folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yönetim Değişir İse Alkol Ucuzlar Mı ?

Yönetim Değişir İse Alkol Ucuzlar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    do_som bunu yazdı

inmez birşey hocam içini rahatlatıcaksa alkolünü aldıkdan sonra bu vergileri böyle yapanlara diyip söv kaçtane hacı hocanın maaşı bundan veriliyorsa diyip söv

ben öyle yapıyorum biraz işe yarıyor :D

bu dediğimi şuan yapıyorum :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

şimdi beni ne kadar takarsın bilmiyorum ama söylemeliyim;

sen alkolü bırakmayı hiç denedin mi? olaya biraz dini açıdan bak. bu işin bide ahiret hayatı var. orda durum ebedi olacak. bu dünyada ahirette cenneti kazanmak için çalışmalıyız. böyle alkol falan haram. o zaman direk cehenneme. biraz düşünsene EBEDİYEN hep yanacan, hep sıkıntı, hep dert, hep üzüntü. değermi? bu dünyada yaşadın yaşadın hadi 90'ı gördün elbet bitecek. hep alkol aldığını düşünürsek hem niye alkol içecenki? sana alkol iç diye zorlayan mı var? (: sonraki hayat için naptın? diye sorarım. hadi beni geç sen kendine sor bu soruyu.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sen alkolü bırakmayı hiç denedin mi? olaya biraz dini açıdan bak. bu işin bide ahiret hayatı var. orda durum ebedi olacak. bu dünyada ahirette cenneti kazanmak için çalışmalıyız. böyle alkol falan haram. o zaman direk cehenneme. biraz düşünsene EBEDİYEN hep yanacan, hep sıkıntı, hep dert, hep üzüntü. değermi? bu dünyada yaşadın yaşadın hadi 90'ı gördün elbet bitecek. hep alkol aldığını düşünürsek hem niye alkol içecenki? sana alkol iç diye zorlayan mı var? (: sonraki hayat için naptın? diye sorarım. hadi beni geç sen kendine sor bu soruyu.

burda içmeyenlere cennette daha farklı bir kafa varmış biliyonmu 

yani o şarap olayı varya cenette şarap akan sular olcak felan yazıyor ya o alkol kafası degilmiş :D

şuana kadar yaşadıgım kafaları hesaba katınca orada ilginç bir kafa varlığını söylemesi allah harbiden dünyadaki kafaları siktir ettirir :D 

allahın yarattıgı bazı maddeleri biliyorum hepsi fişek :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Düzen değişir ama düzülen asla değişmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

rakı viski ağır içki sevmem de. şu birayı ucuzlatın be kardeişm . 5 liraya bira alsam amma sevinirdim he . 25 liraya mutlusun

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Kandırma bizi zalim. Sen bu kafayı içmeden yaşıyorsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

cennete bal sarqbi akan dereler yok zaten :D

baslangicta haram olmadigini da biliyorsun degil mi 3 5 tane densiz yuzunden haram kilindi.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Aslında öyle bir hayat yok, çok büyük ihtimalle sen kendini kandırıyorsun desem :) Elimizde olan tek gerçek bu hayat, onu da varlığını ispatlayamadığımız öte dünyalar için tüketmek pek akıl karı değil.

İnananlara saygı duyarım, ama bence inaniyorum diye de dünyanın güzel nimetlerinden kendini soyutlamamak gerek. 5 vakit namaz kıldın, alkolden, kadınlardan uzak durdun. Bir daha hiç yaşayamayacağın aşkları, zevkleri, anları teğet geçtin ve sonunda doğadaki her hayvan gibi öldün gittin, toprak oldun. Ahiret diye bir şey olmadı, kimse tarafından sorguya çekilmedin diyelim. Yazık değil mi yaşadığın kısıtlı hayata? Yine de kul olmaktan memnun olana bir şey diyemem ama bence çok yazık.

Benim için tek sorun buna inananlar tarafından inanmayanların zorbalığa, fahiş fiyatlara maruz kalması. Arkadaş içiyorsam bu seni neden bu kadar geriyor, o içkiyi senin ağzından dökmüyorum ya. Kendi baskılanmışlığının acısını çıkartıcasına nedir bu kinin, bu öfken... Osmanlı'da gayrimüslimlerden alınan fazla vergiyi(cizye) laik ülkede yasal yolla alamadıkları için sanırım alkol üzerinden tahsil ediyorlar. (Bu sözler İslamcı politikacılara)

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

alkol ün kola ile ayni fiyatta olması gerekiyor lanet olsun böyle hükümete

yaz vakti serinleten bir limonlu bira mis. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

alkol ün kola ile ayni fiyatta olması gerekiyor lanet olsun böyle hükümete

yaz vakti serinleten bir limonlu bira mis. 

kolanın yapımı daha zor abi

99 da ötv geldi hükümet değişti değişti mi ? :) değişmez aga 

tr tarımda aslında zor degıl daya sübvansiyonları tarıma yazılama ama denetle aga 

sikkodan memura yaptırma bunu sağlam politika izle .

belediyede iş ilanları var dıyor kı en az ilkokul mezunu olmak be aqmun evladı ılkokul mezunu mu kaldı ılkokıul mezununu sehre sokma unıversıte mezunu al buro ıscısını şöförü

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 3197 Toplam Mesaj: 31
alkol viski kola o kadın