folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Yeni Laptop Aldım. Yeni Fark Ettim! Laptop'ta CD-ROM Yok!

Yeni Laptop Aldım. Yeni Fark Ettim! Laptop'ta CD-ROM Yok!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Onunda upload sorunu hocam.35-40kb ile günler sürer.Zaten başka bir serverda dosya saklamak güvenilir gelmiyor bana.Bir de 1tb diyorsunuz.Ancak film,video,music ler için o kadar yer lazım.Zaten onları arşivlemiyorum.

Microsoft One Drive kullanıyorum. Zaten Google Drive ve Onedrive gerisi yaramaz bulut servislerin. İstersen Google Fotoğraflar kullanabilirsin onda fotoğrafları ve videoları kotaya saymıyor. Tek çart fotolar max 16 MP, Videolar ise max 20 dk olacak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konu başlığı şunu hatırlattı :

https://www.youtube.com/watch?v=E5rAuWLTTao

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Aslında mantıken gereksiz bende bir oyun yüklemek birde format için ihtiyaç duyuyorum.. onuda laptopun dvd rom u bozuldu gibi bazem çalışıp bazen çalışmıyor sıkıntı olmasın diye flash bellek ile atıyorum formatı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

harici usb bağlantılı dvd-rw alabilirsiniz hocam, ben de şahsen dvd-rw yerini söktüm ssd taktım.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    angelofhope bunu yazdı

valla benim bilgisayarımda vardı.

çıkardım. içindeki hdd yi de çıkardım. hdd yerine ssd. cd-rom u çıkardığım yere de hddyi taktım.

cd ile işim hiç olmadı doğrusu.

çok gerekli bir şey değil artık bence takılma...

Ben de aynı şekilde yaptım. Artık kim takar cd'yi hocam. Bence 5 yıl içinde cd/dvd diye bir şey kalmaz. Yıllardır arkadaşlara diyorum şu cd sürücüsünü laptoplardan çıkarsalar laptoplar rahatlicak diye. Sonunda bir firma daha bu işe girmiş çok sevindim. Bence sakın iade etme. Artık dönel şeylere yer yok teknolojide. Yakında harddiskler de yalan olacak ssd'ye dönülecek komple.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Konu başlığı şunu hatırlattı :

https://www.youtube.com/watch?v=E5rAuWLTTao

Harbiden :D islemci yokmus gibi tepki vermissin hocam.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Esasen sizin yorumlarınızı okurken hiç böyle düşünmemiştim.

İade etmek yerine bir USB girişli Dvd Writer - Reader almak daha mantıklı.

Samsungun dandik 40 liralık dvd rom u var usb gayet iş görüyor. bende de dvd sürücü yok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

hahha hocam kusura bakmada tepkini okuyunca harbi koptum :D  2-3 gunde gulerim herhal :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunların şarjları kaç saat gidiyor ? 7-8 saat şarjı giden bir makina var mı (mac dışında) ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cd veya dvd yok olmaz fakat plak gibi nostaljik bir değer olarak az sayıda üretilir. Hala kaset üretiliyor. 

Toplam Hit: 6502 Toplam Mesaj: 40
toshiba laptop