Yeni Finansal Alternatif

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

Abi aradaki farkı hangi parayla nasıl karşılayacak? Benim esas merak ettiğim nokta bu. Bu insanların kar olarak adlandırdığı şey günün sonunda devletin zararı olmayacak mı? Bu devlet için ayrı bir gider kalemi demek değil mi yani? Bunu hangi kaynak ile karşılayacak? Para mı basacak? Ben anlamıyorum amk. Hadi diyeyim dolar euro döviz düştü 2 gün sonra ekmek tekrar 1 lira benzin 5 lira olacak mı? Ben mi çok karamsarım amk yoksa siz mi çok hayalperestsiniz? 

Şu an dolar kurumdan devletin gotune çık daha fazlası kaçıyor hocam. 

En azından faizden çekip dolara ginuleb paraların önünü alıyor devlet.

Çok dahiyane bir çözüm olmuş bence.

Dolar sene sonuna 10 bandına otursa da milletçe rahat bir nefes alsak. Hergun zam haberleriyle uyanmaktan, yatağa girmeye korkar olduk. 

Umarımki dediklerin gerçekleşirde rahat ve zamsız bir güne uyanırız hocam 

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

E faiz arttirdi iste?

Bkz: Örtülü faiz artırımı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bu sistem kimin aklına geldi acaba eğer tutmaz ve döviz gene eskisi gibi fırlarsa maliye batar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Bu sistem kimin aklına geldi acaba eğer tutmaz ve döviz gene eskisi gibi fırlarsa maliye batar

Daha önce ( 70'li yıllarda  )  ülke yine zordayken denenmiş bu yöntem fakat 6 ay içerisinde durum daha kötüye gittiği ve işe yaramadığı için iptal edilmiş

salla gitsin ölecez zaten :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Abi aradaki farkı hangi parayla nasıl karşılayacak? Benim esas merak ettiğim nokta bu. Bu insanların kar olarak adlandırdığı şey günün sonunda devletin zararı olmayacak mı? Bu devlet için ayrı bir gider kalemi demek değil mi yani? Bunu hangi kaynak ile karşılayacak? Para mı basacak? Ben anlamıyorum amk. Hadi diyeyim dolar euro döviz düştü 2 gün sonra ekmek tekrar 1 lira benzin 5 lira olacak mı? Ben mi çok karamsarım amk yoksa siz mi çok hayalperestsiniz? 

tabiki de olmayacak, bu sefer insanlar "ben malımı dolar yüksekken aldım, şmidi düştü zarar ederim" düşüncesi ile indirmeyecek. çok da güvenli bir ortam olacağını sanmıyorum bu saatten sonra. o yüzden piyasadaki fiyatların düşmesini beklemek çok anlamsız.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

özet: sıcak simit gibi sıcak para basılacak, kur tetiklenip daha beteri olacak

ayrıca faiz artırmıyoruz diyip aslında artırması da kimseden kaçmamış olsa gerek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek

Hafta sonu dolar 20 tl olur Katardan gelen paraları piyasaya soktu 

Kelimeler Kanatır !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

. Hergun zam haberleriyle uyanmaktan, yatağa girmeye korkar olduk. 

amk aylardır su faturasında her ay aynı miktarda kullanmama rağmen sürekli olarak 16-25 tl arasında değişen bir artış oldu aydan aya.

doğalgaz faturası da her ay bir önceki aya göre yine 20 lira koydu üzerine.

eylül 6'da arabamın deposunu 325 liraya doldururken şimdi 520 liraya ancak doldurabiliyorum.

market fiyatları desen zaten rezalet. markete girişimiz 100 lira, çıkışımız 200 lira

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Try mevduat aylık %16 faiz veriyor suan. Dolar aylık %17 yaparsa %1 i devlet tamamlayacak diyor.(şartlı faiz.)

Benim anladığım bu şekilde.

Yarın yönü belli olur.

DE5TROY3R tarafından 20/Ara/21 23:01 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

E faiz arttirdi iste?

Faiz değil faiz haram.

Mevduat getirisi.

.