folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Yeni Laptop Aldım. Yeni Fark Ettim! Laptop'ta CD-ROM Yok!

Yeni Laptop Aldım. Yeni Fark Ettim! Laptop'ta CD-ROM Yok!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

olmaması daha iyi benim için tabi durduk yere açılıyor birden ne zaman kullandım bilmiyorum aldığımdan beri sadece windows 7 dvdsını taktim istersen usbden çalışan al gitsin çok lazimsa

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Esasen sizin yorumlarınızı okurken hiç böyle düşünmemiştim.

İade etmek yerine bir USB girişli Dvd Writer - Reader almak daha mantıklı.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Esasen sizin yorumlarınızı okurken hiç böyle düşünmemiştim.

İade etmek yerine bir USB girişli Dvd Writer - Reader almak daha mantıklı.

Düğün videoları, fotoğraflar vs demişsin. Eğer tek ihtiyaç bu ise USB girişli bir DVD okuyucuya para vermektense bi harici HDD alırsın, CD-ROM u olan bir pc üzerinden buna aktarırsın. HDD de sana kalır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

hocam ssd mi var cdrom yerine o geliyor genelde

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

eger böyle bi  usb hdd alırsan

segate bakup plush diye geçer

http://www7.pcmag.com/media/images/293645-seagate-backup-plus.jpg?width=630

bunun o üstteki bölümü  laptop hdd ve cd-dvd romlara oluyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

masaüstü pc de varsa cd rom onu çıkar bir tane 3,5" hdd kutusu al ona tak usb den laptopa bağla kullan ama evde kullanırsın anca o kutuların adaptörleri var ayrıca cd rom a para vermemiş olursun. kutular 50 tl den falan başlıyor usb 3,0 lar 

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Konudaki mesajlara baktım da,kimse kullanmıyor heralde.Siz önemli verilerinizi nereye depoluyorsunuz ? Ben ayda bi dvd doldururum.Yedeğini de alırım,seneler önceki arşivim hala durur çantada.Flash disklere güven olur mu lea : l

-edit-

Hocam n11 de koodmax dvd-rw var usb girişli.Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum,sorun olmadı.Beklerim dersen ebay de 8-10 dolara satılıyor aynıları.

obie tarafından 16/Eyl/15 00:13 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Konudaki mesajlara baktım da,kimse kullanmıyor heralde.Siz önemli verilerinizi nereye depoluyorsunuz ? Ben ayda bi dvd doldururum.Yedeğini de alırım,seneler önceki arşivim hala durur çantada.Flash disklere güven olur mu lea : l

-edit-

Hocam n11 de koodmax dvd-rw var usb girişli.Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum,sorun olmadı.Beklerim dersen ebay de 8-10 dolara satılıyor aynıları.

Bulut depolama ? 1 TB aylık 15 TL.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

her güncel üründe eski teknolojiyi çıkartmaya çalışırlar. hem cihazın işe yararayan performası farklı şekillerde artmış olur hemde kullanım koaylığı ve beraberinde sadece işe yarayan cihazlar sürülmüş olur.

kulaklık ve mikrofon jaklarını teke düşürme , cd okuyucuları tüketiciye unutturma , dvi comport gibi eski teknolojileri iptal etme gibi yeniliklerle piyasaya sürülüyorlar.

iyi ve güzel hareketler bunlar. eksikliğini yaşamaman gerekiyor aslında. çokta problem yapmanı tavsiye etmiyorum. laptop larda cd rom çabuk arızalanan ve nadir kullanılan bir donanım zaten.

yazma işinde başarılı değiller ve güzelim donanımı kasmaktan başka işleri yok. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Onunda upload sorunu hocam.35-40kb ile günler sürer.Zaten başka bir serverda dosya saklamak güvenilir gelmiyor bana.Bir de 1tb diyorsunuz.Ancak film,video,music ler için o kadar yer lazım.Zaten onları arşivlemiyorum.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
Toplam Hit: 6504 Toplam Mesaj: 40
toshiba laptop