folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Yeni Mobil Oyunumuz: Speedy Math

Yeni Mobil Oyunumuz: Speedy Math

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

O çok sıkıntı hocam. Ben ilk uygulamanı çıkardığında 1000 indirmeye kadar Twitter bot yazıp ordan reklam yapmıştım. Tweeti günlük 3 4 milyon kişi. Görüyordu 3. Ayda 3000 küsür indirme oldu . Ondan sonra damlaya damlaya yürüdü şimdi. 90k indirme var Google analystc sen baktığıma göre günlük 6 bin tekil kullanıcı giriyor. Sayfa görüntülenme 70 80k arasında.

Baya beklemek gerekiyor kazanmak için. Benim 3. Yılımda aldım bu değerleri 

Edit ; Google Play de üste çıkma taktikleri var anlatırım bir ara burada. Uzun mobilden olmuyor. 

Günlük organik 300-800 kişi indiriyor uygulamayı şuan . 

300-800 araligina cikarsam duzenli bi gelirim olur muhtemelen, zaten gelecek paraya su an ihtiyacim yok reklama da yatirabilirim. Oyun multiplayer olunca indirilmemesi cok sikinti oluyor. Bi giriyosun oyuna oynayan 2 kisi var, onlar da muptela zaten ne zaman gelsen ordalar :)) Boyle 100-200 online olsa tadi cikacak ama bakalim hayirlisi.

Su bot isinden falan da bi bahset hocam, yabanci degilim bu tarz islere. Ne yaptin twitterda tam olarak?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Shephard bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ne kadar suruyor boyle bir oyun yayinlamasi?

Hocam bizde 3 ay falan sürdü :) Aynısına bugün başlasak haftaya yayınlatmış oluruz ama. İlk postta dediğim gibi, bizim için her şeyi öğrenme projesi oldu bu.

Asıl işimiz bu değil zaten, yan proje olarak giriştik. Development için totalde 10 gün falan harcandı en fazla.

Entegrasyonlar ve onları test etmek biraz zamanımızı aldı. Store'ların ikisi için de ayrıca süreçler işliyor zaten, kendi jargonları var.
    Play Store çat diye kaldırdı uygulamayı, tekrar yayınlatmak için privacy policy eklemek zorunda kaldık yeni update çıktık falan.
    Dil seçeneği ekledik ama eklediğimiz dilleri biz de bilmiyorduk, onun angarya işleri ile uğraştık.
    Farklı işletim sistemi versiyonları ve çeşitli çözünürlüklerde yeni yeni görsel problemler çıktı, onları düzeltmek zaman aldı biraz.
    Unity reklamları ekleyip, test reklamı oynatmak ayrı dert, gerçek reklam göstermek ayrı dert oldu :)
    Google Play Games ve Apple Game Center entegrasyonları biraz kıllı idi. Leaderboard göstermek zaman aldı.

Landing page, sosyal medya hesapları + paylaşımları vs derken bir sürü şeyle uğraştık.

Bunların neredeyse tamamını ilk defa yapıyorduk. Aslında her iş araştırma + öğrenme + işin kendisi demek oluyor.

Yayınlama aşamasına kadar ilk aklıma gelenler bunlar oldu. Bundan sonra asıl iş başlıyor sanırım, yaymaya çalışacağız. O konu da en zayıf olduğumuz konu, bakalım zaman neler gösterecek :)

2 gün sonra ücretli ipucu felanda koyun tam olsun :D

Bence asssssiri derecede mantikli. 

1. Bir adet iphone 10 yarismasi duzenlenir.

2. Hazirana kadar vaktiniz var leaderboardi yikip gecene iphone vereceğiz denir.

3. Cuzi bir fiyata joker satilir.

4. Jokerden elde edilen gelirle @mizahi 'ye iphone getirtilir. Bu sirada kullanici sayisi artmis olacagi icin reklam geliri de artiyordur.

5. ???

6. Profit.

Mevcut durumda iPhone falan gözümü korkutur hocam. Admob'da ufacık banner reklamdan gelen para Unity ads'e göre daha iyiymiş meğer.

Belli bir miktar kullanıcı olana kadar değerler pek sağlıklı olmayabilir diyorlar da; 200+ kullanıcı ile 1200 civarı ad request, 380 civarı impressions görünüyor. Bunların getirisi henüz 5,5 cent. Evet 0.055$ olan. Mevcut kullanıcıların tamamına yakını Türkiye'den bu arada.

Bu değerler hiç normal gelmedi bana. 30 saniyelik full screen reklam izliyor kullanıcı, çok daha kıymetli olmasını bekliyordum yanılmışım.

Bu konularda tecrübesi/önerisi olan var mı?

Full screen Unity reklamlarının yanına ayrıca banner Admob reklamı ekledik. 200+ kullanıcı ile o ufacık banner hakkatten çok daha fazla getiriyor şimdlik. Download sayısı gelecekte artarsa yine yazarım deneyimlerimizi.

Facebook'ta da mütevazi bir bütçe ile reklam denemesi başlattık bugün. Hafta sonu da instagram için deneyeceğiz. İkisini karşılaştırmak istiyoruz.

Bionlukta gördüğüm bi Twitter kullanıcısı vardı. 600K+ followerım var, 50 TL'ye sizin twiti RT ederim diyordu. Denemeye değer mi?

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

Full screen Unity reklamlarının yanına ayrıca banner Admob reklamı ekledik. 200+ kullanıcı ile o ufacık banner hakkatten çok daha fazla getiriyor şimdlik. Download sayısı gelecekte artarsa yine yazarım deneyimlerimizi.

