folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yoklama Kaçağı Olmuşum

Yoklama Kaçağı Olmuşum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Beyler şimdi iki yıllık bir yüksek okulda alttan bir dersim var normal eğitim süresi biteli 2 sene felan oldu. Bu sene 4 yıllık reklamcılığı kazandım, okul askeriyeden belge istiyormuş. Askerlik şubesine gittim sıra numarası aldım ama önümde yüzlerce kişi olduğu için ordaki bi eleman yarın gel yetişmez dedi, tabi o arada ben bir yere kimliğimi verdim yoklama kaçağı olduğumu söyledi bir kadın, şimdi benim olayım ne olcak okula kayıt yaptırabilir miyim, bi yardım edin sorduğum kimse bişey bilmiyor çevremde ne yapmam lazım.

şimdiden teşekkürler

Hoop.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kazandı belgesini askere götür bakalım napcaklar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

dostlar birde hazır askerlik konusu açılmışken sorayım;

bu sene mezun oldum, üni kazanamadım, 18 yaşındayım (95 doğumlu) tecil ettirmeme gerek var mı?

Sonra kendimi 95/2 dağ karakolunda bulmayayım :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu zamanda askere gidilmez mk kaçın gitmeyin :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

bu sene mezun oldum, üni kazanamadım, 18 yaşındayım (95 doğumlu) tecil ettirmeme gerek var mı?

Okul senin adına tecil ettirecektir.

Ettirmezse -benimkini unutmuşlardı- evine polis gelir be adam ne eder diye sorar. Sende şubeye gider tecil ettirirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Ettirmezse -benimkini unutmuşlardı- evine polis gelir be adam ne eder diye sorar. Sende şubeye gider tecil ettirirsin.

94 ağustosum ben. Normal de bu ay bitiyordu. İşe girerken askerlik kağıdı istendi komutan diplomanı getir uzatsınlar yoksa Aralık da askere giden dedi. 2016 sonuna kadar uzattım bende. İşim yok diyorsan bir git sorgulat. Universite olmadığı için sen uzatmazsan kimse uzatmaz :) 10 dakikalık iş zaten. 

(diplomanı götürmen yeter) 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

sanki ben lise sondayken benim okul 2 yıl tecil ettirdiydi ya..

hatta hiç mazeret olmadan 2 yıl öteletebilion diye biliom

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bir kere yoklama kaçağı olursan geri dönüşü yok diye biliyorum.  Tabi yanlış hatırlıyor da olaiblirim moralim bozmayayım ynalış bilgilendirip.

Ben askerlikten muaf olduğum halde yoklama kaçağı olup ceza ödedim bunların ne yapacağı belli olmaz. Ayrıca hazırlıklı ol kaçak olduğun için en az 250tl kitleyecekler kaçtığın güne görede artar bu ücret.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Bana asker kaçağısınız numara veremem demişlerdi :) Evrakları yetkili abiye imzalatana kadar inzibat gelecek götürecek korkusu vardı :) İşlemleri yaparken memur benimle hiç konuşmadı, işlemler sırasında kapıdan üniformalı asker girdiğinde benim için geldiler moduna giriyordum düşün halimi :D :D 6 yıl daha tecilliyim :)

Durumu açıkladığında yardımcı olacaklardır. Gişedeki memur sıra numarası vermezse direk şubeye gidip anlatırsın. İstenilen evraklar için gitmeden önce şubeyi arayabilirsin. Söylemezlerse git gel yapmamak için okuldan askerlik ve mezuniyet/kalan ders durumunla ilgili belge, öğrenci belgesi de alabilirsin. Büyük ihtimalle istemezler ama yeni yerleştiğin okulu gösteren yerleştirme belgesini de yazdır götür istersen. 

Balyoz99 tarafından 02/Eyl/13 22:38 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı

Bana asker kaçağısınız numara veremem demişlerdi :) Evrakları yetkili abiye imzalatana kadar inzibat gelecek götürecek korkusu vardı :) İşlemleri yaparken memur benimle hiç konuşmadı, işlemler sırasında kapıdan üniformalı asker girdiğinde benim için geldiler moduna giriyordum düşün halimi :D :D 6 yıl daha tecilliyim :)

Durumu açıkladığında yardımcı olacaklardır. Gişedeki memur sıra numarası vermezse direk şubeye gidip anlatırsın. İstenilen evraklar için gitmeden önce şubeyi arayabilirsin. Söylemezlerse git gel yapmamak için okuldan askerlik ve mezuniyet/kalan ders durumunla ilgili belge, öğrenci belgesi de alabilirsin. Büyük ihtimalle istemezler ama yeni yerleştiğin okulu gösteren yerleştirme belgesini de yazdır götür istersen. 

Şimdi kazandı belgemle gittim  zaten bugün numara da verdiler ama öğleden sonra gittiğim için sıra gelmez yarına sarkar dediler çıktım ben de şu anda iki yıllık okulda alttan bir dersim var, bu sene dediğim gibi kazandım. Ama yusufyusuf yani şoklardayım başına benim gibi iş gelen var mı 

Hoop.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Bu yoklama olayı é devletten görülebiliyor mu.?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 4136 Toplam Mesaj: 33