az olur ve az kazanirim. Disaridan alim yaparsam daha cok vergi alip daha az tarim destegi veririm.

Bir baska sebebide politik gibime geliyor. Bak biz sizden pirinc aliyoruz, aramizi iyi tutalim davasi var gibime geliyor.

Fakat bir ambargo durumunda veya bir kriz durumunda tum disarinda alinanlar alinamaz hale gelince devlet tamamen kaybetmis olacak.

Kesinlikle uretime dayali bir politika ve kesinlikle ust duzey egitime dayali bir egitim sistemi gerekmekte. Teknolojik gelismelerin olmasi lzm.

(Kendi dusuncelerim)

söylediklerini devlet bilmiyor mu hocam? onlar da biliyor ama art niyetli olarak bu politikayi izlediklerini düsünüyorum. cünkü ülkeye zarar vermenin yolu bu, farketmemek elde degil. Ancak sorun devlet ya da hükümet degil, insanlar. cünkü insanlar bu durumu kabullenmisler, daha kötü durumda da yasalar da "acliktan ölmüyoruz ya" mantigiyla bakiyorlar. Bu da resmen köleligin kabuludur. Adamlar diyor, basimizdaki olmasa yiyecek ekmek bulamazdik.. O yüzden ilahlastirdiklari kisiler ne yapsa ses cikarmayan, kabul eden, sorgulamayan uyusuk bir toplum meydana geliyor. Bunlara karsi cikanlar da zaten ülkeden ayriliyor. Umarim her sey düzelir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bi arkadaşım yeni tatilden geldi ortama 5k ya 1 hafta amsterdam,fransa, belçika almanya falan baya yer gezdirdiler gezide aklında olmasa da fransada apple mağazasına gitmişler turdan birileri apple ürünleri alacakmış rehberin söylediğine göre almanyadan daha ekonomikmiş fransada buda gitmiş ve yeni iphone 11 256 gb lıkdan almış pro mu değil mi bilmiyorum onu ama 4 bin küsüre gelmiş pasaportunu vermiş orda işlem yapmışlar. 

özet olarak bu yurt dışına gidip hem tatil hem alışveriş apple için harbi mantıklıymış. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Daha değerli bir istatistik verisi paylaşayım.

Avrupa ülkelerinde insanların ortalama telefon için ayırdıkları bütçe 100-150 euro aralığı. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

iphone SE 2 çıkana kadar daha çalışmalıyım sanırım :D

Sonra S10e mi iphoneSE2 mi onun karşılaştırmasını yapacağım daha..

SE 2 çıkmayacak zaten. Apple çıkarsaydı şimdiye çıkarırdı. Yeni SE modeli XR'dı ama baktı Apple isimden dolayı tutmadı düz 11 oldu yeni XR.

SE modelinin çıkış amacı ufak telefondan ziyade iPhone alamayanları ucuza iPhone deneyimi yaşatmaktı. Hani uyuşturucu satıcıları ilk defa alanlara alıştırmak için ücretsiz verir ya o hesap.

O yüzden Cem uzana hapis şoku, Ronaldo fenerde tarzı SE 2 çıkıyor haberlerine inanmayın. Zaten önceden SE kasasında çerçevesiz geliyor diyorlardı şimdi ağız değiştirip iPhone 8 kasasında geliyor diyorlar. E amk zaten o kasayı almak isteyen gider iPhone 7 alır halihazırda.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=pmW2sbRh9io

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu herif Japonya Fetö şubesi. Dikkat edin. Türkiye'de yakalanma kararı olduğundan orada kalıyor. 

Bu lavuk bir seferinde evinin içini gösteren bir video çekmişti o videoda kütüphaneside görünmüştü. Kütüphane full Fetoş'un kitabıyla doluydu. O dönem ekşide çok tepki almıştı. Hatta Fetö'nün okulunda öğretmen olduğuna kadar ortaya çıkarıldı. Linç yedi. Sonra kanalı kapattı 1 sene sonra kendini unutturup tekrardan açtı. Kapattığı kanalı Japonik'ti. Bu ise Japonic. Zaten videolarına dikkat edin hiç Türklerin olduğu mekanlara gitmiyor korkusundan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Avusturya 9.9 gün yazmışlar kesinlikle mümkün değil. Asgari ücreti 1300€ olarak ele alırsan 1300/30=43.3€ yapar bu da demek oluyor iPhone pro 64 GB icin 26 gün çalışmak gerekir. iPhone 64 GB pro : 1149€ 

Toplam Hit: 3493 Toplam Mesaj: 36
iphone 11 pro