Facebook'ta da mütevazi bir bütçe ile reklam denemesi başlattık bugün. Hafta sonu da instagram için deneyeceğiz. İkisini karşılaştırmak istiyoruz.

Bionlukta gördüğüm bi Twitter kullanıcısı vardı. 600K+ followerım var, 50 TL'ye sizin twiti RT ederim diyordu. Denemeye değer mi?

Hocam girme o topa :) Viral olacak birsey yapmayacaksan getirisi Adsense'e oranla cok daha az olur.

Adsense uzerinden markette 20-30 liraya 100 kisi civarinda uye geliyordu bize, twit uzerinden 200 kisinin gelme ihtimali dusuk. Gerci twit iceriginiz orjinalse bi sansiniz olabilir belki.

50 lira para degil sonucta yakabilirsin :))

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Kac cent kac :D cok azmis yahu

izzmarit tarafından 26/Mar/19 09:07 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

O çok sıkıntı hocam. Ben ilk uygulamanı çıkardığında 1000 indirmeye kadar Twitter bot yazıp ordan reklam yapmıştım. Tweeti günlük 3 4 milyon kişi. Görüyordu 3. Ayda 3000 küsür indirme oldu . Ondan sonra damlaya damlaya yürüdü şimdi. 90k indirme var Google analystc sen baktığıma göre günlük 6 bin tekil kullanıcı giriyor. Sayfa görüntülenme 70 80k arasında.

Baya beklemek gerekiyor kazanmak için. Benim 3. Yılımda aldım bu değerleri 

Edit ; Google Play de üste çıkma taktikleri var anlatırım bir ara burada. Uzun mobilden olmuyor. 

Günlük organik 300-800 kişi indiriyor uygulamayı şuan . 

300-800 araligina cikarsam duzenli bi gelirim olur muhtemelen, zaten gelecek paraya su an ihtiyacim yok reklama da yatirabilirim. Oyun multiplayer olunca indirilmemesi cok sikinti oluyor. Bi giriyosun oyuna oynayan 2 kisi var, onlar da muptela zaten ne zaman gelsen ordalar :)) Boyle 100-200 online olsa tadi cikacak ama bakalim hayirlisi.

Su bot isinden falan da bi bahset hocam, yabanci degilim bu tarz islere. Ne yaptin twitterda tam olarak?

Hocam ben geçen senelere 4 bin ₺ yi gördüm . Şimdi 1000-2000 arasında geliyor aylık . Bot olayı eskiden di. Açıyorum 100 200 Twitter hesabı (ben o zaman satın almıştım 50 kuruştan :D) sonra kullanıcı adı şifre ile panele ekliyordum. Hesaplar rast gele insnalr takip ediyordu.. Hesaplar 60 70k takipçiye ulaşınca hepsinden basıyordum reklam tweeti. O zamanlar hesap kapanmış telefon doğrulama istiyor falan filan yoktu bunlar . Şimdi 1 tane tweet at 2. Ye telefon doğrulama 3. Ye kilitlenme 4. Tweeti ne askı atıyor direkt Twitter. Benim o zaman efsane reklam sürecim vardı 200 ₺ ye beleş reklam yaptım diyebilirim..  Multi player oyunlar çok sıkıntı hocam. Ben oyun yapmadım  .   Mesela kafa topu gibi oyunların anlık kullanıcıya ihtiyacı var. Öyle birşey oldu mu paraya para demezsin zaten. Önemli olan kitleyi toplamak . Benim arkadaşım yaptı bu muhabbeti. Ordan burdan reklam verdi twitch kanallarına söyledi vs. O arada da şirketteki elemanlar hep online olarak durdular . En az 10 kişi online idi oyunda . Öyle böyle şimdi baya baya reklam falan vermeye başladılar :) ilk aşamada online olan birilerini bulman lazım. Yada ödül falan koyacaksın . Haftanın birincisine oyundan bir hediye parayla alınan yada gerçek dünya dan bir hediye . Saat vs gibi. Bu sayede insanlar kullanır sende o zamana kadar online kullanıcı ihtiyacını karşılamış olursun . Yoksa zor. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Oldukca guzel bie fikir oncelikle onu tebrik edeyim. Oyun sariyor. :)

Bende ufak ufak baslamistin baya is haline getirdim. Unityle devam ediyorum. En sikintili is benim icin grafikler oldu. Illistrator ogrenme zorunda kaldim. Iyi kotu birseyler cikartmaya basladim.

Not: arkadas sormus ne kadar zaman aliyor diye. Tekkisi gunde 3 4 saat calisarak herseyi yapicam derse coook zaman aliyor. Benim hedef cikis tarigim eylul 2019 gibi.

Mod not. Yasak hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Hocam,

Güzel oyun olmuş. İlkokulda vardı bu tarz kitaplar, sanırım zihinden matematik gibi bir şeydi serinin adı. yalnız süre biraz uzun tutulmalı ya da belli bir bareme göre hızlanmalı. Oyunda sonucu bulup devamında doğru mu değil mi işaretlemesi gerekiyor. her oynamak isteyen sizin tahmin ettiğiniz kadar pratik zekaya sahip olmayabilir. Ya da ısınma turları vs gibi bir şey de konabilir. Misal doğru ya da yanlış yerine test gibi çoktan seçmeli sadece doğru sonucu sorsanız belki daha iyi olurdu;

2 + 6 = ?

8 / 6 gibi..

Ellerinize sağlık. 

İpimle kuşağım..
Toplam Hit: 6312 Toplam Mesaj: 26
ios android