folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Yıldızların Konumunu (Yıldız Haritası) Gösteren Site Vardı ?

Yıldızların Konumunu (Yıldız Haritası) Gösteren Site Vardı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

selamlar herkese.

bi site vardı tarih ve saate göre yıldızların konumunu veriyordu. böyle noktalar şeklinde gösteriyordu.

https://www.stelvision.com/en/sky-map/

şu site var ama isimleri filan yazıyor böyle karışık. bi hediye düşünüyorum o yüzden bulayım dedim denk gelmedi bi türlü site.

Kreyzi tarafından 24/Oca/21 19:18 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/konumunuz-ustunden-gecen-uydu-ve-uzay-istasyonlari-246062

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bu değil hocam. geçmiş tarihi ve saati girince şablon olarak veriyordu.

https://create.thenightsky.com/en/design?tnscc=TR

misal şuradaki app bunu yapıyor ama basım için yapıyor site çıktıyı bize vermiyor. aynı mantıkta çalışan siteydi kafama tüküreyim boşuna kaydetmedim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

selamlar herkese.

bi site vardı Tarih ve Saate göre, yıldızların konumu'nu veriyordu. böyle noktalar şeklinde gösteriyordu.

https://www.stelvision.com/en/sky-map/

şu site var ama isimleri filan yazıyor böyle karışık. bi hediye düşünüyorum o yüzden bulayım dedim denk gelmedi bi türlü site.

yukarıdaki Site ilginçmiş.

hatırlar veya bulursan, sözünü ettiğin site'yi de eklersen şahâne olur. 

kişisel notlar;

ben'de SkyView android app'ı ile bakıyorum, ama Hava koşulları(durumu) görmeyi bâyâ etkiliyor,engelliyor. Görünmüyor yâni.

bir'de, A'ugmented  R'eality (AR) özelliği de -telefondan mı bilmiyorum- birebir* oturmuyor. hattâ bi hayli, TakımYıldızların ekrandaki görünümüyle ,  geceleyin Çıplak göz'le baktığın TakımYıldızlar arasında, Konum olarak  bâyâ fark oluyor. @@, hem Ekran içinden baktığında, hem Ekran hâricinde Çıplak Göz'le baktığında da böyle. 

sirrus bulutları hâricinde de bâzen değişik bir Pus yada Sis oluyor. 

hattâ, Takım Yıldızların en Parlak olan Yıldızı'nı  zor görebiliyorsun çoğu zaman. Takım Yıldızları'nın diğer Üyelerini göremiyorsun bile, çoğunlukla. yâni, 2. en Parlak yıldız'ı da görmek zor oluyor.

ama Orion'un Kemeri ,çoğu zaman ,doğrudan görünüyor. Doğu'dan görünüyor, kimi zaman Zenith'e yakın. oradan da diğer TakımYıldızlarına gidebiliyorsun. buradan, Bettelgeuse yıldızı bulunabiliyor. bi hâyli kırmızı.

Kutup yıldızı'nın Tava'sını(takım yıldızları'nı) asla göremedim. dedikleri gibi, DemirKazık gibi çakılı ama, o da zor görünüyor.

CassaOpea(?) seçiliyor, ama tam Tepe'deyken(Zenith'deyken). bir kolu kısa, W veya M harf'i  gibi.

Mars'ı devamlı görüyorum. ^^D`

hâmal'ı, Mirach'ı(? ^^`) görmek zor. 

Daphne çok zor, Vega'yı nâdiren görüyorum. Bunlar hemen, batıyor batı'dan ^^`. yay'ı çok kısa. 

bir de, Kuzey'de  olduğumuzdan mıdır nedir, Kuzey YarımKüre'de de olsak , doğu-batı(yada tersi) doğrultusu'nun Güneyi'nde kalan Yıldızları, TakımYıldız'ları  hii'iiç  göremedim.    yani, astronomik görülebilir Pencere(yada daire, yada çember), çok dar,  gibi. 

Venüs'ü(sabah yıldız'ı, akşam yıldız'ı, çoban yıldız'ını)  hâlen göremedim ilgili vakit'lerde.

Bir'de, bulunduğun yer, zirvede olacak, yada düzlüklerde(çöl,deniz,savan{?}) olacaksın. 

RitmFarbRacourci tarafından 24/Oca/21 23:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KareemSaid
    KareemSaid's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hazır konusu açılmışken, Android için anlık göstericek bir uygulama var mıdır böyle tutayım yıldıza ismini söylesin ücretlide olur birinde görmüştüm sanki bi türlü bulamadım uygulamayı. 

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

https://www.astroviewer.net/av/en/

bu mu?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    MiqRoP bunu yazdı

Hazır konusu açılmışken, Android için anlık göstericek bir uygulama var mıdır böyle tutayım yıldıza ismini söylesin ücretlide olur birinde görmüştüm sanki bi türlü bulamadım uygulamayı. 

SkyView

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    MiqRoP bunu yazdı

SkyView

SkyView: +1

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MiqRoP bunu yazdı

ücretli bakıyorsan, bence Stellarium'a bak. zoom'ing yapabiliyorsun. detaylı inceleme yapabiliyorsun. 

benzer şekilde, FlightRadar'ın da muadil'i yok. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    KareemSaid bunu yazdı

Cok tesekkur ettim hocam isimi gorur bu.

@noktalivirgul

Pc gecince bi bakayim ona abi yedek olarak kalsin kosede.

Simdi bu goruntuyu nasil kucultup bi saate monte edebilirim onu cozecem :F

Toplam Hit: 1654 Toplam Mesaj: 12
yıldızların konumu yıldız haritası