folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Yasa İle Ormanlar Kalkıyor

Yeni Yasa İle Ormanlar Kalkıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Anlamadığım, madem Tohum gönderiyorlar, neden Meyve Ağaçlarının Tohumlarından göndermiyor, bu Allah`ın Kitab`ın Partisinin Çocukları. @@,?

KaraÇam yada SarıÇam tohumuydu , bana gelenler.

Tamam, her zaman yeşil de, geniş yapraklı değil. Ne kadar oksijen sağlar ki bu @@,) Gölgesi bile yok. Arsız Otlar gibi.

Gerçi Meyve ağacının tohumundan verse ne olur, Refüj`e mi dikeceğim @@,, balkonda mi yetiştireceğim ben bu ağacı.

her yer otopark, her yer beton.

Toto kadar yeşil yer görünce, Golden de, Sokak köpeği de kendini kaybediyor ..... .......... şehrinde.

Meyve ağacı aşı ve düzenli bakım ister hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Anlamadığım, madem Tohum gönderiyorlar, neden Meyve Ağaçlarının Tohumlarından göndermiyor, bu Allah`ın Kitab`ın Partisinin Çocukları. @@,?

KaraÇam yada SarıÇam tohumuydu , bana gelenler.

Tamam, her zaman yeşil de, geniş yapraklı değil. Ne kadar oksijen sağlar ki bu @@,) Gölgesi bile yok. Arsız Otlar gibi.

Gerçi Meyve ağacının tohumundan verse ne olur, Refüj`e mi dikeceğim @@,, balkonda mi yetiştireceğim ben bu ağacı.

her yer otopark, her yer beton.

Toto kadar yeşil yer görünce, Golden de, Sokak köpeği de kendini kaybediyor ..... .......... şehrinde.

Meyve ağacı aşı ve düzenli bakım ister hocam. 

Düzenli bakım derken?

Sabah güneş doğmadan, akşam güneş battıktan sonra Sularız. Hatta şu dağılmasın diye de, etrafına dal-ot(iskelet vazifesi görsün diye) ve topraktan, Çember şeklinde, Set yaparız.

arada bir, toprak Havalandırması için Çapalarız.

Bozuk, çürük vs meyveleri, Ağaç dibinden, üzerinden uzaklaştırırız.

ölçüsü nedir bilmiyorum ama, arada bir, azot, fosfor, kükürt bakımından, gübreleriz.

Zaten kendisi, reçine`lerle börtü-böcekleri uzak tutuyor da, ağacın gövdeyi ve Taç(?) kısmını sprey ile ilaçlarız. olmadı, biyolojik savaş için, ağaç kurbağası ^.-,) bulmak lazım. (çok uçtum. ^^P).

..de, bu Aşı işi ne olaki?

tohumdan yetişen meyve ağacının meyvesini Acı olduğunu söyleyen biri oldu. Aşı ifadesini, Aynı türün, farklı cinsi ile çelikleme(iki parmak arasına, bir parmak sokma gibi , dal parçası ) ile Tatlandırdıklarını söylemişti, komşunun biri . Hattâ, bu işlem yapılmadan önceki ağaca da, P.ç mi ne demişti @@,^^D)

Aklıma geldi, karışık yazdım. Normalde hiç anlamam.

RitmFarbRacourci tarafından 15/Nis/18 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

şu tarz yeşilenmeye karşıyım içinde insan olan yeşilden hayır gelmez istedikleri kadar farklı ekosistem çiçekler vs eklesin.

hayvanlar doğal yaşam ortami oluşturmalı sincap pelit gömmeli bal çiçeklerden polen taşımalı vs.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Yahu ne iş anlayamıyorum...? Ağaçlara bir insan neden bu kadar sığ bir görüşle bakar, ve düşman olur anlayamıyorum..!

Ülke ekonomisi hortumlamadan çökme aşamasına geldi, gelen çalıyo, giden çalıyo, millet de uyuyo..! Bedel şimdiye kadar bize çıkıyordu, artık Ormanlarda mı bizimle beraber bedel ödeyecek..?

ShockMan tarafından 15/Nis/18 22:55 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ben en çok istanbulda yeşil alan deyip milletin evini yıkıp  çöküyorlar arsalara . sonra 10 yıl geçince emlak konut toki ihale ile satıyor bunları zenginlere .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Abi vatandaş satma olayına gidecek diye korkuyom mk.

3 gram kuru gtüm kaldı. onu bari ellemeyin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

... Vatandaş satma olayına gidecek diye korkuyom mk.

3 gram kuru gtüm kaldı. onu bari ellemeyin.

^^D`)

O olsa, yine iyi de :

SonrakiZamanın öğelerini de, TezgahÜstü(-Altı) Fiyat vererek satıyor ..... ........... ...... .

Bir de Böğürmüyor mu, "Bal" bal baaal diye.
    BalBal ney @@,) ^^D*)
    sanırsın ne`ci.

RitmFarbRacourci tarafından 16/Nis/18 10:38 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Klasikleşen öldük bittik haberlerinden biri olayın özü tam açıklanmıyor. Gençleştirme yapılacak yani kesicez yerine yenisini dikicez deniyor haberde bu kötü mü? Kerestecilere sitesine bakıyorsun tee anasının amı iskandinavya ülkesinden tomruklar getirmiş adamlar onlar ağaçlarını kesip Türkiye'ye kadar yollayabiliyor ve ülkeleri ağaçsız kalmıyorsa rahat olun Türkiye'de ağaçsız kalmaz.

Hacı harbiden böyle mi düşünüyorsun? Yani iskandinavya dan geliyor onlar ağaçsız kalmıyor biz mi kalıcaz diye?

Anıl
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

ülke gerçekleri ve gelecek kimsenin umrunda değil gerçekten. kesinlikle aşağılamıyorum bir arkadaşımız macun çekilişi yapmış 600 hit var şuan(bende katıldım) bu konu kimsenin sikinde değil.

Uzun uzun yazamayabilirsin ama rahatsızım de bir kelimeyle, yanlış yapılıyor de ya da doğru de tek kelime olsun ama bir tepki olsun hepinizi ilgilendiriyor bırakın sizi çocuklarınızı ve onların çocuklarını bile ilgilendiriyor bu konu. Akkuyuyu günlerce canlı tutmaya çalıştım sayfalarca yazı yazdım 1-2 gerçek cevap 1-2 geyik dışında hiç kimse bir şey yazmadı kaldı konu.

Lütfen duyarlı olun hassas olun. Duyarsız olmamızı istiyorlar bırakmayın onlara bunu.

Anıl
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Klasikleşen öldük bittik haberlerinden biri olayın özü tam açıklanmıyor. Gençleştirme yapılacak yani kesicez yerine yenisini dikicez deniyor haberde bu kötü mü? Kerestecilere sitesine bakıyorsun tee anasının amı iskandinavya ülkesinden tomruklar getirmiş adamlar onlar ağaçlarını kesip Türkiye'ye kadar yollayabiliyor ve ülkeleri ağaçsız kalmıyorsa rahat olun Türkiye'de ağaçsız kalmaz.

Hacı harbiden böyle mi düşünüyorsun? Yani iskandinavya dan geliyor onlar ağaçsız kalmıyor biz mi kalıcaz diye?

Evet hocam. Her yerde bu işlem yapılıyor...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
Toplam Hit: 3464 Toplam Mesaj: 27
orman katliyam ağaçlar oksijen